Здаємо іспити на відмінно, Модні ігри на Севелина.ру 17.05.2013

31.07.2015

Здаємо іспити на «відмінно»

Наближається період радісного настрою, приємної прохолоди води і барвистих літніх днинок. Як же ти чекаєш цих канікул, правда? Але попереду тебе чекають іспити і всі твої мрії про канікулах затьмарюються зубрінням і переживаннями. Як здати іспити? Як все вивчити? Як не хвилюватися і все вчасно згадати? Давай спробуємо розібратися і відповісти на найважливіше питання: «Як здати іспити»

Психологи стверджують, що той стрес, який ти відчуваєш в екзаменаційну пору, йде тобі на користь. Може й так, адже легкі емоційні сплески значно посилюють працездатність і розумову діяльність. Так, це все добре, але…. Але, якщо ти занадто понервуєшся, то зайві перенапруження зіграє не на твою користь. Тому ти повинна вміти правильно розподіляти свій час і сили для підготовки до іспитів. Запам’ятай, при правильному підході, іспити можуть стати прекрасним способом підняття особистісної самооцінки і служити засобом самоствердження.

Кілька нескладних порад на замітку

Отже, готуючись до іспитів, ти повинна поставити собі мету, яку зможеш досягти. Ну, наприклад, скажи собі, що ти будеш вивчати кожен день певну частину матеріалу. Постарайся стримати своє слово. Так, ти повинна бути готова до того, що підготовка до іспитів потребує досить багато часу, але вона не повинна займати весь твій час. Ти повинна робити перерви на відпочинок і розслаблення. Для активної роботи мозку, твій організм повинен отримувати достатню кількість кисню і рідини. Значить потрібно гуляти на свіжому повітрі, а, якщо є можливість, то і готуватися до іспитів можна на природі. Ну і треба багато пити, десь 1,5-2 л. в день.

Що б матеріал краще запам’ятовується, то необхідно щоранку і щовечора повторювати пройдений матеріал. Повторювати краще своїми словами і лише іноді підглядати в текст. Щоб перевести вивчений матеріал в довготривалу пам’ять, потрібно повторювати матеріал через деякий час. Ну, наприклад, через добу, потім дві, потім тиждень. День перед іспитом залиш вільним. Не потрібно нічого повторювати і вчити, краще заспокойся і відпочинь. Дуже добре, якщо підготовкою до іспиту ти будеш займатися з однокласницею. Вдвох завжди легше запам’ятати вивчене. Та й веселіше вчитися. Це самий правильний варіант підготовки до іспиту. Звичайно, є й такі, які намагаються за пару днів вивчити все те, що цілий рік в очі не бачив. Цей варіант підготовки розрахований на везіння. Так, як вивчений в такому ритмі матеріал забувається так само швидко. Який спосіб запам’ятовування вибереш ти, вирішувати тобі. Але пам’ятай, для того щоб отримати гарну оцінку потрібно добре попрацювати. Ти повинна не визубрити матеріал, а зрозуміти його і вміти з ним звертатися.

Як поводитися на іспиті

Перед іспитом потрібно встати раніше, добре поїсти (навіть якщо не дуже хочеться). Постарайся вийти з дому раніше. По дорозі до школи, постарайся переконати себе в тому, що ти все знаєш. Уяви собі, як ти витягла квиток і з блиском відповіла. Цей метод переконування додасть тобі необхідної впевненості в собі. Очікуючи початку іспиту, постарайся не нервувати. Говори собі: «я все знаю, все зможу», постарайся не піддаватися паніці. Намагайся зайти в кабінет у першій п’ятірці (їм за сміливість поблажки!).

Отже, ти зайшла в клас і витягла квиток. Зрозуміло, ти хвилюєшся, не зовсім розумієш, що там написано, гарячково шукаєш потрібну інформацію і відчуваєш, як почуття страху і паніки починає тебе контролювати. Не дозволяй цього! Просто сядь на місце і зроби кілька глибоких вдихів і видихів. Це допоможе тобі заспокоїтися і привести свої думки в порядок. Тепер бери свій квиток і уважно прочитай питання. Якщо ти не тынялась з кута в кут цілий рік, а хоч щось вчила, то легко згадаєш потрібну тобі інформацію. Постарайся не реагувати на сторонні звуки і речі в кабінеті. Наприклад, якщо ти знаєш, що в кабінеті є відеокамера, то просто постарайся про неї забути. Просто не думай про це і все. Уважно читай питання, не поспішай відповідати. Якщо ти помітила, що на якесь питання ти не можеш відповісти, залиш його, краще повернися до нього потім. Не панікуй, якщо виявиться, що ти недостатньо добре знаєш квиток. Краще збери всі свої думки і спробуй згадати хоч щось. Як правило, такі зачіпки допомагають пригадати потрібну інформацію. Якщо у тебе письмовий іспит, то тобі необхідно відповідати на запитання коротко і красивим почерком. Не пиши нічого зайвого, тільки дати та головні думки. Не лий воду. З тестовими завданнями простіше. Адже там можна довіритися не тільки своїм знанням, але і інтуїції. На усному ж іспиті необхідно, насамперед, накидати схему відповіді. Таким чином, ти не розгубишся та не заплутаєшся в своїх відповідях.

Як вести себе під час відповіді

Отже, відведений тобі час закінчився і тобі потрібно йти відповідати. Не хвилюйся, зберися. Скажи собі: «я все знаю, я можу, я не боюся», зроби дихальні вправи і сміливо вирушай до викладача. Повір, позитивний настрій дуже важливий. Адже, якщо ти будеш спокійна, не будеш метушитися, заїкатися, то і відповідь твій буде впевненіше і оцінка вище. Поза при відповіді повинна бути природною, не потрібно активно махати руками або лячно сидіти на стільчику. Адже ти пам’ятаєш прислів’я: «Той, хто найменше хвилюється, то більше знає»? Постарайся встановити зоровий контакт зі своїм викладачем. Так ти зможеш контролювати ситуацію, а можливо і зчитувати інформацію про правильність твоєї відповіді (адже викладач теж людина і сидіти весь час за кам’яним обличчям не зможе). Уважно спостерігай за викладачем, за його реакцією. Краще якщо ти будеш відповідати голосно, швидко і енергійно. Знаєш, дуже часто буває так, що стислість насправді сестра таланту! Пам’ятай, навіть якщо ти забула потрібну дату або формулу, то стан спокою дуже важливо. Головне, не показувати виду і покластися на удачу. Адже забути одну формулу не так вже й страшно, правда? Та і якщо ти будеш чітко відповідати, то й маленьку помилку можна пробачити, правда?

Кілька візьме на удачу

Напевно тобі відомо, що майже всі покоління школярів користуються деякими прикметами для залучення удачі на іспитах. За великим рахунком, це тільки прикмети, але психологічний їх дія просто колосальне. Отже, давайте розглянемо деякі з них. А раптом і тобі придасться?

найпоширеніша прикмета, це покласти конспекти або підручники під подушку. Нібито і відпочиваєш і матеріал вивчаєш. Але при цьому, необхідно не забути в ноги покласти шоколадку. А то, кажуть, що всі знання можуть вислизнути через ноги, а шоколадка їх вбере! Тільки потім не забудь цей шоколад з’їсти!

Є ще одна дуже цікава прикмета. Людина, яка свідомо може здати іспит на «відмінно», повинен зайти в кабінет у першій п’ятірці і піти відповідати самим першим. А в цей час на руці у нього повинна бути прив’язана щаслива фенечка. Після блискучого відповіді і отримання оцінки ця манія повинна передаватися наступним ланцюжком відповідають.

Дуже дієвим є і метод писання шпаргалок. Якщо відкинути їх пряме значення, то вважається, що поки ти пишеш потрібний матеріал, ти його підсвідомо запам’ятовуєш. Так що вперед писати шпаргалки!

Багато орієнтуються і на зустрічних людей. Кажуть, що якщо по дорозі в школу на іспит тобі зустрівся чоловік, то ти здаси на ту оцінку, яка тобі потрібна. А от якщо жінка — то, на жаль, удачі не буде,

Можна зустріти і такі прикмети, де говориться, що на іспит потрібно приходити тільки в одному одязі (причому прати її не можна поки все не здаси), що не можна перед іспитом митися, і що потрібно, що б тебе в день іспиту всі лаяли. Чого тільки не придумають, правда?

Є, звичайно, і смішні прикмети. Ось, наприклад: якщо з тобою поруч сидить дівчинка схожа на Катю Пушкарьову, або хлопчик, схожий на Миколу Зорькіна, то вважай, що письмовий іспит ти здала на «відмінно».

А, кажуть, в московських школярів є «вдала собака». На станції метро «Площа Революції» є собака, якій потрібно потерти то лапу, то ніс. До речі, обидві частини пам’ятки блищать так, що не помітити її просто не можливо.

В день іспиту необхідно робити все лівою ногою і рукою: вставати з ліжка, заходити в аудиторію, тягнути білет. Вибираючи квиток потрібно бубоніти таку приказку: «склянка лимон-вибирай-це він».

Ну і остання прикмета: нікому і ніколи не розповідай, якими прикметами ти користуєшся перед іспитом, а то перестануть працювати.

Крім всяких там прийме існують і передекзаменаційні ворожіння. Так, в ніч перед іспитом, потрібно нарізати папірці з номерами квитків і сунути їх під подушку. Мовляв, вранці доля сама вкаже на який квиток варто звернути увагу. Можна поступити простіше і просто взяти два папірці, на яких буде написано «здам» і «не здам».

Ну і наостанок, хочеться сказати, так це те, що все залежить від настрою, від того як ти запрограмувала себе — на перемогу або поразку. Так що не пуху тобі, дорога!

Здаємо іспити на відмінно, Модні ігри на Севелина.ру 17.05.2013

Короткий опис статті: як здати іспит Наближається період радісного настрою, приємною п — Поради для дівчаток — 17.05.2013

Джерело: Здаємо іспити на «відмінно» — Модні ігри на Севелина.ру 17.05.2013

Також ви можете прочитати