Є питання, Російська газета

10.08.2015

Понад 700 тисяч випускників здають в ці дні єдиний держіспит. Нагадаємо, математика у цьому році вперше розділена на два рівня — базовий і профільний, у тестах з іноземної мови, який школярі складатимуть 11, 17 і 18 червня, з’явився розділ «говоріння», а з тестів з російської зникла «вгадайка» — завдання з вибором відповідей. Кому дозволять перездати «двійку» на ЄДІ, потрібна математика в медвузах і чи можна поступати з підсумками ЄДІ випускникам 2011 року? Глава Рособрнадзора Сергій Кравцов відповів на запитання випускників, які надійшли на «гарячої лінії».

читайте також

«Йде оцінка з математики базового рівня в атестат? Вистачить математики базового рівня для вступу в медичний вуз?» Карина, Москва.

Сергій Кравцов: Враховувати або ні бали базового іспиту з математики, вирішує сама школа. Більшість шкіл оцінюють базовий іспит по системі «залік — здав». Щоб підтвердити шкільну оцінку, достатньо виконати 7 завдань з 20. Результати ЄДІ ніяк не впливають на виставлення відміток у шкільні атестати. ЄДІ з математики базового рівня не є винятком. А що стосується медичного вузу, то потрібно дивитися, на яку спеціальність ви хочете поступати. Якщо математика стоїть в числі вступних випробувань, то потрібен профільний іспит. Якщо ні, то досить математики базового рівня.

«Здав математику базового рівня. Чи можу я ще і здати математику на профільному?» Володимир, Казань.

Сергій Кравцов: Немає, оскільки у своїй заяві ви вказували форму складання іспиту. Якщо ж ви не впоралися із завданнями базового рівня і отримали незадовільний результат, можна перескласти іспит.

«Випускникам забороняють брати на іспит мобільний телефон. А в ньому вже немає необхідності. Телефони відходять у минуле. Замість них тепер мікронавушники, які є у багатьох. Як буде забезпечуватися безпека і чесність іспиту в цьому випадку?» Учні 11-го класу, Єкатеринбург.

читайте також

Сергій Кравцов: Мікронавушник в будь-якому випадку прив’язаний до мобільного телефону, а по всіх пунктах здачі ЄДІ є рамки і металошукачі. Ну навіть припустимо, що хтось все-таки проніс телефон в аудиторію. Людина повинна включити мобільник, продиктувати умову задачі і чекати, що там йому потім повідомлять. По-перше, у багатьох регіонах Росії на іспитах працює система придушення сигналу зв’язку, яка зводить на нуль і навушники, і мобільні телефони. По-друге, за ходом іспиту спостерігають інспектори, в тому числі йде онлайн-трансляція. І на екрані завжди дуже добре видно неприродне поведінка випускника. На дострокове ЄДІ, нагадаю, було анульовано майже понад 70 робіт за різні порушення. На ЄДІ з літератури і географії основного періоду — 30. Перездати іспит в цьому році порушників вже не дозволять. Чи варто себе карати?

«Моя сестра живе в селищі Березняки Іркутської області. А ЄДІ здає в селищі Нова Игирма, це досить далеко від нас. Хто зобов’язаний доставляти випускників до місця, де вони пишуть ЄДІ? Школа або цю проблему треба вирішувати самим?» Ольга, Іркутська область.

Сергій Кравцов: Це завдання школи та районного відділу освіти. Всіх учнів, які здають ЄДІ в іншому населеному пункті, повинні туди організовано довезти шкільним автобусом або іншим транспортом і потім доставити назад додому. Причому все це відбувається у супроводі педагога з тієї школи, звідки на ЄДІ їдуть учні.

«Навчаюсь в коледжі, шкільну програму ми вже пройшли. Хочу піти з коледжу, здати ЄДІ і спробувати вступити у вуз?» Христина, Саратов.

Сергій Кравцов: Якщо ви отримаєте диплом коледжу, то зможете вступати до внз без єдиного держіспиту. А якщо відмовишся, то у вас на руках буде лише свідоцтво про закінчення 9 класів. Вам необхідно звернутися в місцеве міністерство або департамент освіти, скласти іспити і отримати атестат про середню загальну освіту. І те, і інше необхідно для вступу у вузи.

«Записався на ЄДІ з історії, який буде 15 червня, а тепер хочу відмовитися від здачі. Мені сказали, що прийом заяв від «відмовників» закінчився 11 травня. Як бути?» Валерій, Санкт-Петербург.

Сергій Кравцов: Відмовитися здавати іспит ви, звичайно, можете і зараз. Головне, щоб зробити це раніше, хоча б за кілька днів до іспиту. Справа в тому, що схема розсадки випускників готується заздалегідь і організатори повинні встигнути внести зміни.

читайте також

«У мене втратили заяву на складання іспиту з біології та хімії. Як бути?» Сергій, Москва.

Сергій Кравцов: Вам треба звернутися в Московський центр якості освіти (МЦКО). Якщо заяву було зареєстровано у базі даних здають ЄДІ, проблем ніяких немає: пишете його знову і віддаєте в МЦКО.

«Перебуваю на стаціонарному лікуванні у лікарні і буду тут, мабуть, ще місяці два. Як мені здати ЄДІ?» Ольга, Томськ.

Сергій Кравцов: У цьому році ми домовилися з моз про відкриття пунктів здачі іспитів в стаціонарах. Для цього достатньо написати заяву на ім’я головного лікаря.

«Закінчила школу в 2014 році. Обов’язково мені писати твір, щоб здавати єдиний державний іспит?» Ольга, Мурманськ.

читайте також

Сергій Кравцов: Ні, не обов’язково. Але багато вузів враховують твір і дають за нього до 10 балів до ЄДІ. І якщо у вас твори немає, то цих балів ви не отримаєте.

«У 2011 році я здавала ЄДІ. Дійсні в цьому році мої свідчення?» Світлана, Саратов.

Сергій Кравцов: Ви отримали документи в 2011 році і свою силу вони вже втратили. А ось свідчення ЄДІ 2012 і 2013 років мають силу до закінчення 2016 і 2017 років відповідно.

«В минулому році я здавала ЄДІ з англійської мови, тоді в тестах усної частини ще не було. Зараз я хочу скласти усну частину, за яку можна отримати 20 додаткових балів. Приплюсують мені ці бали до ЄДІ минулого року? Валентина, Новосибірська область.

Сергій Кравцов: ЄДІ з іноземної мови ми розглядаємо як єдиний іспит, який складається з усної і письмової частин. Максимум за письмову частину — 80 балів за усну — 20. В минулому році була лише письмова частина, яка оцінювалася за 100-бальною шкалою. Ділити іспит ми не можемо. Якщо ви хочете здавати в цьому році усну частину, то доведеться здати і письмову.

Короткий опис статті: іспит Сергій Кравцов розповів, які іспити дозволять перездати в цьому році, Є питання, Які іспити дозволять перездати в цьому році, Ірина Ивойлова Суспільство, Гуманітарний блок, Освіта, Уряд, Міністерство освіти і науки, Федеральна служба по нагляду у сфері освіти і науки (Рособрнадзор), ЄДІ в Росії, РгоРодитель, Велика перерва з Іриною Ивойловой, Сергій Кравцов, керівник Рособрнадзора

Джерело: Є питання — Російська газета

Також ви можете прочитати