Як здавати іспити?

19.08.2015

Абітурієнту
Як здавати іспити?

«Вчися доброму, так худе на розум не піде»

(Російська прислів’я)

Вступний іспит

Як здавати іспити?
Як здати його з першого разу і — успішно? Ясна річ, тут недоречно розглядати способи надходження в жадане вищий навчальний заклад «з чорного ходу» (або на комерційній основі). Тим не менше, існують кілька варіантів позбутися труднощів і стресів, пов’язаних з подоланням конкурсного бар’єру при вступі. Один із способів — цілеспрямована підготовка до навчання в обраному інституті

а) через спецклас або спецшколи. з якою пов’язаний цей вуз,

б) навчання на підготовчих курсах ,

в) надходження шкільно-вузівський факультет. де одночасно вивчається програма випускного класу і першого курсу. Школяр по суті одночасно є і студентом, і якщо успішно справляється з таким навантаженням, то після здачі випускних екзаменів у школі і у вузі він — студент другого курсу. Такий шкільно-вузівський факультет, як нам відомо, є в Московської державної академії тонкої хімічної технології їм. М. в. Ломоносова (просп. Вернадського, д. 86).

Всі довідки — за телефонами: 434-7155, 437-3527. Факультет довузівської підготовки: 119828, М. Пироговська вул. д. 1. 246 8066.

Але ще краще підкріпити ці способи надходження добротної підготовкою з профільних предметів. І тут вам допоможуть підручники, посібники та довідники

Як здавати іспити?

Непогано також підкріпити свої позиції при вступі, беручи участь і намагаючись перемогти в конкурсах і олімпіадах школярів. Відомості про Міжнародній Менделєєвській олімпіаді школярів з хімії 2000 року (а також про аналогічні олімпіадах 1997, 1998 і 1999 рр.) можна знайти на сайті хімічного факультету МДУ. у розділі «Хімічні науки і освіта в Росії». А підготуватися до олімпіад допоможуть посібник для поглибленого вивчення хімії і збірники завдань олімпіад минулих років (список скоро теж з’явиться на сайті «Алхімік»).

Починаючи підготовку до іспиту, важливо правильно розподілити свої сили і час. Перш за все треба уважно прочитати програму з хімії для вступників до внз і запастися необхідними підручниками та посібниками (наприклад тими, які рекомендує приймальна комісія РХТУ їм. Д. І. Менделєєва ). Починати повторення треба з тих питань, які здаються самими нецікавими або були найважчими. Після попереднього (пробного) читання переходите до ретельного пророблення змісту питань з підручником, довідником, посібника, конспекту тощо Добре, якщо при цьому ви будете підкреслювати важливі фрагменти і вузлові поняття.

Напередодні іспиту ще раз переглянути свої записи, окремо простудіюйте матеріал, який вимагає запам’ятовування, повторіть формули, визначення, терміни, розкажіть про себе, а краще вголос) ті питання, в знанні яких ви не впевнені. Тільки не сидіть за підручником допізна в ніч перед іспитом: це звичайно не приносить бажаних результатів.

Як поводитися на іспиті?

Що повторити вранці перед іспитом? Що надіти? Як себе тримати?

Досвідчені педагоги радять: перед іспитом спати лягаєте раніше, а з ранку ні в якому разі не відновлюйте «зубріння». Дослідження психологів свідчать, що при цьому в пам’яті залишиться тільки матеріал, відпрацьований вранці, а все решта благополучно забувається. Не запізнюйтесь на іспит! Не одягайтеся зухвало!! Зрозуміло, те ж саме можна сказати про косметики і біжутерії.

Отримавши квиток, назвіть його номер. Коментувати зміст квитка радісними або сумними репліками не варто. Не варто також, прочитавши квиток і зрозумівши, що ви погано до нього підготовлені, просити екзаменаційну комісію замінити квиток. Пам’ятайте: друга спроба, як правило, оцінюється на бал нижче.

Сівши на місце, заспокойтеся, зосередьтеся і постарайтеся вникнути в зміст питань. За час, відведений на підготовку (а це 20-35 хвилин, рідше за 1 годину), не намагайтеся записати відповідь на питання слово в слово. Краще складіть докладний план. запишіть важливі визначення, формули, схеми.

Складіть необхідні рівняння реакцій. Особливу увагу зверніть на хімічну грамотність записів: правильне зазначення ступеня окислення, заряду іона, коефіцієнтів в рівнянні реакції, індексів у формулах.

Вирішуючи екзаменаційну завдання, запишіть умову, складіть рівняння реакції; не беріть готову розрахункову формулу, а виведіть її, виходячи із загальних закономірностей.

Відшліфуйте подумки почав відповідь, воно має бути змістовним і бездоганним. Пам’ятайте, що таблиці, плакати, довідкові дані (а також Періодична система, макети та технологічні схеми тощо), що знаходяться у вашому розпорядженні під час іспиту — ваші прямі помічники, так як в них міститься значна частина інформації, необхідної для відповіді.

Відповідь радимо починати з виголошення плану. У цьому випадку екзаменатор з перших же хвилин оцінить не тільки коло питань, які ви будете розглядати по квитку, але і вашу здатність логічно мислити і грамотно будувати відповідь.

Ось приклад.

» — Перший питання: типи хімічного зв’язку. Відповідь я буду будувати за таким планом. Спочатку — про природу хімічного зв’язку, потім по порядку розгляну ковалентную зв’язок — неполярних і полярних та поняття про просте і кратного зв’язку. Далі розповім про іонної зв’язку та механізм її утворення, а потім — про сутність металевого зв’язку. Закінчити відповідь можна буде розповіддю про водневої зв’язку.»

Ваш виступ має бути логічним і послідовним. Демонстрація необмежених можливостей вашої пам’яті неодмінно повинна супроводжуватися узагальненнями, розкриттям зв’язку явищ, викладом закономірностей. Тримайтеся при відповіді впевнено, але не зухвало, відповідайте рівним, чітким, але неголосним голосом.

При сприятливому збігу обставин ваша відповідь на кожне питання займе не більше 5-7 хвилин. Не виключено, що ви справите таке сильне враження, що необхідність задавати додаткові питання у екзаменаторів зникне!

Як бути.

Як вчинити, якщо тебе «завалили» на іспиті? Перш за все: не втрачайте самовладання. Пам’ятайте, що будь-яке порушення встановленого порядку іспиту — вже привід для апеляції. Апеляція служить для вирішення складних випадків на іспитах, подача апеляції — це нормальна справа, а аж ніяк не відображення «сварливості» характеру абітурієнта. Пам’ятайте, що підставою для апеляції є лист з письмовою конспектом вашої відповіді. Строки подання апеляції — в день усного іспиту або в день оголошення результату перевірки письмової роботи.

Має сенс, готуючись до іспиту, робити шпаргалки. Питання складне і однозначної відповіді немає. Тим, у кого сильно розвинена моторна пам’ять, кропітке складання «конспекту конспекту» допоможе краще запам’ятати навчальний матеріал. Людям, схильним до нервових стресів, добре захована шпаргалка додасть впевненості (навіть якщо нею не вдасться чи не буде потреби скористатися). Інша справа, якщо, користуючись нею (або іншим дозволеним джерелом), «попалися». Тут, як правило, починаються великі неприємності. Можливо, варто зважити ступінь ризику в. краще відмовитися від цієї старовинної хитрощі недбайливих школярів?

Короткий опис статті: як здати іспит

Джерело: Як здавати іспити?

Також ви можете прочитати