Як здати іспит з філософії . islam.ru

04.09.2015

Відповіді на питання

Як здати іспит з філософії

Я прийняла Іслам 3 роки тому.Зараз навчаюся на 2 курсі юридичного факультету, і в літню сесію потрібно буде здавати іспит з філософії. Я не знаю, як його здавати, тому що тамочень багато говоритсяо многобожии, більшість тем побудовані на основі християнських поглядів, пророка Ісу називають Богом.

Професор приймає іспит, – атеїст і засновує свої лекції з цієї точки зору, і з позиції Християнства. Підкажіть, будь ласка, що мені робити.

З точки зору релігії :

Після того як людина щиро вимовляє шахаду (формула єдинобожжя) і стає мусульманином – його життя починається з чистого аркуша, всі попередні гріхи змиваються.

Повідомляється від Амра ібн Аса (нехай буде задоволений ним Аллах): «Одного разу я прийшов до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) сказав :“Дай мені свою праву руку, щоб я присягнув тобі! » І він простягнув її. А я не простягнув, і тоді він запитав: «Що з тобою, про Амр? » Я відповів, що хотів би поставити умову. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) знову запитав: «Яке умова ти хотів поставити? » Я сказав: «Щоб мені попрощалися мої гріхи «. Тоді він запитав: «Хіба тобі невідомо, що Іслам прощає все, що було раніше? «» (Муслім).

??? ???? ?? ????? ??? ???? ????? ??? ???? ???? ???? ???? ???? ????? ???????? ???? ????? ??? ????? ??? ???? ?? ?? ?? ???? ??? ???? ?? ????? ??? ????? ???? ??? ?? ???? ?? ??? ??? ???? ?? ??????? ???? ?? ??? ???? ??? ?????? ???? ?? ??? ????? ??? ???? ???? ?? ??? ???? » ?

Хочу щиро і від усієї душі привітати Вас з новим життям!

Попросіть викладача підкріпити свої гіпотези аргументами. Повірте, м’яко кажучи, це йому буде дуже складно (оскільки сучасні наукові відкриття дозволяють зробити висновок, що Всесвіт була створена, а не з’явилася сама по собі. Приміром, освіта білка– основного будівельного матеріалу живих організмів– без сторонньої допомоги НЕМОЖЛИВО).

Вивчайте ісламську філософію, читайте книги Ібн Сіна, аль-Фарабі, особливо твори імама аль-Газалі! Подивіться фільми, засновані на працях турецького філософа Аднана Октара, більш відомого під псевдонімом Харун Яхья, про крах теорії еволюції та інші. У них досить дохідливо пояснюються ті чи інші положення людського життя, розкриваються так звані «вічні питання філософії», і все це не тільки з релігійної точки зору, грунтуючись лише на вірі, але і підкріплене науковими відкриттями, досвідом, за допомогою сучасних технічних засобів.

З точки зору психології:

З подібною проблемою стикається практично кожен віруючий студент, причому не важливо, якої релігії він дотримується. В даному випадку необхідно врахувати ряд деталей.

По-перше, сам викладач, швидше за все, отримував освіту в радянській вищій школі, коли релігія була під забороною, а єдино правильним напрямком наукової думки був визнаний діалектичний матеріалізм. Це могло вплинути не тільки на його світогляд, але і на стиль викладання власного предмета, на його педагогічні установки.

По-друге, сам викладач може бути обмежений рамками державного освітнього стандарту, де в обов’язковому порядку запропонований курс історії філософії, а це історія, в загальному сенсі спроба вирішення основного питання філософії: відношення матерії і духу, свідомості до буття та питання про пізнаванності світу. Той факт, що це питання досі не вирішене остаточно, вже говорить про беспредметности філософії, про абстрактності цієї дисципліни.

За великим рахунком, філософія (в перекладі – любов до мудрості) – досить важливий предмет, змушує людину думати про світобудову, знаходити відповіді на найважливіші питання. В принципі, ми не повинні обмежувати себе в питаннях про сутність світобудови, для нас (мусульман) є лише заборона на размышлениео те, що Він із себе представляє зовні. Це питання небезпечний тим, що може повести в єресь. Саме його і намагаються піднімати багато філософи, які збилися з правильного ходу міркувань,тим самим намагаючись збити інших.

Якщо Вам буде поставлено таке запитання на семінарі або іспиті, то зовсім не варто відразу ж вступати в сперечання, постарайтеся знайти гарний відповідь, такий, який або збентежив викладача, або здивує.

наприклад, можна поставити зустрічне запитання про те, що являє собою край Всесвіту, або нехай він опише її нескінченністю. Найголовніше для Вас –не викликати його на суперечку, Ваші відповіді не повинні звучати як виклик.

В-третіх, поміняйте своє особисте ставлення до цього предмету. Не сприймайте його як нападки на Ваші релігійні погляди, дивіться на нього як на збірку різних думок людей, які жили в різні епохи. В принципі, кожна людина має право на власний світогляд, це питання стосується тільки його і Бога.

Якщо Ви зможете сприймати ситуацію, то Вам не складе труднощів викладати їх вчення, ставлячись до них лише як до спроби пояснити світ – і все. Непотрібно ніяких емоцій, це всього лише предмет, який Вам необхідно здати. Але з нього Ви можете чимало дізнатися, розширити свій кругозір і підготувати себе для майбутніх дискусій з атеїстами. Адже знаючи те, чим вони будуть оперувати, Вам буде набагато легше будувати свої відповіді, заздалегідь передбачаючи їх питання.

У Ніцше є цікава фраза: «Все, що мене не вбиває, те робить мене сильнішим», – так ось і тут теж саме, що даний предмет – свого роду перевірка Вас на силу віри, і якщо Ви зможете гідно пройти цей етап, то Ваша віра стане ще сильніше, ще більш аргументованою.

На закінчення хочу звернути Вашу увагу на наступне: уявіть себе випускниця юридичного факультету, постарайтеся побачити кінцеву мету, і тоді Ви побачите, що іспит з філософії – всього лише маленька сходинка на шляху до великої мети. Навпаки, розширюйте свої знання, не треба боятися цього предмета.Чим ширше будуть Ваші пізнання в цій області, тим міцніше буде Ваша віра – так як вона буде не сліпий, а заснованої на знанні. Адже Іслам не боїться науки, бо знає, що через науку людина обов’язково прийде до Бога, таких прикладів в історії безліч. Удачі Вам і терпіння.

Мухаммад-Амін Магомедрасулов

теолог

Алиасхаб Анатолійович Мурзаєв

психолог-консультант Центру соціальної допомоги сім’ї та дітям

Шановні відвідувачі! Якщо Вам потрібна консультація вченого-богослова або психолога, Ви можете задати своє запитання у наведеному нижче вікні. При цьому просимо врахувати, що деякі з Ваших історій зі зміненими особистими даними, для передачі досвіду можуть бути опубліковані на сайті.

Короткий опис статті: як здати іспит Я прийняла Іслам 3 роки тому.Зараз навчаюся на 2 курсі юридичного факультету, і в літню сесію потрібно буде здавати іспит з філософії. Я не знаю, як його здавати, тому що тамочень багато говоритсяо многобожии, більшість тем побудовані на основі християнських поглядів, пророка Ісу називають Богом. Іслам,мусульманка,філософія

Джерело: Як здати іспит з філософії | islam.uk

Також ви можете прочитати