Як здати іспит ефективні поради студентам

09.08.2015

Як здати іспит – ефективні поради студентам

Автор: admin

Дата: 2011-10-13

Як здати іспит ефективні поради студентам
Як здати іспит?
Це питання задає собі кожен студент напередодні сесії. Не важливо, як ти вчився під час семестру – прогулював або був зубрінням, мета одна – здати іспити, бажано на відмінно. У цій статті я зібрав весь свій досвід, накопичений за довгі роки навчання, і постарався привести найбільш ефективні поради студентам, як здати сесію.

Отже, розглянемо основні етапи.

1. Як здати екзамен «автоматом»

Дуже часто викладачі полегшують прийом іспитів шляхом виставлення іспитів автоматом. Цим можуть скористатися далеко не всі студенти. Зазначимо, що потрібно робити, щоб була можливість здати іспит автоматом:

— брати участь в олімпіадах і конференціях з даного предмету. Зазвичай для участі у вузівській конференції бажаючих не знайти. Але можливість здати іспит автоматом є суттєвим стимулом.

— бути присутнім на всіх лекціях (навіть якщо викладач не зазначає відвідуваність), готуватися до всіх практичних занять, в т.ч. по додатковій літературі.

Звичайному студенту такі маневри лінь робити, тому під час сесії на автомат не доводиться розраховувати.

2. Як здати іспит: підготовка

Як готуватися до здачі іспитів вирішує кожен сам за себе: зубрити всі квитки або писати шпаргалки. Відзначимо загальні поради:

  • Писати шпаргалки. ОБОВ’ЯЗКОВО! Користуватися ними на іспиті чи ні – це вже по ситуації буде видно. Але під час такої «писанини» засвоюється основна частина матеріалу, нехай навіть несвідомо. Під час іспиту ці уривчасті знання обов’язково виникнуть в пам’яті.
  • Під час підготовки головна мета – зрозуміти, а не визубрити. Якщо зрозумієш принцип роботи, то зможеш пояснити на іспиті, а це суттєвий плюс.
  • Енергетичні напої. Часу найчастіше на підготовку до іспиту не вистачає, і залишається для цього тільки ніч. Не заснути над книгами і як слід підготуватися допоможуть енергетики. Можна скористатися студентським коктейлем – кола+кава – більш економічний варіант. Однак не перестарайтеся. Є ризик прийти на іспит зі скляними очима і викладач не правильно Вас зрозуміє, відправивши додому.
  • За день до іспиту подивитися останні новини сдаваемому предмету. Якщо це економіка – дізнатися останні новини у сфері економіки, якщо політологія – у сфері політики, якщо цінні папери – біржові новини і т. д. Викладачі дуже цінують ,коли під час іспиту студент може висловити свою думку щодо сучасного становища у вивченні предмета. Крім того, таким способом можна «викрутитися» з скрутного положення, коли не знаєш відповідь на конкретне питання, м’яко переводиш тему на сучасну ситуацію у світі.
  • Перед екзаменом обов’язково поспати. Виспатися чи ні – складно відповісти, але хоча б 2-3 години. За цей час мозок встигне розкласти по поличках все те, що було в нього напихано за останні години. І під час іспиту взяти цю інформацію з потрібної полички.
  • Заклик халяви. Особисто я в це не вірю, але багато студентів користуються.

2. Як здати іспит: безпосередньо на іспиті

  • технічні засоби: мікронавушники, телефони і т.д. Може бути на якомусь етапі ці засоби були хороші, і приносили очікуваний результат. Але на даний момент, щоб здати іспит. вони марні. У багатьох вузах під час здачі іспитів ставляться заглушки, і Ви просто не зможете ними скористатися.
  • на здачу іспиту взяти з собою шоколадку. Перед тим, як зайти в кабінет, з’їсти трохи. Шоколад стимулює мозок, змушуючи сконцентруватися на поставлених завданнях.
  • під час відповіді на питання, на який не знаєте точну відповідь, плавно перейдіть на інший, в якому більше орієнтуєтеся. Тільки щоб цей перехід був ненав’язливим. Хоча грамотний викладач звичайно ж помітить таку підміну, але зазвичай до цього не чіпляються. «Хоч щось знає студент.». До речі, можна «переключитися» і на останні новини з обговорюваного питання, які Ви звичайно ж не забули подивитися перед іспитом.
  • якщо є шпаргалки:

— зайти в аудиторію і вибрати квиток одному з перших. Поки інші студенти будуть товпитися біля столу викладача і вибирати собі квитки, у Вас буде шанс дістати всі шпаргалки і благополучно їх списати (або хоча б непомітно розкласти для списування).

— сидіти на перших партах. Як правило, викладачі слідкують за «останніми» партами, оскільки склалася думка, що «списыватели» сидять саме за ними. Проте рада – не нахабнійте, і на першій парті можна засвітитися. Крім того, відповідаючи на питання, не кажіть слово в слово лекційний матеріал, відразу буде зрозуміло, що списали.

Ну і останнє, удача – важливий момент при здачі іспиту. Не пропустіть підходящий момент, щоб їй скористатися. Випадків такий вдало здачі відомо безліч. Наприклад, на моїй пам’яті – студент підробляв у таксі по ночах. Замість того, щоб вчити іспит, відправився шоферить. І як спеціально, серед пасажирів, що попався йому викладач, який на наступний день повинен приймати іспит. Препод був не тверезий і веселі. Студент довіз його до будинку, проводив аж до квартири і здав дружині в цілості й схоронності. За це отримав обіцянку відмінної здачі іспиту, що і сталося на наступний день. Добре, що викладач виявився чесний і виконав свою обіцянку!

Або ще випадок. Я прийшов скласти іспит з самого ранку. Як відомо, на здачу іспиту групі відводиться близько 3-5 годин. Хтось приходить до самого початку, щоб зайти першим, хто ближче до кінця, щоб вдома встигнути ще чого-небудь почитати. А я вирішив (хоч і нічого не вчив) — будь що буде, піду здаватися. Викладач прийшов після якогось свята в піднесеному настрої. І всім п’ятьом студентам, які чекали його біля аудиторії, автоматом поставив відмінно, навіть не роздаючи квитки. Іншим довелося здавати…

Ось такі поради, як здати іспит. Якщо у когось ще є якісь міркування, пишіть в коментарях, нехай інші користуються.

Переглядів: 16373

Стаття належить розділу: Поради по навчанню

Сподобалася стаття? Поділися з друзями!

Короткий опис статті: як здати іспит Як здати іспит? Це питання задає собі кожен студент напередодні сесії. Не важливо, як ти вчився під час семестру – прогулював або був зубрінням, мета одна – здати іспити, бажано на відмінно. У цій статті я зібрав весь свій досвід, накопичений за д як здати іспит

Джерело: Як здати іспит – ефективні поради студентам

Також ви можете прочитати