Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

13.08.2015

Як здати іспит якщо нічого не знаєш?

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?
Одним з найстрашніших кошмарів учня або студента завжди був не складений іспит. У цьому віці здається, що іспит — це вирішальний момент життя і тільки з часом розумієш, як це нерозумно, так сильно переживати з-за іспиту, який, по суті, не є чимось страшним, навіть якщо він не зданий. Проте це можна зрозуміти тільки через N-ну кількість років. Тому зараз ми просто розповімо Вам про те, як успішно пройти іспит, якщо нічого не знаєш з даного предмету.

Отже, які ж основні рекомендації слід засвоїти, йдучи на іспит не підготовленим?!

Далі ми розглянемо два питання:

Що робити, якщо не знаєш предмет іспиту?

Не хвилюватися! Зрозумійте, що як тільки прийшли на іспит, то з цього моменту від Вас вже нічого не звернути, а вже хвилювання тим більше Вам не допоможе, а тільки буде заважати Вам зосередитися. Пити різні заспокійливі засоби ми Вам теж не варто, так як вони знижують швидкість реакції і мислення, чого Вам вже точно не можна допустити. Тим не менш, якщо почуваєте себе погано (сильно нудить, болить живіт, крутитися голова), то в цьому випадку можете випити трохи валеріани або пустирника.

Щоб перестати хвилюватися, слід чимось себе відволікти перед іспитом, наприклад, захоплюючим фільмом або книгою, спілкуванням з друзями, грою на комп’ютері і т. п. Важливий нюанс: на іспиті теж візьміть себе в руки і позбавтеся від хвилювання, проте перед викладачем навпаки показуйте і говорите про свої почуття. Такий метод дозволить в один час зосередити всі свої думки на витягнутій квитку, з іншого ж — натякнути викладачеві, що причина поганої відповіді криється в сильному хвилюванні і все ніби вилетіло з голови.

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Видавати більше інформації при відповіді. Якщо Ви справді нічого не знаєте по витягнутому білету на екзамені, то Ви все одно не повинні мовчати або здавати порожній лист. Справа в тому, що вчителів, які беруть у Вас іспит, також перевіряють і якщо вони побачать або дізнаються про те, що Ви нічого не відповіли, але Вам була поставлена задовільна оцінка — викладач може мати проблеми. Однак якщо Ви здаєте аркуш, на якому написана відповідь (нехай навіть там по суті нічого немає), то вчитель може Вам поставити хоча б мінімальну оцінку, т. к. детально роботи рідко коли перевіряються, а проглядаються побіжно: є Питання, чи є відповідь … і все. Приблизно така ж ситуація з усною відповіддю, адже при усному відповіді, позаду Вас можуть перебувати інші учні, які можуть побачити, що Ви мовчали, але Вам була поставлена оцінка — теж не годиться. Але якщо будете відповідати і розповідати (нехай не по квитку), то вслухатися, як Ви відповідаєте — ніхто не буде. Та й при такому відповіді викладач теж зможе зрозуміти, що хоч щось Ви знаєте. Крім того, він зможе допомогти Вам відповісти навідними питаннями.

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Якщо ж будете просто мовчати або здасте аркуш паперу, на якому буде написано тільки число, прізвище та номер квитка, то Ви просто не залишаєте вчитель ніякого вибору, крім як поставити Вам не залік.

Піти відповідати першим. У цьому пункті потрібно вловити логіку і зрозуміти причину, чому на іспиті слід відповідати першим і особливо тим особам, які не підготовлені або мало чого знають з цього предмету. На початку іспиту викладачі бадьорі і мають гарний настрій (хоча не завжди — це потрібно перевірити), крім того, вони розуміють, що ті, хто відповідає першими — їм складніше, бо не знають, як викладачі запитують. У зв’язку з чим отримати оцінку трохи вище виданих знань — простіше. Тобто, побачивши Ваше виляння у відповіді, якщо відхід від теми — вони зрозуміють, що квиток Ви погано знаєте або не знаєте взагалі. І тут у Вас буде два варіанти результату — поставлять мінімум і відпустять, або посадять на задні ряди і скажуть вчити, і як вивчиш — йти відповідати. Другий варіант припускає перший результат, але тільки в розтягнутому часу.

Якщо ж Ви зберетеся відповідати одним з останніх, то ризикуєте потрапити на втомлених і нервових викладачів, яким вже набридло допомагати учням, які нічого не знають, але нахабно хочуть отримати хорошу оцінку. Тому Вам загрожує взагалі завалити іспит. Хоча і тут є винятки: коли викладачі втомлюються до кінця іспиту, і хочуть скоріше піти додому, можуть за прискореною процедурою закривши очі на брак знань поставити оцінку.Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Налагодити відносини з викладачами. Результат іспиту багато в чому залежить і від стосунків з викладачами, які будуть приймати іспит. Якщо відносини зіпсовані, то не чекайте милості — будуть мучити до останнього. Тому перед самим іспитом Вам слід раздобрить викладачів. Зробити це бажано до іспиту шляхом гарної поведінки, послуху, надання допомоги і купівлею необхідних предметів у клас. Навіть невеликий знак уваги допоможе раздобрить навіть самого злого вчителя.

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Прийти з гарним настроєм і красиво одягненим. Навіть якщо Ви зовсім не готувалися до іспиту, то Ви все одно повинні поважати традиції і правила — для цього постарайтеся виглядати на іспиті чарівно, однак без вульгарності (це стосується дівчат). В іншому випадку можете викликати обурення у вчителів і закиди про недотримання правил етикету та шкільних норм.

Що ж стосується настрою, то гарний настрій заразливий і легко передається співрозмовнику, якщо Ви прийдете на іспит з посмішкою на обличчі і будете веселі, Ви тим самим передасте цей юнацький запал приймальної комісії. Не бійтеся жартувати, головне у всьому знайте міру. Гарний настрій позитивно позначиться і на Вашій позначці. Нехай це не зіграє головну роль в оцінці Ваших знань, але може стати вирішальною.

Сісти поруч з відмінницею/відмінником. Коли іспит письмовий і Ви зовсім не готові до нього, то настійно рекомендуємо сідати з тими учнями, які добре знають предмет і допоможуть Вам у написанні іспиту, нехай навіть трохи. Велику роль при цьому можуть відігравати симпатії, приміром, красивій дівчині завжди і безвідмовно допоможе непоказний заучка, а гарному хлопцеві — дівчина. Якщо таких симпатій немає, то сідайте з тими, хто напевно Вам допоможе безвідмовно. Оптимальним місцем «посадки» буде парта, який максимально закриває Вас від викладача. Сідайте поруч з цією людиною або попереду нього, щоб змогли самі повернутися і попросити допомоги. Ні в якому разі не сідайте позаду нього, так як якщо він буде постійно повертатися до Вас, то зауваження від викладача отримає саме він, а не Ви. Підставляти загрозу людини, який зважився Вам допомогти — недобре. Ваш же ризик буде виправданий, адже Ви все одно нічого не знаєте. Спілкуватися краще через записки, які передавайте, не повертаючись до опонента. В іншому випадку, будете відразу помічені. Домовлятися про допомогу слід заздалегідь, однак просити допомоги краще не відразу, а через 5-10 хвилин, коли він собі знайде відповідь на своє питання в шпорі або зошиті.

Допомогу Ви отримаєте швидше, якщо зможете допомогти у відповідь. Приміром, знайти формулу, розпитати у інших про наявність шпори на такий-то квиток, і навіть друга запасна ручка може допомогти зобов’язати людини допомагати Вам. Якщо ж у Вашого помічника є шпори, то пошепки підказуйте йому, коли можна шукати відповідь, а коли не можна.Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Як здати на відмінно?

Багатьом учням принципово отримати найвищу оцінку за іспит. Зробити це можна кількома способами, крім ідеальні знання про предмет. Давайте їх розглянемо.

Приготувати шпори. «Елементарно, Ватсон!» Ідеальний відповідь, може вийти лише при наявності шпаргалок, в яких буде написаний детальний відповідь (якщо тільки Ви не знаєте ідеально предмет). Сучасна техніка дозволяє вибрати будь-який зручний для Вас спосіб списування: від невидимих чорнил, до портативного комп’ютера розміром з долоню. Однак ми Вам порадимо скористатися звичайними шпаргалками на листках паперу. Для цього роздрукуйте відповіді дуже дрібним шрифтом на листках паперу і розподіліть по всіх кишенях. А також можна прикріпити на гумках в рукавах і під штанинами (чи спідницею). Сам механізм слід ретельно продумати і випробувати будинку. Для цього потрібно надіти той одяг, яка буде на Вас на іспиті, сісти за стіл і подивитися, наскільки зручно можна користуватися такими шпорами. Кожен лист повинен бути складений таким чином, щоб він містився в долоні.

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

При списуванні Ви повинні вести себе цілком звичайно і не подавати ніякого виду. Якщо до Вас підходять, то не варто зупинятися в написанні, продовжуйте писати, хоч бред зі слів, інакше Вас запідозрять, адже погодьтеся, якось дивно виглядає, коли людина відповідає на питання, тільки якщо викладач знаходиться далеко від учня. Майте з собою завжди 2-3 копії шпаргалок, т. к. їх можуть відібрати.

Дати хабар. Можна довго говорити, що хабар — це низько, не красиво і взагалі протизаконно, однак якщо Ви дійсно хочете отримати вищу оцінку за іспит без особливих проблем, то можете піти ось таким ось способом. Повірте, беруть всі і кожен, питання лише у яких розмірах і яким чином. У школах, де мізерні зарплати вчителів, ніхто не відмовиться від зайвої пари купюр у кишені, тим більше, якщо Ви і так добре навчалися протягом року.

Домовлятися слід не самостійно, потрібно щоб це зробили батьки або рідні. Платити, швидше за все, доведеться не тільки одного вчителя, а всієї комісії. Найпростіше і найправильніше домовиться за іспит, якщо він останній у цьому навчальному закладі, тоді ризик для вчителів буде мінімальним.

Якщо іспит в університеті, то домовлятися природно доведеться самостійно, але краще це робити не безпосередньо, а через посередника. Як правило, це лаборант з кафедри або секретар. Звичайно, він візьме і собі частину грошей за послуги, але це незначна сума. Угода повинна бути укладена до початку іспиту і, природно, гроші сплачуються вперед.

Пронести мобільний на іспит. В останні роки, коли викладачам нарешті стало відомо, наскільки універсальні мобільні телефони, пронести мобільний на іспит стало досить складно, а тим більше списати з нього. Старі відмовки типу: «Я його використовують замість калькулятора» — вже не допоможуть. Однак, якщо навчитися швидко ховати телефон до приходу викладача, то у Вас буде чудова можливість списати відповідь практично на будь-яке питання, навіть якщо він був заданий крім квитка, витягнутого на іспиті. Адже більшість сучасних телефонів дозволяють з легкістю виходити в Інтернет і відкривати документи будь-яких розширень, а їх величезні екрани допомагають легко списувати з них. Тобто в телефон можна завантажити відскановану книгу, зошит і легко списувати з нього.

Твердо запевняти викладача в своїх знаннях. Якщо при відповіді відчуваєте, що на оцінку «відмінно» ну ніяк не тягніть, то просіть викладача ставити подібні запитання, а також самі розповідайте, що знаєте, і що хоч трохи стосується Вашого квитка. Чим більше Ви зможете видати відомої інформації, тим більше мотивації буде у викладача поставити Вам високу оцінку. Можете навіть трохи посперечатися з вчителем, якщо він збереться ставити менший бал. Однак спір має бути з Вашої сторони аргументованим і акуратним у всіх планах. Знайте міру і враховуйте, що Ви сперечаєтеся не з однокласником, а з дорослою людиною. Крім того, починаючи суперечка Ви ризикуєте як збільшити свій бал, так і зменшити, якщо перейдете кордону поваги.

Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш, на відмінно?

Бажаю Вам вдалої здачі іспитів!

Короткий опис статті: як здати іспит Рекомендації з особистого досвіду, як скласти іспит, якщо нічого не знаєш на відмінно. Ми Вам допоможемо! Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш,Освіта

Джерело: Як скласти іспит, якщо нічого не знаєш — на відмінно?

Також ви можете прочитати