Як скласти іспит в ДАІ, майданчик . Поради та прийоми.

31.08.2015

Практичний іспит в даі. Майданчик
Зміст статті відкрити закрити

Як скласти іспит в ДАІ, майданчик . Поради та прийоми.
«Знання – сила» — говорить відома приказка. І в цих словах є велика частка правди. Чим більше ми знаємо, тим нам легше справлятися з поставленими завданнями і тим впевненіше ми себе відчуваємо в тій чи іншій ситуації. Іспит у ДАІ також без необхідних знань і навичок здати не вийде. Тому потрібно готуватися до цього заходу, і знати всі «підводні камені», з якими ви можете зіткнутися в процесі.

У даній статті не буде розглянуто весь екзаменаційний курс, а лише його окрема частина – майданчик .

Що таке майданчик?

Як скласти іспит в ДАІ, майданчик . Поради та прийоми.
Майданчик – це спеціальний ділянку, розташований далеко від основних доріг, обладнаний естакадою і окремими зонами для виконання різних вправ (маневрів) на навчальному автомобілі. На майданчику можуть перебувати тільки здають іспит курсанти і екзаменатор. Сторонні транспортні засоби, на даній ділянці, відсутні.

Площадка призначена для навчання водінню курсантів автошкіл, а також для складання другого етапу іспиту, завдяки якому можна побачити, наскільки добре людина відчуває машину і управляє їй в певних ситуаціях.

Основні вправи на майданчику

Як скласти іспит в ДАІ, майданчик . Поради та прийоми.
Послідовність виконання вправ кожен інспектор вибирає сам. Тому точно сказати в якій послідовності потрібно буде виконувати маневри складно. Але зараз будуть розглянуті всі дії, які курсант повинен показати екзаменатора.

Естакада

Першим ділом варто описати саме естакаду. так як ця ділянка створює чимало проблем для людини, що здає водіння. І тут виною навіть не недостатність навичок, а, найімовірніше, зайве хвилювання, яке стає причиною різких рухів. А натискати педалі і рухатися, на даному етапі іспиту, потрібно плавно, не поспішаючи і акуратно.

Якщо поглянути недосвідченим оком, то здається, що підйом по похилій площині дуже просто зробити. Проте не все так, як малює нам наша уява. Тут будь-яка, здавалося б, незначна помилка може стати фатальною.

Здача естакади проходить наступним чином :

Здає іспит під’їжджає до естакаді і зупиняється біля стоп-лінії. Інспектор дає команду, і далі потрібно заїхати на похилу площину і також зупинитися в місці, зазначеному лінією. Після чого, автомобіль ставиться на нейтральну передачу, ручник, ноги прибираються з педалей. Далі, так само по команді екзаменатора, курсанту необхідно рушити з місця, з мінімальним відходом (а краще і зовсім без нього) і заїхати на верхню частину естакади, після чого на нейтральній передачі скотитися з неї і зупинитися.

Підказка

Щоб успішно пройти естакаду, потрібно як можна частіше тренуватися з інструктором під час навчання в автошколі. Коли прийде час іспиту, слід виконувати всі плавно, продумано і впевнено. Не варто хвилюватися. Відчувайте себе за кермом вільно і не звертайте уваги на інспектора, який сидів поруч. Ваша основна задача проїхати естакаду без помилок. Навіть якщо екзаменатор намагається вас якось спровокувати, стійте на своєму, і робіть те, що вважаєте за потрібне. Вже що, але гірше ви цим точно не зробите.

Щоб уникнути відкату, стежте за роботою двигуна і за рухом автомобіля. Коли на ухилі потрібно буде рушити з місця, тримаючи педаль гальма до упору, поступово відпускайте зчеплення. Машину повинно тягнути вперед. І як тільки ви це відчули, одночасно знімаєте ногу з гальма і тиснете на педаль газу. В даній ситуації ризик відкату знижується до мінімуму.

Не забувайте стежити за стоп-лінії під час вправи і не заїжджайте за них.

Паралельна парковка

Наступна вправа, це буденна ситуація всіх водіїв. Потрібно припаркувати автомобіль паралельно між двома машинами. Звичайно, цих транспортних засобів не буде, їх замінює спеціально обладнаний майданчик.

Підказка

В даному випадку все досить просто. Головне тут відчувати габарити автомобіля і орієнтуватися по дзеркалах. Не лінуйтеся зайвий раз повернути голову назад, щоб не збити заднім бампером фішку, але при цьому не забувайте і про передньої частини автомобіля, яка при повороті також може зачепити фішки (а це вже перескладання).

Змійка

Ця вправа має на увазі під собою маневрування між перешкодами. Тут не одна з перешкод не повинно бути зачеплена.

Підказка

Щоб вдало завершити цей етап практичного іспиту, потрібно, як і в попередньому випадку, відчувати габарити автомобіля і поглядати по сторонах. При кожному повороті дивіться в дзеркала, щоб не зачепити заднім колесом або порогом машини перешкоду. Але і передня частина авто завжди повинна бути під контролем. Вправу потрібно виконувати не поспішаючи і продумувати траєкторію, по якій буде йти транспортний засіб. Понад докладно читайте Тут .

Розворот

Розворот в обмеженому просторі – це самий легкий із усіх вище перерахованих, елемент, який виконується в три прийоми. Суть вправи полягає в тому, що в обмеженому просторі, потрібно розвернутися на 180°. Послідовність дій: поворот вліво, рух назад, поворот керма вправо, рух вперед.

Підказка

Виконуючи дану вправу, орієнтуйтеся по дзеркалах заднього виду і враховуйте габарити автомобіля. Цей елемент досить простий, тому проблем з ним не повинно бути.

Висновок

І так, ми розглянули іспит в даі майданчик. Тепер, після отримання вищеописаних рад ви зможете без труднощів пройти практичну частину іспиту і відправитися на «фінішну пряму», якою є водіння по місту. Але варто пам’ятати, що для того щоб отримати права з першого разу потрібно «вчитися, вчитися і ще раз вчитися» і практикуватися в водіння. Для цього можна брати додаткові години або найняти приватного інструктора. У будь-якому випадку, витрачений час на навчання принесе заповітні права і залишиться тільки обзавестися автомобілем.

Короткий опис статті: іспит в даі Майданчик – це спеціальний ділянку, розташований далеко від основних доріг, обладнаний естакадою і окремими зонами для виконання різних вправ (маневрів) на навчальному автомобілі. майданчик в ГИБДД, іспит майданчик, практичний іспит

Джерело: Як скласти іспит в ДАІ — майданчик | Поради та прийоми.

Також ви можете прочитати