Як проходить процедура перездачі іспиту в ГИБДД (ДАІ)

31.07.2015

Перездача іспиту в ГИБДД на водійські права: скільки коштує, як і де пройти

Зміст статті:

Як проходить процедура перездачі іспиту в ГИБДД (ДАІ)

Здравствуйте, шановні кандидати у водії! Ну, почнемо з того, що не варто особливо засмучуватися і «вбиватися», якщо з першого разу у вас не вийшла вдала здача кваліфікаційного іспиту в ГИБДД, і ви не змогли отримати водійські права.

Філософія така, що не ви перший, не ви останній. Не опускайте руки, і готуємося до повторної здачі іспиту в ГИБДД. Тільки єдине прохання: перездача іспиту в ДАІ не повинна відкладатися вами в «довгий ящик».

Ні, не тому, що існують які-небудь тимчасові обмеження для перездачі кваліфікаційного іспиту на водійські права. Людський фактор (тобто ваш фактор).

Ви можете забути ПДР, втратити навички водіння, як по місту, так і у виконанні вправ на автодромі. Так, і врешті-решт, вас чекає ваш автомобіль, і ціла «купа» справ. Для чого ви тоді проходили навчання на водійські права?

Отже, перездача іспиту в ДАІ – це страшно, дорого або просто і легко. Давайте розберемося.

Перездача іспиту на водійські права: скільки коштує і як перескладати ^

Почнемо з того, що платити гроші за перездачу вам не потрібно. Якщо перед іспитом, ви зібрали весь необхідний пакет документів для отримання водійських прав. там вже є квитанція про сплату державного мита.

Єдине, на що вам знову доведеться витратитися – це оренда спеціально обладнаній навчальної машини для здачі практичного іспиту з керування.

Наступний крок – уточніть яка черговість перездачі іспиту в даному підрозділі ГИБДД. Справа в тому, що перездача іспиту в ДАІ може відбуватися за двома варіантами:

  • Ви пересдаете іспит разом зі своєю автошколою, в якій проходили навчання на права. Цей період, як правило, настає через тиждень.
  • Або, якщо ви проходили навчання на водійські права екстерном. і самостійно складали іспит в ГИБДД, то і продовжуйте в тому ж дусі.

У будь-якому випадку, ви повинні уточнити час перездачі і, при необхідності, зайняти чергу. А черга буде. Справа в тому, що в 2010 році скасовано держмито за складання кваліфікаційного іспиту на водійські права, тому кількість бажаючих перездати іспити не зменшується.

Практичний рада, перед перездачею іспиту в ДАІ, простий. Якщо ви не здали теоретичну частину іспиту, то потрібно повторювати, одночасно намагаючись вирішувати білети з ПДР в онлайн.

Якщо ж вами «завалено» практичне водіння, то зверніться до друзів або інструктора, щоб допомогли вам відточити майстерність. Але, не забувайте, що десь на автодромі, ви можете займатися водінням на будь-якому автомобілі. А рух по місту здійснювати тільки в присутності інструктора з ліцензією на право навчання і на обладнаному навчальному автомобілі.

Повторне складання іспиту на права в ДАІ не обмежена кількістю разів. Ви можете ходити хоч щотижня (не дай Бог).

Треба знати, що перездача теорії, у разі, якщо ви не «завалили» водіння, не потрібна. Але! Через три місяці, вам доведеться перездавати і теорію. Тобто повний іспит на водійське посвідчення.

Де можна провести перескладання іспиту на водійські права ^

Ситуація може скластися таким чином, що перездача іспиту в підрозділі ДАІ, де ви прописані, неможлива. За якихось причин. Якщо це велике місто, то, наприклад, з причини величезної черги на перездачу іспиту.

І що робити? Де перездати іспит на права? Подивимося, що про це нам говорять «розумні» Правила складання кваліфікаційних іспитів.

В пп. 12 і 13 цих правил написано про те, що:

  • Іспити на водійські права приймаються в підрозділах ДАІ, які обслуговують територію реєстрації громадян.
  • Якщо ж громадянин не зареєстрований за місцем перебування або проживання, то іспити, як і перездача іспиту, відбувається за місцем фактичного перебування громадянина.

Ви повинні знати, що кількість перездач іспиту на права нічим не обмежена. Так само, як і не регламентований термін від невдалої спроби до перездачі іспиту. Хоч через 5 років ви можете прийти в ГИБДД і зайнятися перездачею іспиту на водійські права.

Єдине, про що потрібно пам’ятати – це термін дії медичної картки водія. Якщо вона прострочено, то ви отримуєте нову, і вперед, на перездачу в будь-яке відділення ГИБДД.

Але, все ж, бажаємо вам скласти іспит на водійські права з першого разу. І удачі вам на дорогах.

Короткий опис статті: іспити в гибдд Здрастуйте, шановні кандидати у водії! Ну, почнемо з того, що не варто особливо засмучуватися і «вбиватися», якщо з першого разу у вас не вийшла вдала здача кваліфікаційного

Джерело: Як проходить процедура перездачі іспиту в ГИБДД (ДАІ)

Також ви можете прочитати