Відсоток здачі іспиту в ДАІ з першого разу: обєктивний показник або засіб маніпуляції автошколами?, ABW.

30.08.2015

Відсоток здачі іспиту в ДАІ з першого разу: об’єктивний показник або засіб маніпуляції автошколами?

Новини Білорусі

Буквально днями на очі попалася примітка про те, як голова Центральної ради ДОСААФ Анатолій Степук хвалився високим відсотком здачі курсантами цій «мережі» автошкіл іспиту в ДАІ з першого разу. Він назвав цифру 80%. Нам вона здалася надто підозрілою, що, власне кажучи, підтвердили і в Республіканській асоціації автошкіл. За даними МРЕВ ДАІ за минулий рік, які в обов’язковому порядку отримує асоціація, підтвердження словами Степука не знайшли. Посилаючись на торішній «рейтинг», там відзначили, що дані суттєво завищені.

Була та замітка саморекламою або ж голова навів дані якоїсь конкретної школи, а журналісти виставили їх за «середню температуру по лікарні», складно сказати. Однак немає сумніву в тому, що відсоток здачі іспиту в ДАІ з першого разу — це параметр, що приваблює споживача. Адже кожному хочеться мати «права» з першого «заходу».

Але так чи об’єктивний цей показник насправді? Поговорити на цю тему ми вирішили з фахівцем Республіканської асоціації автошкілСергієм СЕДЕЛЬНИКОМ .

— Нещодавно ми написали лист міністру внутрішніх справ з проханням скасувати цей параметр, — розповідає Сергій Андрійович. — Але чіткої відповіді не отримали.

— Чому асоціація проти рейтингу по здачі в ДАІ з першого разу?

— Тому що це параметр «ні про що». Об’єктивності в ньому немає ні на йоту. Зате є палиця о двох кінцях: одним автошколам цей рейтинг «наганяє трафік», а стосовно інших-стає засобом для маніпуляції.

— З цього моменту детальніше…

— Уявіть собі ситуацію. Є автошкола. Складання теоретичного іспиту на комп’ютерах з першого разу — 80 відсотків, автодром — 80 відсотків, місто — 0. Як таке може бути. Виявляється, може. На тих етапах, де немає людського фактора, дані об’єктивні. Але відсоток здачі міського етапу в ДАІ повністю залежить від того, хто приймає іспит. «Завалити» курсанта нічого не варто. І якщо автошкола чимось не догодила МРЕВ, то включається механізм маніпуляції. Хто захоче йти вчитися в автошколу, у якої низький рівень здачі іспиту з першого разу?!

— А адже, по суті, здав людина або не здав з першого разу, ще не говорить про те, який він водій.

— Абсолютно вірно. Але біда нашої системи навчання в тому, що у нас не вчать водити. У нас «натаскують» на здачу іспиту. Яке відношення до ситуації аварійності з загибеллю і травмуванням людей має те, чи вміє людина паркуватися «диагоналкой»? Якщо буде потрібно — навчиться. А що відбувається на іспиті? Інспектор просить зупинитися у найближчому дозволеному місці. Курсант проїжджає 20 метрів, зупиняється і чує: «Це не найближчим місце. Не здав». Або ж розвернутися там, де знає, що зробити це в один прийом не вийде. І все — іспит «завалений»! Створення аварійної ситуації. Хоча, по суті, яка вона аварійна?!

— Виходить, що ДАІ в даній ситуації є своєрідним регулятором розподілу потоків учнів між автошколами?

— На жаль, але це частково так. Поки одні вдосконалюють матеріально-технічну базу, піднімають рівень навчання, інші просто «дружать» з ДАІ. Виходить абсолютно нездорова конкуренція. Але скасування рейтингу по відсотку здачі з першого разу, по-перше, послабила б механізм для маніпуляції, по-друге, оздоровила конкуренцію.

Олена ШЕМЕТ

11 березня 2012 в 10:16

Короткий опис статті: іспит в даі Буквально днями на очі потрапила стаття про те, як голова Центральної ради ДОСААФ Анатолій Степук хвалився високим відсотком здачі курсантами цієї «мережі» автошкіл іспиту в ДАІ з першого р Відсоток здачі іспиту в ДАІ з першого разу: об’єктивний показник або засіб маніпуляції автошколами?АІ з першого разу. Він назвав цифру 80%. Нам вона здалася надто підозрілою, що, власне кажучи, підтвердили і в Республіканській асоціації автошкіл. За даними МРЕВ ДАІ за минулий рік, які в обов’язковому порядку отримує асоціація, підтвердження словами Степука не знайшли. Посилаючись на торішній «рейтинг», там відзначили, що дані суттєво завищені.
Була така замітка

Джерело: Відсоток здачі іспиту в ДАІ з першого разу: об’єктивний показник або засіб маніпуляції автошколами? — ABW.BY

Також ви можете прочитати