Уроки програмування на C++ з нуля

06.07.2016

C++ з нуля

Цей самовчитель створений для тих, хто хоче освоїти основи програмування на C++. Уроки розраховані, в першу чергу на новачків, але будуть корисні і тим, хто вже має невеликий досвід у програмуванні. Ми почнемо з основних принципів і закінчимо цей курс вже на більш складних прикладах.

Перша програма на C++ — урок 1

В якості середовища розробки Windows автор радить використовувати Visual Studio 2008 (800 Мб), якщо у вас Windows XP, Visual Studio 2013 (6.5 Гб для Windows 7 і вище, або Dev C++ 5 (41 Мб) для тих, у кого дуже повільний інтернет для завантаження Visual Studio. Користувачам Unix-подібних систем, потрібно компілятор GCC і будь-який текстовий редактор, наприклад Vim .

Після того, як ви встановили все необхідне, приступимо до написання першої програми.

Змінні і типи даних в C++ — урок 2

З шкільного курсу математики ми всі знаємо, що таке змінні. У програмуванні принципи досить схожі. Мінлива — це «осередок» оперативної пам’яті комп’ютера, в якій може зберігатися деяка інформація.

Конструкція розгалуження в C++ — урок 3

Зустрічаються ситуації, коли програмі потрібно вибрати, яку операцію їй виконати, в залежності від певної умови.

наприклад, ми вводимо з клавіатури ціле число. Якщо це число більше десяти, то програма повинна виконати одну дію, інакше — інше. Реалізуємо цей алгоритм на C++ за допомогою конструкції розгалуження .

Цикли в C++ — урок 4

Іноді необхідно повторювати одне і те ж дію кілька разів поспіль. Для цього використовують цикли. У цьому уроці ми навчимося програмувати цикли на C++. після чого порахуємо суму усіх чисел від 1 до 1000.

Масиви в C++ — урок 5

Сьогодні ми поговоримо про масивах. Ви вже знаєте, що змінна — це осередок у пам’яті комп’ютера, де може зберігатися одне єдине значення. Масив — це область пам’яті, де можуть послідовно зберігатися кілька значень.

Візьмемо групу студентів з десяти осіб. У кожного з них є прізвище. Створювати окрему змінну для кожного студента — не раціонально. Створимо масив, в якому будуть зберігатися прізвища всіх студентів.

Функції C++ — урок 6

Сьогодні ми поговоримо про функції C++. Дуже часто в програмуванні необхідно виконувати одні і ті ж дії. Наприклад, ми хочемо виводити користувачеві повідомлення про помилку в різних місцях програми, якщо він ввів невірне значення. без функцій це виглядало б так:

Покажчики в C++ — урок 7

При виконанні будь-якої програми, необхідні для її роботи дані повинні бути завантажені в оперативну пам’ять комп’ютера. Для звернення до змінних, що знаходяться в пам’яті, використовуються спеціальні адреси, які записуються в шістнадцятковому вигляді, наприклад 0x100 або 0x200 .

Якщо змінних в пам’яті буде потрібно занадто велика кількість, що не зможе вмістити в себе сама апаратна частина, відбудеться перевантаження системи або її зависання.

Короткий опис статті: навчання програмуванню Навчання основам програмування на С++ для початківців. Докладні приклади з написання простих програм.

Джерело: Уроки програмування на C++ з нуля

Також ви можете прочитати