Скласти іспит екстерном права ГИБДД ДАІ в Москві, МО самопідготовкою

30.07.2015

Як здати іспит на «права» екстерном?

Увага! З 5 листопада 2013 року самопідготовка до іспитів в ГИБДД скасована. Для здачі іспиту на отримання водійських прав потрібно мати документи про закінчення автошколи(!).

Що таке екстернат?

Багато хто думає, що права можна отримати, тільки закінчивши автошколу. Насправді це не зовсім так. Для відкриття категорій «А» чи «Я» до 5 листопада 2013 року існував ще один спосіб — називався він «самопідготовка» чи «екстернат».

належним чином Підготувавшись, можна було просто прийти у відповідний відділ ДІБДР і записатися на іспит. При цьому хто і як вас готував — нікому не цікаво*. Здав іспит — отримай права. Припустимо, теорію можна освоїти самостійно, а водіння — з приватним інструктором або з дідусем на дачі :)

* — Можливість здачі іспиту на отримання водійського посвідчення після самопідготовки (екстерном) регламентована 2) абзацом 10 пункту «Правил складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень».

Наводячи жах: МРЕВ УГІБДД!

Розшифровка першої половини цієї абревіатури означає «Міжрайонний Реєстраційно-Екзаменаційний Відділ», ну, а друга половина і так всім відома. У цьому закладі можна витратити необмежену кількість часу і нервів. І ніяка стресостійкість там не допоможе. Перевірено на собі :)

У Москві і в області тільки за два МРЕВ видають права категорії «А-У» після самопідготовки всім экстерникам, що успішно склали іспит. Але, схоже, скоро і цю можливість прикриють остаточно, бо розмови про це йдуть давно.

Якщо ви зважилися на такий спосіб, то не забувайте, що спочатку потрібно дійсно підготуватися теоретично і практично. Також вкрай бажано ознайомитися з Даїшним маршрутом. І тільки потім заявлятися у всеозброєнні на іспит. Будьте готові до великих багатогодинних черг, оскільки бажаючих таким чином дістати заповітний документ предостатньо.

Як правило, потрапити на перший іспит після самопідготовки можна не раніше ніж через кілька тижнів з моменту подачі документів. За цей час будуть проведені запити і перевірка даних за місцем вашої прописки. В обов’язковому порядку буде перевірено: не отримували ви до цього моменту водійські права і у випадку необхідності інша цікава інформація.

Після того, як ви успішно здали іспити (теорію і практику), не раніше ніж на наступний робочий день можете приходити за правами. Перед отриманням необхідно буде оплатити квитанцію за їх виготовлення і сфотографуватися.

За неперевіреними чутками здати екстерном з першого, а то і з другого разу практично нереально. Ну нібито щоб не було ажіотажу без автошкіл отримувати права. Повторюся: за неперевіреними чутками. )

Документи для допуску до здачі іспитів в ГИБДД екстерном
Громадяни РФ, які мають постійну реєстрацію в Москві, представляють:
Громадяни РФ, які мають постійну реєстрацію в Москві менше 1 року, додатково подають:

 • Довідку встановленої форми на офіційному бланку ГИБДД з попереднього місця постійної реєстрації про те, що раніше водійське посвідчення не видавалося і позбавлення водійських прав не було

Громадяни РФ, які мають тимчасову реєстрацію* у Москві, додатково подають:

 • Довідку встановленої форми на офіційному бланку ДАІ з місця постійної реєстрації про те, що раніше водійське посвідчення не видавалося і позбавлення водійських прав не було;
 • Реєстрацію р. в Москві (в обов’язковому порядку перевіряється в паспортному столі).

* — водійське посвідчення видається на 10 років за умови дії тимчасової реєстрації на момент його отримання.

Громадяни, які тимчасово перебувають на території РФ, представляють в Державну інспекцію той же обов’язковий «пакет» документів, але:

 • Паспорт повинен бути продубльований українською мовою, які необхідно подати нотаріально завірений переклад пасторта.
 • Довідки про те, що раніше водійське посвідчення не видавалося і його не позбавляли, не потрібно.
  Адреси ДАІ для здачі іспиту екстерном на категорію «Я»

  Для громадян, зареєстрованих у Центральному, Північному, Північно-Східному, Східному, Північно-Західному і Зеленоградськ округах:

  Москва, Лобненская вул. д. 20. тел: (495) 485-59-73

  Проїзд:

  — метро «Альтуфьево» автобус/маршрутка №774. (до кінцевої зупинки, їхати 13 зупинок);

  — метро «Петровсько-Разумовська» авт/марш№149. (до кінцевої зупинки, їхати 13 зупинок);

  — метро «Річковий вокзал» автобус/маршрутка №200. (до кінцевої зупинки, їхати 18 зупинок).

  Для громадян, зареєстрованих у Південно-Східному, Південному, Південно-Західному і Західному адміністративних округах:

  Москва, Варшавське ш. д. 170 «Д». тел: (495) 382-94-42

  Проїзд:

  — метро «Анино». (вихід з останнього вагону на Варшавське шосе. Йти вздовж Варшавського шосе в бік МКАД, через 350 м повернути в перший поворот праворуч і йти весь час вздовж вулиці. Пройти доведеться ще близько 900 м, повз пункту Техогляду, повз Наркологічної лікарні. Праворуч від вас шукайте 2 поверхова будівля з червоної цегли, це і є МРЕВ).

  — метро «Теплий Стан» автобус №37-е. (їхати 2 зупинки); або автобус 37 (їхати 8 зупинок);

  Для жителів Московської області

  Райони: Видновский, Домодедовский, Єгор’євський, Жуковський, Коломенський, Луховицкий, Люберецкий, Одинцовський, Раменський

  р. Котельники, Новорязанское шосе, 6 д.. тел: 554-04-18

  Проїзд:

  Від станції м. «Вихіно» — маршрут№ 10, 393, 323, 463, 346, 373

  Від станції «Люберці — 1» — маршрут№ 23, 25, 4, 2, 35.

  До зупинки «Хлопчики», «Хлібозавод». (Підрозділ ГИБДД знаходиться біля авторинку).

  Райони: Каширський, Наро-Фомінський, Подільський, Протвинский, Піщанський, Срібно-Прудский, Серпуховський, Ступинский, Троїцький, Чеховський*

  Час роботи: Вівторок-Субота з 9.00 — 18.00. Обід з 13.00 — 14.00. Вихідні дні —неділю і понеділок .

  Короткий опис статті: як скласти іспит в даі Як здати іспит екстерном на права в ДАІ ДАІ після самопідготовки і в Москві, МО отримати водійське посвідчення? Права екстерном здати екстерном іспит екстерном, ГИБДД, ДАІ, водійське посвідчення

  Джерело: Скласти іспит екстерном права ГИБДД ДАІ в Москві, МО самопідготовкою і отримати водійське посвідчення

 • Також ви можете прочитати