Самостоятельно сдаём экзамен в ГИБДД (ГАИ), Санкт-Петербург

04.09.2015

Самостійно здаємо іспит в ГИБДД (ДАІ), Санкт-Петербург

11.11.2011, оновлено 05.06.2012

Вартість навчання в автошколі 20-25 т. р. За оформлення документів, книжки і т. п. можуть взяти ще 1000-2000 р. Якщо не здаси внутрішній або даішний іспит, то одна перездача може вилитися в 3-5 т. р. А практичний іспит складається з майданчика і водіння в місті. Шансів не здати дуже багато. Можна звичайно заплатити 13 т. р. за внутрішній і «даішний» іспит. І не паритися. Так робить мабуть більшість. Сподіваюся це не ви. Подаючи жебракові попрашайке або ж даючи хабар даїшнику завжди пам’ятайте, що ви заохочуєте, у що вкладаєтеся — це те, що ви хочете розвинути.

Є альтернатива — самостійна здача іспиту в ГИБДД (екстерном). Шкода я пізно про це взнав, не витрачався б на автошколу (у підсумку я забрав документи з автошколи і здавав самостійно).

Плюси:

 • час занять вибираєш сам;
 • можеш поміняти інструктора і машину в будь-який час;
 • не треба чекати, коли тобі призначать дату здачі або перескладання іспиту (у мене в автошколі призначили складання внутрішнього іспиту тільки через 1,5 місяця після закінчення практики водіння!);
 • перездавати можеш скільки завгодно разів і завжди безкоштовно ;
 • маршрут при здачі в місті для тих, хто здає екстерном завжди один і той же.

Мінуси:

 • здавати будете на даішної машини (ВАЗ 2110), обов’язково знайдіть інструктора на подібній машині і покатайтесь з ним годинку-дві, правда в ГИБДД буде гірше (зчеплення дуже чуйне, любить глухнути :));
 • витратите більше часу на складання іспитів (але заощадите на підготовку).

до Речі не сподівайтеся, що в автошколі дають 50 годин водіння. Це розлучення. кращому випадку виявиться не більше 30. Не буду заглиблюватися в нюанси, просто повірте. І врахуйте, що час водіння з автошкольным інструктором і приватним це різні речі. Останній дійсно зацікавлений вас навчити.

Коротка інструкція щодо самостійного складання іспиту в ГИБДД:

 1. Купуєте книжки (з останніми змінами до ПДР):
  • Правила дорожнього руху з ілюстраціями (

20 р.);

 • Екзаменаційні завдання тематичні з коментарями (Громоковский, Бачманов та ін),

  250 р.

  дуже зручна книжка, всі питання з квитків відсортовані за темами в правилах, тобто прочитали перший розділ в правилах, відповіли на питання по першому розділу в цій книзі;

 • Екзаменаційні квитки для здачі іспитів на права категорії AB (без коментарів дешевше, але комусь вони потрібні)

  або перевіряйте себе на сайті avto-russia.ua/pdd/

 • Іспити в ГИБДД на право керування транспортними засобами (

  40 р.)

  розписаний порядок складання іспитів (теорія, майданчик, місто), про здачу майданчика можна почитати тут ;

 • Після вивчення ПДР вибираємо приватного автоинстуктора. Наприклад, на сайті spb.spokoino.ru або погуглите. 600-1000 р/год. Буде потрібно близько 20 годин.
 • В Ощадбанку або в терміналі в ГИБДД оплачуємо оформлення водійського посвідчення (800 р.), чек зберегти;
 • Проходимо водійську медкомісію (півгодини, 1000 р.), робимо копію, завіряти не треба;
 • З документами приходимо в ГИБДД, отримуємо виписку штрафів і направлення на іспити. Якщо за 3 місяці не здасте, то потім просто продовжуєте напрямок, безкоштовно. Якщо ви Льон. обл. (як я), то в ГИБДД СПб писав додаткову папірець, що, мовляв, хочу здавати саме в СПб. Мені здається найзручніше розбити процес на 2 етапи: спочатку прийти під вечір в 16-17 годин, отримати направлення і здати теорію (до 19:00, у другій половині дня на теорію народу немає), а на наступний ранок, приблизно до полдесятому, приходити здавати майданчик і якщо пощастить, то місто.
 • Коли здасте місто, то йдете у вікно №8 на 3-му поверсі, здаєте паспорт, потім вас викличуть у вікно №6, а потім направлять на фотографування. Все займе години півтори. Можна це зробити в будь-який інший день.
 • Завантажити бланк екзаменаційного листа ГИБДД — він знадобиться при здачі майданчики міста. Раніше продавався в кіоску ГИБДД по 20 руб. але тепер його закрили. Друкувати треба з 2-х сторін.

  Більш детально про тонкощі здачі іспитів в ГИБДД (аж до того, в якій послідовності у які кабінети йти) див. у групі Здаємо іспит в ГИБДД самостійно! і на цьому форумі .

  З 2013 року начебто хочуть скасувати індивідуальну здачу, зробити тільки через автошколи. Але якийсь точної інформації дати не можу.

  Короткий опис статті: іспити гибдд Самостійно скласти іспит в ДАІ (екстерном, індивідуально). Карта пасток в Санкт-Петербурзі. Екзаменаційний лист.

  Джерело: Самостійно здаємо іспит в ГИБДД (ДАІ), Санкт-Петербург

  Також ви можете прочитати