Провокації під час іспиту в ДАІ

09.08.2015

Провокації під час іспиту в ДАІ

Провокації на порушення ПДР під час іспиту з водіння

Багатьом курсантам в процесі здачі практичного іспиту з водіння в ГИБДД доводиться стикатися з таким огидним явищем, як відверта провокація з боку екзаменатора, спрямована на те, щоб змусити екзаменованих порушити Правила дорожнього руху. Майже завжди результатом такої провокації є переекзаменування.

Яку ж мету переслідує екзаменатор, займаючись провокацією? Все залежить від кожного конкретного випадку: це може бути просто хвастощі, або елементарне хуліганство і бажання познущатися з курсантом (особливо якщо іспит здає тремтячий від страху людина).

ПРИМІТКА

Нерідкі випадки, коли екзаменатор провокує претендента на порушення ПДР для того, щоб після невдалої спроби здачі іспиту виманити з нього хабар. Адже тільки екзаменатор приймає рішення щодо того, здав людина іспит по водінню чи ні, і тільки він може закрити (або — не закрити) очі на те чи інше порушення, допущене курсантом.

Яким же чином може виглядати провокація? Кажучи відверто, способів спровокувати курсанта на порушення ПДР можна придумати (і вже придумано і активно використовується чимало, і тут все залежить від конкретного екзаменатора та поточної ситуації на дорозі.

Наприклад, під час практичного іспиту з керування екзаменатор раптово каже курсантові: «будь Ласка, зупиніться тут на хвилину — я вийду в ларьок купити сигарет». Людина без всякої задньої думки зупиняє машину біля ларька — і замість подяки чує: «Так, ви зупинилися під знаком «Зупинка заборонена». Це називається непокорою вимогу дорожнього знака. Іспит не складено, прийдете в наступний раз». Бідний курсант і не помітив, що метрами 20-50 раніше дійсно був цей знак!

Подібні помилки обумовлені рядом причин. Найбільш характерна з них полягає в наступному: курсант стежить в першу чергу за тим, що робиться безпосередньо перед машиною на дорозі, а також за керуванням автомобілем (щоб машина, не дай Бог, не заглохла при різкому старті, не покотилася назад на похилій дорозі, і т.п.). А те, що відбувається на узбіччі, де зазвичай встановлюються дорожні знаки, або над дорогою, де їх також можуть повісити — на це уваги просто не вистачає. І коли екзаменатор просить зупинитися в недозволеному місці — людина і думки не допускає, що це звичайнісінька провокація.

А взагалі в подібній ситуації курсант повинен відповісти: «Раніше висів знак «Зупинка заборонена», і я не можу зупинитися в даному місці». Екзаменатор обронит щось на кшталт «молодець, помітив», і іспит буде продовжений.

Ось ще один поширений приклад. Екзаменатор просить курсанта перебудуватися в лівий ряд для подальшого повороту наліво. Тут може бути відразу два підступу: по-перше, суцільна лінія між смугами перед перехрестям, яка забороняє перестроювання, і по-друге — заборона лівого повороту на даному перехресті. Тому, почувши подібне від екзаменатора, спочатку уважно подивіться, чи можна в даному місці перебудовуватися, а потім зверніть увагу на те, чи дозволений лівий поворот на даному перехресті.

Аналогічним чином екзаменатор може попросити курсанта розвернутися через суцільну осьову лінію, поїхати під знак «Рух заборонено» або «В’їзд заборонено», дати задній хід на перехресті, проігнорувати знак «Рух без зупинки заборонено», зупинитися на пішохідному переході, і т.д. Пам’ятайте: до всього, про що просить екзаменатор курсанта під час іспиту, необхідно ставитися критично. Іспит з водіння — це не поїздка за сигаретами і т. п. тому подібні прохання екзаменатора повинні відразу викликати підозру.

І ще. Багато курсанти бояться заперечити екзаменатора навіть тоді, коли впевнені в незаконності його вимог. Ці побоювання абсолютно марні: ваше заперечення законно, і екзаменатор це прекрасно розуміє. А ви своїм впевненим поведінкою відіб’єте у нього бажання і надалі влаштовувати вам перевірку «на вошивість».

до Речі, дамо невелику пораду. Вирушаючи на іспит в ГИБДД, прихопіть з собою диктофон (багато сучасні мобільні телефони мають вбудовані диктофони). Це дозволить вам згодом аргументовано поскаржитися на дії екзаменаторів як на теоретичному, так і на практичному іспиті. І факт провокації з боку екзаменатора, має місце бути на екзамені з водіння і послужив причиною того, що ви не склали іспит, можна оприлюднити.

Шуліка Дмитро

спеціально для www.gazu.ru

Відео на екзамені в ДАІ — ДОЗВОЛЕНО!

Короткий опис статті: здача іспиту в даі Провокації на порушення ПДР під час іспиту в ДАІ, з боку екзаменатора-інспектора. Яким чином виглядає провокація. Дамо невелику пораду. Відео на іспиті дозволено. Іспит в ДАІ, провокація, ПДР, хабар, диктофон, Дмитро Шуліка, відео на екзамені.

Джерело: Провокації під час іспиту в ДАІ

Також ви можете прочитати