ПРАВО.RU: Штрафи за порушення ПДР в Москві будуть виписувати чиновники

28.06.2016

Штрафи за порушення ПДР в Москві будуть виписувати чиновники, а не співробітники ДПС

ПРАВО.RU: Штрафи за порушення ПДР в Москві будуть виписувати чиновники

Фото Право.Ru

Штрафи за будь-яке порушення Правил дорожнього руху в Москві, зафіксоване на працюючу в автоматичному режимі камеру, будуть виписувати не співробітники ДАІ, а місцеві чиновники. Відповідні поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення розробляє МВС, випливає з інформації на Єдиному порталі розроблюваних проектах.

Навесні парламент закріпив в Кпап право московських і петербурзьких чиновників призначати штрафи тільки за неправильну парковку (п. 5 ст. 12.16 КоАП), «вартість» такого порушення цих містах в двоє більше, ніж по Росії 3000 руб. Розглядати справи «має право керівники відповідних органів виконавчої влади суб’єктів РФ, заступники керівників». Однак, для того, щоб зміни вступили в силу, необхідні угодами між федеральним центром і органами виконавчої влади суб’єктів про передачу повноважень (ст. 23.79 Кпап).

Через кілька місяців в МВС вирішили, що московські чиновники впораються і з набагато більшим обсягом роботи. Для Петербурга нічого, за планами МВС, змінитися не повинно — там чиновники зможуть штрафувати тільки за порушення паркування.

Інформація про намір столичних чиновників прибрати до рук повноваження з адміністрування штрафів з’явилася восени минулого року. Тоді вони навіть розробили поправки в Кпап і відправили в думський комітет з держбудівництва. В уряді Москви переконані, що з порушниками правил паркування ГИБДД не справляється з-за недостатньої технічної оснащеності та фінансування. «організації ефективної роботи в даній сфері більшою мірою зацікавлені регіональні, а не федеральні органи виконавчої влади», — говорилося в пояснювальній записці до розробленого тоді законопроекту, повідомляв «Коммерсантъ «.

У січні 2013 року прем’єр-міністр Дмитро Медведєв доручив Мінфіну, владі Москви і Московської області підготувати пропозиції щодо посилення контролю за паркуванням. Він також запропонував передати суб’єктам «повноваження щодо контролю за дотриманням правил зупинки і стоянки з можливістю стягнення адміністративного штрафу».

Короткий опис статті: пдр 2013 ГИБДД в Москві позбудеться права штрафувати водіїв, це будуть робити місцеві чиновники. ПДР, МВС Росії, КоАП РФ, Адміністративна відповідальність

Джерело: ПРАВО.RU: Штрафи за порушення ПДР в Москві будуть виписувати чиновники, а не співробітники ДПС

Також ви можете прочитати