Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.

28.06.2016

Tweet Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр. Поворот ліворуч та розворот.

Сьогодні ми продовжимо розпочату нещодавно на сайті тему «Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр». І детально розберемо проїзд перехресть наліво і здійснення розвороту на різних видах перехресть.

Як правильно і без порушень здійснювати маневри повороту ліворуч та розворот на перехресті з зустрічним автомобілем ?

Це питання задавали нам часто після виходу перших двох матеріалів на сайті. Зверніться до них якщо не читали або якщо призабули що то.

кожен матеріал відкриється в новому вікні)

Якщо погортати правила дорожнього руху, то нічого конкретного щодо проїзду перехресть ліворуч або розворот ми не знайдемо. Але все таки будемо спиратися на ПДР і прочитаємо пункт 8.6, де сказано:«. при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не повинен опинитися на стороні зустрічного руху» .а так само п. 1.4«На дорогах встановлено правосторонній рух»

Стає ясно тільки одне, що рух по зустрічній не тільки небезпечно, але і карається. Виходячи з цього можна припустити, що правильним маневром буде при повороті ліворуч на перехресті це роз’їзд транспортних засобів лівими бортами, тобто залишаємо центр перехрестя з лівого боку від себе і лівого борту автомобіля. Ми зобразили кілька схем проїзду перехресть, що б наочно показати ситуації.

Але такий варіант проїзду перехрестя легко виконаємо лише при невеликій кількості транспотных коштів на перехресті, або якщо перехрестя великий і має роздільну смугу, яка ділить його на два перехрещення проїзних частин.(рис.1 і 2)

На невеликому перехресті з невеликою кількістю транспортних засобів це буде виглядати як на першому малюнку нижче, який показує поворот наліво двох автомобілів одночасно.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.1

На наступному малюнку показаний перехрестя набагато більше. Автомобілів повертаючих наліво вже більше і необхідно при проїзді забезпечити не тільки виконання Правил, а й забезпечити безпеку руху.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.2

А що ж робити якщо перехрестя не так великий, а автомобілів йде дуже щільний потік? У такому випадку автомобілі просто перекриють рух один одному і ні хто проїхати не зможе, як це зображено на малюнку 3.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.3

Так як у багатьох містах транспортних засобів дуже багато, і представлений вище спосіб роз’їзду не зручний, водії найчастіше роз’їжджаються правими бортами.рис. 4

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.4

Робимо висновок — при великому потоці автомобілів на маленьких і завантажених перехрестях зручніше роз’їжджатися правими бортами, залишаючи центр перехрестя з правої сторони. Так потоки транспортних засобів не перетнуться при щільному русі. І здійснюючи лівий поворот ні хто ні кому не створить перешкод. Але обов’язково запам’ятайте, необхідно тримати свій транспортний засіб як можна ближче до центру перехрестя.

Розібравшись з «страшним» маневром на перехресті — поворот наліво, перходим до більш складного — розворот на перехресті.

Спосіб розвороту залежить від того на який перехрестя ви виїжджаєте.

Якщо перехрестя має одне перетин проїжджих частин, то траєкторія розвороту не має значення. Важливо лише дотримуватися черговість проїзду і поступитися всім хто має по відношенню до вас перевага.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.5

Коли ж на перехресті кілька перехрещень проїзних частин, то розворот «по малому радіусу» стане порушенням.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.6

Виїзд в порушення ПРАВИЛ дорожнього руху на смугу, призначену для зустрічного руху, на перехресті, що має два перехрещення проїзних частин. Позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 4 до 6 місяців (ч. 4 ст. 12.15 Кпап РФ)

Відповідаємо на коментар Андрія «Ви пишіть: «Якщо робите маневр розвороту на такому (4-х сторонньому) перехресті не доїжджаючи до його центру-це позбавлення прав на термін від 4 до 6 місяців !». А нас вчили робити розворот за ближнього радіусу, огинаючи розділову смугу (облизуючи). Так і зручніше і швидше, і простіше. Практично, всі так і роблять. Як бути?» опубликаванный .16.01.2012.

У цій ситуації розділювальна смуга не доходить до перехрестя і розворот відбувається до перехрестя, і виїзду на зустрічний рух, яке заборонено вчиняти при розвороті, не допускаеться. Такий спосіб розвороту зображений на малюнку 7 нижче.

Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.
рис.7

Розібравши дану тему про проїзді перехрестя ліворуч та розворот, ми сподіваємося, що у Вас тепер не буде проблем з вчиненням подібних маневрів. Залишається побажати Вам, тільки легкого управління автомобілем на дорозі у будь-якій ситуації.

Сподобався матеріал? Повідомляйте у своєму акаунті клікаючи по кнопках нижче, діліться інформацією.

Кількість переглядів. 278349

Короткий опис статті: пдр в картинках Здійснення маневру на перехресті поворот ліворуч та розворот проїзд перехресть, пдр проїзд перехресть, схема проїзду перехресть, проїзд т-подібного перехрестя, розворот на перехресті, правила розвороту на перехресті

Джерело: Правила проїзду перехресть не порушуючи пдр . Поворот ліворуч та розворот.

Також ви можете прочитати