Правила дорожнього руху в Ізраїлі

08.07.2016

Правила дорожнього руху в Ізраїлі

Дорожні знаки та правила дорожнього руху в Ізраїлі здебільшого стандартні і в основному збігаються з ПДР, прийнятими в західноєвропейських країнах. Рух в Ізраїлі здійснюється по правій стороні.

Правила дорожнього руху в Ізраїлі

ПДР в Ізраїлі схожі на правила руху в Європі

Як правило, на кожному світлофорі зверху є стрілка – світлофор управляє рухом у вказаному напрямку, а зелене світло гарантує, що всі зустрічні і перетинаються потоки руху стоять на червоному світлі. Світлофори без стрілки зверху керують рухом по всіх напрямах. Червоне світло завжди означає «стоп». Поворот направо або наліво на червоне світло строго заборонений.

ПДР в Ізраїлі

Повертати ліворуч або праворуч, поступаючись зустрічному потоку, не можна, оскільки пересічні потоки завжди стоять на червоному світлі, навіть якщо мова йде про світлофорі без стрілки (однак це правило не завжди діє на пішоходів, в особливості, якщо мова йде про поворот направо). Як і в деяких інших країнах, фаза зеленого світла слід за фазою з комбінацією червоного і жовтого світла. Миготливий зелений означає, що скоро включиться жовтий світло – зазвичай це можна спостерігати тільки на дорогах з обмеженням по швидкості як мінімум 60 км/ч.

Біла дорожня розмітка використовується для розмежування потоків, що рухаються як в однакових, так і в протилежних напрямках. Жовті лінії застосовуються для розмітки зовнішніх кордонів дороги (які не можна перетинати, за винятком випадків зупинки на узбіччі), а помаранчеві або червоні лінії використовуються для відмежування зон дорожніх робіт або попереджають про нещодавні зміни дорожніх знаків.

Кільцеві розв’язки (перехрестя з круговим рухом) зустрічаються дуже часто: необхідно поступатися транспортним засобам, вже рухається всередині кільця. Тут не буває знаків «Рух без зупинки заборонено при в’їзді на перехрестя з будь-якої сторони», які зустрічаються в США, Канаді та ПАР. Всі знаки «Рух без зупинки заборонено» вимагають, щоб водій скоїв повну зупинку транспортного засобу і поступився дорогу всім пересічним потоків. Інформаційні покажчики на автострадах, як правило, містять текст на івриті, арабською і англійською мовами, проте іноді зустрічаються покажчики без арабського тексту.

Фари повинні бути завжди включені (навіть вдень) при русі по міжміським автострадах в період з листопада по березень. Мотоциклісти зобов’язані переміщатися з увімкненими фарами в будь-який час року. Ремені безпеки повинні бути пристебнуті постійно на всіх сидіннях. Розмовляти по мобільному телефону за кермом без використання системи «hands-free» заборонено. При необхідності залишити транспортний засіб на узбіччі автостради необхідно, згідно з законом, надіти світловідбиваючий жилет в цілях забезпечення помітності. Також за законом потрібно завжди мати на транспортному засобі подібний жилет, причому зберігати його в багажнику забороняється. Компанії з прокату автомобілів зобов’язані видавати разом з машиною і такий жилет. Зазвичай знайти його можна в бардачку.

Правила паркування в Ізраїлі

Правила паркування в кожному конкретному випадку відображаються за допомогою спеціальної розмітки на бордюрах. Червоно-біла розмітка означає, що стоянка заборонена, хоча це правило досить часто порушується у вихідні та свята. Тим не менш, якщо інші нехтують цим правилом, це зовсім не означає, що ваша машина успішно уникне штрафу або навіть евакуатора. Не паркуйтесь біля бордюрів з червоно-жовтою розміткою, оскільки ці місця призначені для зупинки спеціальних транспортних засобів – зазвичай мова йде про автобусних зупинках.

Синьо-біла розмітка дозволяє паркування тільки при наявності дозволу на паркування, яке можна придбати в спеціальному автоматі. Однак не завжди поблизу можна знайти такий автомат. У такому разі талони на парковку можна придбати в найближчому кіоску або за допомогою системи мобільних платежів. В деяких зонах, наприклад, в деяких районах Тель-Авіва, бордюри з синьо-білою маркуванням дозволяють паркування тільки для громадян міста, в тому числі і в нічний час. Знак, встановлений на початку вулиці, текст на якому зазвичай виконаний тільки на івриті, пояснює особливі умови паркування. Подібним чином, червоно-сірі паркувальні зони також зарезервовані для городян, проте це резервування може обмежена певними умовами – читайте спеціальний знак. В сірих зонах паркування дозволена для всіх. І, звичайно ж, не паркуйтесь в зонах для інвалідів, відзначених міжнародними позначеннями.

Обмеження швидкості на дорогах Ізраїлю

В Ізраїлі використовується метрична система заходів. Стандартне обмеження швидкості становить 50 км/год у житлових зонах, 80 км/год на міжміських дорогах без розділювальної смуги, фізично розмежовує зустрічні потоки, і 90 км/год на міжміських дорогах, обладнаних розділювальною смугою фізичного розмежування потоків. За замовчуванням на всіх основних швидкісних автомагістралях (позначених стандартним європейським синім знаком швидкісної автостради) застосовується обмеження швидкості в 110 км/год. Проте насправді на істотної частини таких доріг часто зустрічаються знаки, що обмежують швидкість пересування більш низьким рівнем (зазвичай 90 або 100 км/ч).

Дорожня поліція Ізраїлю

Правила дорожнього руху в Ізраїлі

Поліцейські транспортні засоби при виконанні можуть весь час пересуватися з включеним синьою мигалкою. На відміну від багатьох інших країн (наприклад, США), в Ізраїлі це не означає, що вони хочуть зупинити вашу машину – в цьому випадку вони або вмикають сирену, або ж скористаються гучномовцем, щоб попросити вас зупинитися на узбіччі. Усну вимогу зазвичай видається на івриті, як правило, із зазначенням марки автомобіля. Настійно рекомендується підкоритися.

Короткий опис статті: знаки дорожнього руху Правила дорожнього руху в Ізраїлі здебільшого стандартні і в основному збігаються з ПДР інших країн, проте…. пдр,ізраїль,правила,дорожнього руху

Джерело: Правила дорожнього руху в Ізраїлі

Також ви можете прочитати