Правила дорожнього руху 2015 Росії. ПДР 2015 . Pdd24.com

20.08.2015

ПДР 2015 Росії
Правила дорожнього руху 2015

1.1. Справжні Правила дорожнього руху 2015 року** встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території Російської Федерації. Інші нормативні акти, що стосуються дорожнього руху, повинні грунтуватися на вимогах Правил і не суперечити їм.

** надалі — Правила.

1.2. В Правилах використовуються наступні основні поняття і терміни:

«Автомагістраль» — дорога, позначена знаком 5.1 Правила дорожнього руху 2015 Росії. ПДР 2015 . Pdd24.com
** і має для кожного напрямку руху проїзні частини, відокремлені один від одного розділовою смугою (а при її відсутності — дорожнім огородженням), без перетинів в одному рівні з іншими дорогами, залізничними або трамвайними коліями, пішохідними чи велосипедними доріжками.

«Автопоїзд» — механічний транспортний засіб, зчеплене з причепом (причепами).

«Велосипед» — транспортний засіб, крім інвалідних колясок, що має принаймні два колеса і приводиться в рух як правило мускульною енергією осіб, які перебувають на цьому транспортному засобі, зокрема за допомогою педалей або рукояток, і може також мати електродвигун номінальної максимальною потужністю в режимі тривалої навантаження, що не перевищує 0,25 кВт, автоматично відключає на швидкості більше 25 км/ч.

«Велосипедист» — особа, яка керує велосипедом.

«Велосипедна доріжка» — конструктивно відокремлений від проїжджої частини та тротуару елемент дороги (або окрема дорога), призначений для руху велосипедистів і позначений знаком 4.4.1 Правила дорожнього руху 2015 Росії. ПДР 2015 . Pdd24.com
.

«Водій» — особа, яка керує будь-яким транспортним засобом, погонич, провідний по дорозі в’ючних, верхових тварин або стадо. До водія прирівнюється навчає водінню.

«Вимушена зупинка» — припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеку, що створюється вантажем, що перевозиться, станом водія (пасажира) або появою перешкоди на дорозі.

«Денні ходові вогні» — зовнішні світлові прилади, призначені для поліпшення видимості рухомого транспортного засобу спереду в світлий час доби.

«Дорога» — облаштована або пристосована і використовується для руху транспортних засобів смуга землі або поверхня штучної споруди. Дорога включає в себе одну або декілька проїзних частин, а також трамвайні колії, тротуари, узбіччя і розділювальні смуги при їх наявності.

«Дорожній рух» — сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах доріг.

«Дорожньо-транспортна пригода» — подія, що виникло в процесі руху по дорозі транспортного засобу і з його участю, під час якого загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, споруди, вантажі або заподіяно інший матеріальний збиток.

«Залізничний переїзд» — перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні.

«Маршрутний транспортний засіб» — транспортний засіб загального користування (автобус, тролейбус, трамвай), призначений для перевезення по дорогах людей і рухається за встановленим маршрутом з позначеними місцями зупинок.

«Механічний транспортний засіб» — транспортний засіб, який приводиться в рух двигуном. Термін поширюється також на будь трактори і самохідні машини.

«Мопед» — двох — або триколісний механічний транспортний засіб, максимальна конструктивна швидкість якого не перевищує 50 км/год, що має двигун внутрішнього згоряння з робочим об’ємом, що не перевищує 50 куб. см або електродвигун номінальної максимальною потужністю в режимі тривалої навантаження більше 0,25 кВт і менше 4 кВт. До мопедам прирівнюються квадрициклы, що мають аналогічні технічні характеристики.

«Мотоцикл» — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, робочий об’єм двигуна якого (у випадку двигуна внутрішнього згорання) перевищує 50 куб. см або максимальна конструктивна швидкість (при будь-якому двигуні) перевищує 50 км/год. До мотоциклів прирівнюються трицикли, а також квадрициклы з мотоциклетної посадкою кермом або мотоциклетного типу, що мають ненагруженную масу, що не перевищує 400 кг (550 кг для транспортних засобів, призначених для перевезення вантажів) без обліку маси акумуляторів (у разі електричних транспортних засобів), і максимальну ефективну потужність двигуна, що не перевищує 15 кВт.

«Недостатня видимість» — видимість дороги менше 300 м в умовах туману, дощу, снігопаду тощо, а також в сутінки.

«Обгін» — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу (бік проїжджої частини), призначену для зустрічного руху і наступним поверненням на раніше займану смугу (бік проїзної частини).

«Узбіччя» — елемент дороги, що примикає безпосередньо до проїжджої частини на одному рівні з нею, відрізняється типом покриття або виділений з допомогою розмітки 1.2.1 Правила дорожнього руху 2015 Росії. ПДР 2015 . Pdd24.com
або 1.2.2 Правила дорожнього руху 2015 Росії. ПДР 2015 . Pdd24.com
. використовується для руху, зупинки та стоянки у відповідності з Правилами.

«Обмежена видимість» — видимість водієм дороги в напрямку руху, яка обмежена рельєфом місцевості, геометричними параметрами дороги, рослинністю, будівлями, спорудами або іншими об’єктами, у тому числі транспортними засобами.

«Небезпека для руху» — ситуація, що виникла в процесі дорожнього руху, при якій продовження руху у тому ж напрямку і з тією ж швидкістю, що створює загрозу виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

«Небезпечний вантаж» — речовини, вироби з них, відходи виробничої та іншої господарської діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей при перевезенні створити загрозу для життя і здоров’я людей, завдати шкоди довкіллю, пошкодити чи знищити матеріальні цінності.

«Випередження» — рух транспортного засобу із швидкістю, більшою за швидкість попутного транспортного засобу.

«Організована перевезення групи дітей» — організована перевезення восьми і більше дітей в автобусі, не відноситься до маршрутному транспортному засобу.

«Організована транспортна колона» — група з трьох і більше механічних транспортних засобів, наступних безпосередньо один за одним по одній і тій же смузі руху з постійно включеними фарами в супроводі головного транспортного засобу з нанесеними на зовнішні поверхні спеціальними кольорографічними схемами та увімкненими проблисковими маячками синього і червоного кольорів.

«Організована піша колона» — визначена у відповідності з пунктом 4.2 Правил група людей, що спільно рухаються по дорозі в одному напрямку.

«Зупинка» — навмисне припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин, а також на більше, якщо це необхідно для посадки або висадки пасажирів чи завантаження або розвантаження транспортного засобу.

«Острівець безпеки» — елемент облаштування дороги, що розділяє смуги руху протилежних напрямків (у тому числі і смуги для велосипедистів), конструктивно виділений бордюрним каменем над проїжджою частиною дороги або позначений технічними засобами організації дорожнього руху і призначений для зупинки пішоходів під час переходу проїжджої частини дороги. До острівця безпеки може ставитися частина розділювальної смуги, через яку прокладено пішохідний перехід.

«Парковка (паркувальне місце)» — спеціально визначене і при необхідності облаштоване і обладнане місце, яке є в тому числі частиною автомобільної дороги та (або) прилягає до проїзної частини та (або) тротуару, узбіччя, естакаді або мосту або є частиною подэстакадных або підмостових просторів, площ та інших об’єктів вулично-дорожньої мережі, будівель, будівель чи споруд і призначене для організованої стоянки транспортних засобів на платній основі або без справляння плати за рішенням власника або іншого власника автомобільної дороги, власника земельної ділянки або власника відповідної частини будинку, будівлі або споруди.

«Пасажир» — особа, крім водія, знаходиться в транспортному засобі (на ньому), а також особа, яка входить у транспортний засіб (сідає на нього) або транспортного засобу (сходить з нього).

«Перехрестя» — місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, обмежене уявними лініями, що з’єднують відповідно протилежні, найбільш віддалені від центру перехрестя початку заокруглень проїжджих частин. Не вважаються перехрестями виїзди з прилеглих територій.

«Перешикування» — виїзд із займаної смуги або займаної ряду з збереженням початкового напрямку руху.

«Пішохід» — особа, яка знаходиться поза транспортного засобу на дорозі або на пішохідній або велопешеходной доріжці і не виробляє на них роботу. До пішоходів прирівнюються особи, що пересуваються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу або інвалідну коляску, а також використовують для пересування роликові ковзани, самокати та інші аналогічні засоби

Також ви можете прочитати