Оцінювати навчання водінню автомобілем при екзамені в ДАІ будуть

25.07.2015

Іспит в ДАІ: оцінювати навчання водінню автомобілем будуть з камерою

Не виключено, що в найближчому майбутньому оцінювати результати навчання водінню автомобілем при екзамені в ДАІ стане техніка. Принаймні про це серйозно подумують фахівці Департаменту безпеки дорожнього руху МВС Росії

Постійні дебати про нагальну необхідність вжиття термінових заходів для підвищення якості навчання, дозволяє прищепити курсантам хороші навички водіння автомобілем, нарешті привели до того, що начальником ГИБДД Росії генералом Віктором Кірьяновим затверджена нова методика проведення кваліфікаційних іспитів для отримання права керування транспортними засобами. У документі регламентовано, що і як повинен продемонструвати кандидат, який пройшов повноцінне навчання керуванням автомобілем і претендує на отримання водійського посвідчення.

Скласти теоретичний іспит у спецпідрозділі ГИБДД стане трохи складніше. Раніше для отримання позитивної оцінки досить було правильно відповісти на 18 з 20 питань квитка. Тепер право на дві помилки зберігається, але їх доведеться виправляти. Допустивши одну, майбутній водій повинен правильно відповісти на п’ять додаткових питань по тій же темі. Для виправлення двох невірних відповідей доведеться безпомилково відповісти вже на 10 питань.

Здача іспиту в ДАІ – під камерою

Заключний етап іспиту в ДАІ після курсів навчання у спеціалізованій автошколі — перевірка шоферських навичок на вулицях, тобто в умовах реального дорожнього руху. Ця процедура не зазнала значних змін. Однак при її проведенні тепер передбачена візуальна і звукова фіксація всього, що відбувається на цифровий носій для забезпечення можливості перевірки всіх зазначених екзаменатором помилок, які, можливо, були придбані учнем в процесі його підготовки як водія. На думку розробників, це дозволить звести до мінімуму суб’єктивізм при винесенні остаточного вердикту.

Після навчання водінню автомобілем – на автодром

Самі ж серйозні зміни торкнулися першого етапу практичного іспиту в ДАІ. Підготовка людини, особливо похилого, до керування сучасним автомобілем в реальних умовах, це, звичайно, непогано, проте, згідно з новою методикою, перевірка реального рівня підготовки водія при екзамені в ДАІ буде проводитися лише на спеціальному автоматизованому автодромі. Замість трьох вправ кандидата у водії найпоширенішою категорії «В» доведеться продемонструвати вміння виконувати цілу дюжину елементів, багато з яких моделюють реальні умови руху: проїзд перехрестя, залізничного переїзду, пішохідного переходу, паркування паралельно краю проїзної частини – всього того, що часто не відпрацьовують під час практичного навчання їзди на автомобілі.

Ряд вправ необхідно буде виконати за встановлений час. Крім того, загальна тривалість поїздки за маршрутом також буде лімітована, що дозволить чітко планувати роботу автодрому. Всі помилки, допущені кандидатом у процесі здачі іспиту в ДАІ, стануть фіксуватися комп’ютером, що знову ж таки зведе до мінімуму людський фактор.

Іспит по-новому: коли ж.

Ну і на закінчення відповідь на головне питання: коли ж очікуються реалізація і впровадження нової методики оцінки підготовки водія, що дає йому право керувати автомобілем? Планується, що вся країна повинна перейти на прийом іспитів в ДАІ по-новому не пізніше листопада 2011 року. Проте в ряді міст (Челябінськ, Краснодар, Кемерово і ін) це відбудеться раніше, так як відповідні напрацювання вже є. Ну що ж, як мовиться, поживемо – побачимо. Нам дуже хочеться сподіватися, що всі задумки авторів нової методики втіляться в життя і тоді керування автомобілем і поведінку нащих водіїв на дорогах придбають в Росії більш-менш цивілізовані форми.

Короткий опис статті: іспит даі

Джерело: Оцінювати навчання водінню автомобілем при екзамені в ДАІ будуть з камерою?

Також ви можете прочитати