Обіцяного два роки чекають. Іспити на права будуть здавати по

12.08.2015

Головна / Останні матеріали / Обіцяного два роки чекають. Іспити на права будуть здавати по-новому

Госавтоинспеция з безпеки дорожнього руху (ДАІ) Міністерства внутрішніх справ (МВС) РФ продовжує методично боротися за підвищення рівня безпеки на російських дорогах. Адже зниження кількості аварій на дорогах паралельно допомагає у вирішенні проблеми заторів у великих містах. ДАІ активно працює по двом напрямкам: підвищуються штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР), зокрема, з 1 січня 2008 року набули чинності зміни до Кпап, а також посилюються вимоги до іспитів ГИДББ на отримання водійських прав.

На днях Департамент забезпечення безпеки дорожнього руху МВС Росії затвердив нову методику проведення іспитів на отримання водійського посвідчення. Головним пунктом оновлених правил стала автоматизація теоретичної частини іспиту, а також водіння на майданчику.

Як повідомляє ГИБДД, теоретичний екзамен буде проводитися тільки методом програмованого контролю знань з використанням відповідної автоматизованої системи. Крім того, вперше в автоматизованому режимі буде здаватися перша частина практичного іспиту – водіння на майданчику. Весь екзаменаційний процес буде фіксуватися за допомогою спеціальних датчиків і записуючого обладнання, що передає дані на диспетчерський пульт автодрому. Такий підхід дозволить усунути так званий «людський фактор» під час складання іспитів.

«Людський фактор», з яким мають намір жорстко боротися співробітники ДАІ, не що інше, як хабар, яку вступник може запропонувати інспектору в обмін на її лояльність у процесі іспиту з водіння.

Автоматизований автодром, на якому буде проводитися іспит, буде складатися з спеціально обладнаних об’єктів /закритої для руху інших автомобілів майданчики, транспортних засобів, що використовуються для проведення іспитів, і диспетчерського пункту/, що забезпечують контроль, оцінку і оформлення результатів іспиту в повністю автоматизованому режимі.

Другий і останній етап практичного іспиту – водіння в місті – також буде дещо змінено. За новими правилами, у кожної екзаменаційної машині, крім додаткових педалей управління, дзеркал заднього виду і розпізнавальних знаків «учбовий транспортний засіб», будуть встановлені комплекси аудіо — та відеоспостереження, які будуть стежити за кандидатом у водії, а також дорожньою обстановкою. Записані дані будуть реєструватися, записуватися і зберігатися в ГИБДД.

Приймати іспити за новими правилами почнуть з 1 листопада 2011 року. Правда, як зазначається в повідомленні ДАІ, методику можуть ввести і раніше. Тобто, якщо технічна база /наявність автоматизованого автодрому/ дозволяє працювати за новою методикою, приймати іспити у кандидатів у водії можна вже зараз.

При цьому в ГИБДД, очевидно, прекрасно розуміють, що впровадження технічних нововведень у процес складання іспитів з водіння потребуватиме додаткового фінансування. Але в МВС РФ, схоже, не драматизують це питання.

Зазначимо, що правила здачі на водійські права в РФ, зокрема, під час «проходження» майданчики, ускладнилися два роки тому. Відомі раніше вправи стали більш важкими для экзаменующихся, також були додані і кілька нових.

Крім того, на початку того ж 2007 р МВС РФ вирішило переглянути програму підготовки водіїв і навчати по-різному професіоналів і любителів. Як повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ РФ Олександр Чекалін, пропонується запровадити дворівневу підготовку водіїв, а саме — для отримання прав з метою заняття водійських діяльністю на професійній основі, виконання комерційних перевезень або роботи за наймом і просто для отримання посвідчення.

А. Чекалін тоді ж сказав про те, що МВС направило в Міністерство освіти і науки ряд пропозицій для розроблюваних типових програм підготовки та перепідготовки водіїв. «зокрема, мова йде про методику навчання керування машиною з автоматичною коробкою передач, підготовки водіїв на спеціально обладнаних автодромах з можливістю автоматизованого контролю та фіксації помилок», — наголосив перший заступник міністра МВС.

Пропозиція розділити навчання на машинах з механічною коробкою передач з навчанням на авто з автоматичною коробкою автомобілістами зустріли вельми скептично – до останнього часу надаються до іспитів з водіння машини були досить старі і зношені, в основному, це старенькі Вази шостої та дев’ятої моделей. До речі, прекрасний спосіб змусити абітурієнта забаритися на екзамені з водіння і завалити в результаті тест на водіння– це пересадка недосвідченого водія з однієї моделі «Жигулів» на іншу. Наприклад, вступник з інструктором «накочувався» годинник на дев’ятці, а на іспиті його саджають за кермо шістки. Водії зі стажем прекрасно знають, що управління передньопривідною «дев’яткою» відрізняється від управління задньопривідною «шісткою».

Між тим, у ДАІ впевнені, що підготовка водіїв покращиться, якщо збільшити кількість годин практичного навчання водінню в умовах реального дорожнього руху, а також ввести додаткові предмети, що передбачають вивчення особливостей психофізіологічного стану водіїв. Сказано – зроблено. З 1 січня 2009 року набули чинності поправки до програми навчання в автошколах, згідно з яким значно збільшено кількість годин водіння, а теоретичний курс урізаний на 100 годин. Сутність зміни програми, наприклад, для категорії «» полягає в скороченні занять з теорії 206 годин до 106 годин і збільшенні часу занять по водінню з 32 до 50 годин.

Також раніше пропонувалося розробити програми підготовки та перепідготовки викладацького складу автошкіл.

зокрема, А. Чекалін говорив про те, що необхідно переглянути умови ліцензування автошкіл і передбачити можливість делегування ДАІ окремих повноважень щодо контролю за діяльністю цих установ.

Нагадаємо також, що в рамках реалізації програми з підвищення безпеки дорожнього руху з 1 червня 2006 р були посилені правила здачі іспитів у ДАІ. Зокрема, всі екзаменаційні підрозділи ГИБДД Росії з цього часу стали приймати теоретичні іспити за новими квитками. Право на помилку зведено до мінімуму, заявляли тоді в ДАІ. Автошколи також висловлювали впевненість у тому, що це змусить водіїв сумлінніше ставитися до підготовки до іспитів. Водії ж, у свою чергу, припустили, що жорсткість лише посилить корупцію на місцях: чим менше помилок можна зробити, тим більше доведеться заплатити за права.

За підвищення рівня безпеки на дорогах борються у всьому світі. Проте в сусідній Білорусії вирішили, навпаки, спростити іспит по водінню на майданчику. З позаминулого року при здачі іспиту не треба буде виконувати елементи на автодромі, крім естакади. За новими правилами прийому іспитів також виключені такі елементи, як «заїзд заднім ходом в бокс», «діагональна парковка», «розворот на ділянці обмежених розмірів». У майбутньому в Білорусії взагалі збираються скасувати іспит по водінню на майданчику, при цьому до обов’язкової екзаменаційної їзді по місту додати таку вправу, як іспит по водінню за містом. Чим керуються у ДАІ Білорусії – сказати складно. Можливо, рівень хабарів в цій країні при отриманні водійських прав нижче, ніж у РФ, і тому білоруські міліціонери посилюють вимоги щодо «практичної» їзді початківців водіїв.

Відгуки про автоинструкторе

14.02.2015 Вадим Костянтинович, Спасибі Вам величезне за навчання! Моя мрія здійснилася.Все завдяки Вам!Читаючи.

29.07.2014 Вадим, висловлюю тобі подяку за твій професіоналізм, відповідальний підхід до своєї справи.

10.01.2014 Вадим,здрастуйте!Ви навчив мене не просто водити машину. але і стати повноправним учасником дорожнього руху.

Подивитися усі відгуки

Короткий опис статті: іспити з правил дорожнього руху Обіцяного два роки чекають. Іспити на права будуть здавати по-новому автоінструктор АКПП, автоінструктор, навчання водінню, автоінструктор Вадим, автоінструктор коломенська, водіння, навчання водінню, інструктор з водіння, водіння по вихідних, автоінструктор на тойоті королла Обіцяного два роки чекають. Іспити на пра

Джерело: Обіцяного два роки чекають. Іспити на права будуть здавати по-новому

Також ви можете прочитати