Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка)

08.07.2016

Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка)

Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка)

Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка)

Водіям будуть нараховувати бали і по-новому виписувати штрафи

З сьогоднішнього дня в Україні не тільки починає працювати Національна поліція, але і частково змінюються правила дорожнього руху.

Частина нововведень до ПРАВИЛ дорожнього руху вводиться відповідно до закону про Національну поліції, а велика частина зміни передбачено окремим законом.

Читайте також: ЯК З ЛИСТОПАДА БУДУТЬ ШТРАФУВАТИ ВОДІЇВ

«Штрафні бали»

Одне з основних нововведень – це поява поняття «штрафних балів». Тепер кожному громадянину України, який має право на водіння транспортного засобу, щорічно (з дня отримання права на водіння транспортного засобу) буде нараховуватися 150 балів.

Як повідомили в МВС, у разі порушення правил ПДР, що буде зафіксовано в автоматичному режимі, з водія будуть списувати 50 балів.

Серед таких порушень – перевищення швидкості, проїзд на заборонний сигнал, порушення правил зупинки та стоянки, а також заборона рухатися по смузі для громадського транспорту, тротуарах або пішохідних доріжках, виїзд на смугу зустрічного руху, порушення правил проїзду переїзду.

Після вичерпання ліміту, водій за наступні порушення повинен буде оплачувати штрафи у грошовому вигляді. При цьому, якщо водій не порушував ПДР протягом року, а відповідно не використовував штрафні бали, то накопичуватися в подальшому вони не будуть.

«Автофиксация порушень»

На дорогах знову з’явиться система автоматичної відео та фото фіксації порушень правил дорожнього руху. За задумом, стаціонарні камери візьмуть на себе роль стоять на місці інспекторів Державтоінспекції, в той час як самі патрульні будуть постійно переміщатися по своїх маршрутах.

Читайте також: Як будуть штрафувати водіїв з листопада, – всі подробиці

Інформацію про автоматично зафіксованих порушеннях власник транспортного засобу може отримувати або на мобільні телефон, або на електронну пошту. Ця послуга надається безкоштовно – необхідно лише подати відповідну заявку в МВС.

Обробку результатів автофиксации на етапах встановлення власника автомобіля та винесення постанови будуть проводити в ручному режимі, співробітники поліції

Штрафувати по-новому

Нові правила також вносять ряд змін в систему штрафів.

зокрема, вводиться система заохочення для своєчасної оплати штрафу. Так, за порушення, яке було зафіксовано в автоматичному режимі, протягом 5 днів з дня отримання постанови достатньо внести лише половину від суми штрафу.

Для всіх штрафів у сфері безпеки дорожнього руху): у разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня вручення постанови стягується пеня у подвійному розмірі штрафу. Якщо ж після закінчення 61 дня порушник не сплатить штраф і пеню, справа буде передаватися у виконавчу службу.

Крім того можлива безготівкова оплата через термінал на місці скоєння порушення.

Також вводиться норма, що суб’єктом правопорушення (перевищення швидкості руху, проїзду на заборонний знак, зупинка в недозволеному місці і т.д.) є особа, яка управляла транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, а не автовласник.

Крім того, як відзначають експерти, нові правила прибирають так звані «вилки» у розмірі штрафів, причому в бік зменшення розміру стягнення. Наприклад, за випуск в експлуатацію автомобілів у яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах перевищує норму, тепер штрафні санкції будуть становити 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а не як раніше від 80 до 130. Такий принцип застосовується і до інших порушень

Менше приводів для зупинки авто

Крім того, у нових правилах дорожнього руху немає норми, яка раніше дозволяв зупиняти будь-яке авто з формулюванням «проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом». Раніше ця норма, по суті, розв’язувала руки інспекторам, дозволяючи зупиняти під приводом «відпрацювання» практично всіх.

Після вступу в силу Закону «Про Національної поліції» залишилося 10 причин зупинити автомобіль.

Водій порушив Правила дорожнього руху.

На автомобілі немає номерного знака, він розміщений неправильно, закритий сторонніми предметами або його неможливо прочитати з відстані 20 метрів.

Є очевидна технічна несправність транспортного засобу.

Надійшла інформація про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до створення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об’єктом чи засобом створення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення.

Транспортний засіб знаходиться в розшуку.

Треба опитати водія чи пасажирів про обставини того, що сталося ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони могли бути.

Необхідно залучити водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху, поліцейським або залучити як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів, що стосуються ДТП.

Уповноважений орган прийняв рішення про заборону або обмеження руху.

Спосіб кріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.

Порушений порядок використання спеціальних світлових або звукових сигналів.

Нова поліція і правила дорожнього руху, а Даішники поки залишаться

В той же час не дивуйтеся, якщо раптом на дорогах ви побачите звичних Вам співробітників ДАІ. Згідно із законом про Національну поліції, до створення та укомплектування на всій території України патрульної поліції тимчасово, до 31 грудня 2016 року, дозволяється функціонування у складі поліції Державної автомобільної інспекції та підрозділів громадської безпеки.

Короткий опис статті: нові правила дорожнього руху 0 Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка) Водіям будуть нараховувати бали і по-новому виписувати штрафи З сьогоднішнього дня в Україні не тільки починає працювати На Нові, Державтоінспекції, час, патрульні, інспекторів, місці, стаціонарні камери, візьмуть, стоять, постійно переміщатися, подробиці, Інформацію, автоматично, зафіксованих, листопаду

Джерело: Нові правила дорожнього руху: головні зміни (інфографіка)

Також ви можете прочитати