Максим НЕТЯГОВСКИЙ, начальник міжрайонного екзаменаційного відділу

08.08.2015

Максим НЕТЯГОВСКИЙ, начальник міжрайонного екзаменаційного відділу ДАІ УМВС Росії по Приморському

4 червня 2012 Khabara.Ru У Владивостоці сьогодні здає на права лише кожен п’ятий. У чому причина такої статистики, чим закінчує «купівля прав» і на чому сиплються випускники шкіл, кореспондентові РІА «Восток-Медіа» розповів начальник міжрайонного екзаменаційного відділу ДАІ УМВС Росії по Приморському краю Максим Нетяговский.

-При яких умовах автошколи отримують акредитацію ГИБДД?

— На території Владивостока сьогодні працюють 25 автошкіл, в Примор’ї -110. Жодної автошколи акредитованої в ГИБДД, в Примор’ї немає. Тому що для акредитації необхідно виконати ряд умов: у школи повинен бути автоматизований автодром, наявність технічних засобів, що дозволяють приймати іспити без втручання людини. Отримання ліцензії та акредитація – речі різні. Ліцензії автошколи сьогодні отримують у департаменті освіти і науки адміністрації Приморського краю. До цього ми ніякого відношення не маємо. А раніше, щоб отримати ліцензію, автошкола повинна була надавати довідку з ДАІ про відповідність матеріально-технічної бази школи вимогам закону, з 2011 року вона не потрібна. Тепер важеля впливу на автошколи у нас немає. Єдине, що ми можемо зробити – це направляти інформацію про складання кваліфікаційних іспитів, про невідповідність матеріально-технічної бази в департамент освіти і науки адміністрації Приморського краю. А вони вже приймають заходи. Але безпосередньо впливати на автошколи, перевіряти, як йдуть заняття, ми не маємо права. Єдине, що ми можемо зробити – коли автошкола надає для здачі іспитів в ГИБДД свій автотранспорт, ми перевіряємо документи, щоб транспорт був сертифікований як навчальний автомобіль. У навчальному автомобілі повинна бути схожа на педаль, додаткові дзеркала – їх встановлення відбувається з втручанням у базову конструкцію ТЗ, маніпуляції повинні бути документально засвідчені та безпечні. Учень сідає в автомобіль, при виникненні аварійної ситуації інструктор повинен встигнути вчасно зреагувати, врятувати учня, себе і автомобіль.

-Яким автошколам можна довіряти?

-У Владивостоці автодром є не у всіх шкіл. В крайовому центрі 25 автошкіл, автодромів – не більше п’яти. Інші працюють за договорами оренди на чужих автодромах.

-чи Узгоджуються навчальні маршрути їзди по місту в ГИБДД?

-Звичайно. Кожне освітнє установа повинна мати власні навчальні маршрути, які узгоджуються з територіальним начальником органу ГИБДД. У Владивостоці – з начальником міського ДІБДР. Іспити приймають за власними маршрутами ГИБДД. Вони затверджуються один раз і надовго. Якщо щось змінюється на дорогах(будуються нові траси, з’являється розмітка), маршрути переробляються. На даний момент у нас три затверджених маршруту, вони поширюються на все місто. Тому в разі перекриття доріг, пробок, ми плавно переходимо з одного маршруту на інший, щоб успішно прийняти іспит. Не скрізь у місті є розмітка, знаки – у цьому напрямку ведеться робота. міська автоінспекція проводить аналіз маршрутів, якщо десь на шляху немає необхідних знаків, розмітки – виписується розпорядження мерії з вимогою привести у відповідність ті чи інші ділянки дороги.

— чи Є стандарти якості навчальних автомобілів. Імпортні безпечніше вітчизняних?

— Немає різниці. У ГИБДД є тільки службовий транспорт вітчизняного виробництва – «Жигулі», «Лади» і «Лади Пріори», вантажні автомобілі у нас теж росіяни. В автошколах ситуація інша – там в основному імпортні автомобілі, відсотків на 60-70% — японського виробництва.

— останнім часом стало модно здавати на «Рено»…

-Ви самі бачите, що відбувається в країні. Вимоги до правого керма посилюються, регіони перейшли на лівий кермо, і Далекий Схід потихеньку схиляється до цієї тенденції. Сьогодні у Владивостоці 30 автомобілів – з лівим кермом, в Примор’ї відсоток набагато нижче.

-Який відсоток відсіву в автошколах? Скільки людей отримують довгоочікувані водійські права після закінчення навчання?

-Думаю, відсотків 90% від абітурієнтів закінчують автошколи. Проблеми не в цьому. Водійське посвідчення отримують небагато. За перший квартал 2012 рік по Приморському краю здали на права лише 25% випускників. У Владивостоці – 20%. Не знаю, здав в підсумку він водіння чи ні, але знаю, що він приходив до нас в ГИБДД два рази.

-Ви не запитували, з якою метою літні люди піддають себе небезпеці, сідаючи за кермо?

-Ситуації в житті бувають різні. В основному приходять здавати на права літні жінки. Приміром, у пенсіонерки помер чоловік, залишилася дача. Їздити на автобусі їй вже важко, вона приходить здавати на права.

-Деякі дані статистики говорять про те, що ДТП за участю недосвідчених водіїв складають значну частину аварій в цілому по Росії. А в Примор’ї?

-На частку молодих водіїв припадає не більше 20% всіх аварій. А взагалі ризик залежить не від стажу водіння і не від віку, а від самої людини – чи дотримується він пдр, чи уважний він. Когось все життя на дорозі не зупиняють, а хтось може за рік 10-20 разів попастися. Все залежить від характеру людини, від культури поведінки на дорозі.

-Всіх чи можна навчити водіння?

Звичайно. Навіть якщо ведмеді їздять по колу, то і люди зможуть. Не бійтеся здавати на з першого разу. Буває, люди і кілька років поспіль здають. Здавати на права в ДАІ – абсолютно безкоштовно. Ви Платите один раз за видачу водійського посвідчення. Держмито становить 850 рублів.

— Як здати на права? Розкажіть поетапно.

Людина звертається в освітній заклад, його навчають У категорію близько двох місяців. За цей час людина повинна здати внутрішній іспит в автошколі.потім автошкола повинна подати документи на здачу іспитів в ГИБДД. Попередньо за місяць автошколи подають нам списки своїх учнів і ми згідно заявці формуємо графік здачі іспитів. Людина приходить в призначений день. Здає теоритическую частина. У разі успішної здачі теоретичної частини іспитів, людина складає першу частину практики на автодромі, потім складає другу частину іспитів в реальних міських умовах. Якщо людина не здає яку-небудь частину іспитів, йому інспектор тут же призначає очердную дату повторного іспиту. У призначений день людина приходить на перездачу. Має право перескладати як на машинах автошколи, так і на навчальному транспорті ГИБДД.

-Багато сміливців здають на «Жигулях»?

-Відсотків 20. Не кожен може оплатити навчальний авто автошколи. А у нас все безкоштовно.

-Ходять чутки, що багато автомобілістів не можуть самі здати на права і купують їх…

-Я думаю, такі випадки були з давніх часів. Ми намагаємося їх викорінити, працюємо в цьому напрямку. Частково в цьому винні і ЗМІ. Якщо б вони не говорили, що в Росії все можна купити, у народу б і думок таких не виникало. В основному це шахрайські дії: шахраї дають оголошення. їх читають ледачі люди, віддають їм гроші. В результаті шахраї зникають разом із гроші, які людина отримує фальшиве водійське посвідчення. Були випадки: громадяни 10 років каталися по підробленим прав, не порушували прав, і їх не зупиняли інспектори ДПС. Але це великий ризик: за права невстановленого зразка настає кримінальна відповідальність. У Примор’ї щодня ловлять водіїв з фальшивими водійськими.

Короткий опис статті: іспит в гибдд У Владивостоці сьогодні здає на права лише кожен п’ятий. У чому причина такої статистики, чим закінчує «купівля прав» і на чому сиплються випускники шкіл, кореспондентові РІА «Восток-Медіа, начальник, міжрайонного, розповів, Медіа», кореспонденту, «Схід екзаменаційного, відділу, Максим, Нетяговский, Приморському, Росії, ГИБДД, випускники, сиплються, тільки, кожен

Джерело: Максим НЕТЯГОВСКИЙ, начальник міжрайонного екзаменаційного відділу ДАІ УМВС Росії по Приморському

Також ви можете прочитати