Майбутніх водіїв зобовяжуть пройти автошколу: Росія: Lenta.ru

13.08.2015

Халяви не буде
Майбутніх водіїв зобов’яжуть пройти автошколу

Майбутніх водіїв зобовяжуть пройти автошколу: Росія: Lenta.ru

В найближчому майбутньому росіян можуть позбавити можливості самостійно готуватися до здачі іспитів на отримання водійського посвідчення. Відповідні вимоги містяться у законопроекті «Про безпеку дорожнього руху», знаходиться на розгляді Державної Думи Росії. Друге читання документа відбудеться в липні, і, якщо парламентарі його схвалять, всіх кандидатів у водії зобов’яжуть неабияк витратитися на проходження автошколи.

Як пише «Російська газета», приводом для посилення правил видачі водійських посвідчень стало загальне зниження якості підготовки кандидатів у водії. Все меншій кількості людей вдається здати екзамен в ДАІ з першого разу. Одночасно зростає кількість аварій за участю водіїв зі стажем до трьох років. Однією з причин такої ситуації називають прагнення багатьох росіян не витрачати час і гроші на автошколи, а готуватися до іспитів в ДАІ самостійно.

За даними ГИБДД, в 2011 році в Росії водійські посвідчення отримали 2,2 мільйона чоловік. З них з першої спроби випробування пройшли лише 967,5 тисячі кандидатів у водії. Серед загального числа заявників 130 тисяч чоловік готувався до іспитів на права самостійно, але лише 39,5 тисячі з них вдалося впоратися з усіма завданнями з першого разу.

У Москві кількість людей, що вирішили обійтися без послуг автошколи, в 2011 році досягло 22 відсотків від загального числа кандидатів у водії. У ряді регіонів після самопідготовки на права складають до половини заявників.

За словами президента Міжрегіональної асоціації автошкіл Тетяни Шутылевой, яку цитує «РГ», у столиці працюють 265 автошкіл, здатних щорічно готувати до 200 тисяч водіїв. При цьому в минулому році 146 тисяч осіб, які здали на права в Москві, 32 тисячі воліли автошколам екстерн.

Варто відзначити, що досі здати на права в Москві без довідки про закінчення автошколи можна було лише у двох підрозділах ДАІ — на Варшавському шосе (будинок 170) і на Лобненской вулиці (будинок 20). Обидва підрозділи розташовані, м’яко кажучи, не в дуже зручних місцях. Однак кількість москвичів, готових здати водійський іспит екстерном, неухильно зростає.

У підмога прихильникам екстерна ГИБДД Москви в середині березня оголосила, що надалі на права після самостійної підготовки можна буде здати будь-екзаменаційному підрозділі ДАІ. Ті ж правила будуть стосуватися і всіх інших жителів Москви. Тепер вибрати зручний підрозділ автоінспекції для здачі водійського іспиту можна незалежно від адреси прописки.

Більш того, як писала «РГ», надалі кандидатів у водії по всій Росії дозволять здавати теоретичну частину іспиту на права і практичний екзамен на майданчику безпосередньо в автошколах. Їхати в ГИБДД доведеться тільки для здачі другої (і найбільш складної) частини іспиту — водіння по місту.

Майбутніх водіїв зобовяжуть пройти автошколу: Росія: Lenta.ru

Інспектор ГИБДД приймає іспит. Фото РИА Новости, Ілля Питалєв

Одночасно автоінспекція вирішила ускладнити випробування для майбутніх водіїв. Як повідомлялося, зміни торкнуться тільки практичної частини іспиту (теорія, як і раніше, буде складатися з 20 питань, на два з яких можна відповісти з помилкою). Так, кількість обов’язкових завдань на майданчику збільшиться з трьох до чотирьох. До них увійдуть паралельна парковка, зупинка і рушання на підйомі, розворот в обмеженому просторі і повороти під прямим кутом. Крім того, здають позбавлять права на помилку.

Крім «майданчики» в ДАІ мають намір ускладнити і складання практичного іспиту з водіння в місті. Про конкретні нововведення поки не повідомлялося. В даний час кандидат у водії має право зробити помилки загальною «вартістю» не більше чотирьох балів. Так, наприклад, один штрафний бал покладається за несвоєчасне включення поворотника, невпевнене перемикання коробки передач або їзду з вимкненим світлом фар. Трьома балами карається, зокрема, порушення правил зупинки, а п’ятьма — серйозні порушення, включаючи виїзд на смугу зустрічного руху.

Виходячи з наведеної вище статистики у ДАІ вважають, що підготовка водіїв в автошколах виявляється ефективніше самостійного вивчення правил. Крім того, на організованих заняттях кандидатів у водії пояснюють основи пристрою автомобіля, знайомлять з правилами надання медичної допомоги та іншими сферами відповідальності водія.

Скасуванням можливості складати іспит екстерном ГИБДД фактично примушує майбутніх водіїв витрачати на автошколи в середньому від 20 до 40 тисяч рублів (в залежності від регіону та інтенсивності навчання). При цьому навчання в автошколі жодним чином не гарантує здачу на права з першої спроби. Ряд ліцензованих автошкіл і зовсім за помірну плату надають бажаючим довідку про проходження водійської підготовки без фактичного відвідування занять.

Разом з тим, є свої переваги і самостійної підготовки. Так, майбутній водій може займатися в зручний для себе час, не прив’язуючись до графіку роботи автошколи. Крім того, для здачі «майданчики» і «міста» будь-якого кандидата у водії необхідно хоча б пару десятків годин приділити практичного водіння. А, справедливості заради, вартість години водіння з інструктором від автошколи або з таким же приватним викладачем коштує приблизно однаково. У Москві, приміром, година навчального водіння в середньому коштує 800-1000 рублів.

Стало бути, щоб дійсно поліпшити якість підготовки водіїв ГИБДД, крім заборони самопідготовки, непогано б задуматися і про збільшення відповідальності автошкіл. Адже виходить досить дивно, коли випускник автошколи без помилок і з першої спроби здає внутрішній іспит, а потім по кілька разів приходить на перездачу в ДАІ. Хоча може справа зовсім не в автошколах, а в тому, що автоінспектори, часом, бачать у майбутніх водіїв додаткове джерело доходів і не готові кому видавати права з першої спроби.

Короткий опис статті: іспит в гибдд Майбутніх водіїв зобов’яжуть пройти автошколу

Джерело: Майбутніх водіїв зобов’яжуть пройти автошколу: Росія: Lenta.uk

Також ви можете прочитати