Категорії водійських прав РФ та умови їх отримання з 5 листопада

29.08.2015

2. Право на керування транспортними засобами надається особам, які склали відповідні іспити, при дотриманні умов, перерахованих у статті 26 цього закону.

Проведення іспитів на право керування транспортними засобами (далі — іспити), визначення складу технічних засобів контролю, призначених для проведення іспитів, вимог до зазначених технічних засобів і умов їх застосування, а також видача водійських посвідчень здійснюється в порядку, встановленому Урядом Російської Федерації.

Іспити приймаються на транспортних засобах з механічною або автоматичною трансмісією.

Особам, що здали іспити на транспортних засобах з механічною трансмісією, надається право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи підкатегорії з будь-яким видом трансмісії.

Особам, що здали іспити на транспортних засобах з автоматичною трансмісією, надається право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи підкатегорії тільки з автоматичною трансмісією.

3. Іспити проводяться уповноваженими посадовими особами органів внутрішніх справ Російської Федерації.

Іспити можуть проводитися із застосуванням технічних засобів контролю теоретичних знань і практичних навичок экзаменуемых.

4. Право на керування транспортними засобами підтверджується водійським посвідченням, а в передбачених справжнім Федеральним законом і Кодексом Російської Федерації про адміністративні правопорушення випадках тимчасовим дозволом на право керування транспортними засобами.

5. У Російській Федерації видаються російські національні та міжнародні посвідчення водія, що відповідають вимогам міжнародних договорів Російської Федерації.

6. Російське національне водійське посвідчення видається на термін десять років, якщо інше не передбачено федеральними законами.

7. Російське національне водійське посвідчення, що підтверджує право на керування транспортними засобами категорії «А», підтверджує також право на управління транспортними засобами підкатегорії «А1″ та підкатегорії «В1″ з мотоциклетної посадкою кермом або мотоциклетного типу, категорії «» — підкатегорії «В1″ (крім транспортних засобів з мотоциклетної посадкою кермом або мотоциклетного типу, категорії «З» — підкатегорії «С1″, категорії «D» — підкатегорії «D1″, категорії «СЕ» — підкатегорії «С1Е», категорії «DE» — підкатегорії «D1E».

Російське національне водійське посвідчення або тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами, що підтверджують право на керування транспортними засобами будь-якої з категорій або підкатегорій, перелічених у цій статті, підтверджує право на керування транспортними засобами категорії «М».

8. Міжнародне посвідчення водія видається на строк до трьох років, але не більше ніж на строк дії російського національного водійського посвідчення.

Видане в Російській Федерації міжнародне водійське посвідчення визнається недійсним для керування транспортними засобами на території Російської Федерації.

9. Видача російських національних та міжнародних посвідчень водія замість втрачених (викрадених) іноземних національних і міжнародних водійських посвідчень, виданих в інших державах, не проводиться.

10. Зразки російських національних водійських посвідчень і зразки міжнародних водійських посвідчень затверджуються в порядку, обумовленому Урядом Російської Федерації.

11. У разі, якщо у водійському посвідченні вказані обмеження допуску до керування транспортними засобами, дане водійське посвідчення визнається дійсним за умови дотримання зазначених обмежень.

12. Особи, які постійно або тимчасово проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, допускаються до керування транспортними засобами на підставі російських національних водійських посвідчень, а при відсутності таких — на підставі іноземних національних або міжнародних посвідчень водія при дотриманні обмежень, зазначених у пункті 13 цієї статті.

13. Не допускається керування транспортними засобами на підставі іноземних національних або міжнародних посвідчень водія при здійсненні підприємницької та трудової діяльності, безпосередньо пов’язаної з керуванням транспортними засобами.

14. Особи, які не є громадянами Російської Федерації, допускаються до керування транспортними засобами на території Російської Федерації на підставі міжнародного водійського посвідчення за умови, якщо воно пред’являється разом з національним водійським посвідченням. Положення, передбачені пунктами 13 і 16 цієї статті, не застосовуються у випадках участі транспортного засобу в міжнародному русі.

18. Порядок обміну іноземних національних і міжнародних водійських посвідчень на російські національні та міжнародні водійські посвідчення встановлюється Урядом Російської Федерації.

Іноземні національні і міжнародні водійські посвідчення, не відповідають вимогам міжнародних договорів Російської Федерації, обміну на російські національні і міжнародні водійські посвідчення не підлягають.

19. До транспортних засобів категорій «», «З» та підкатегорії «С1″ прирівнюються самохідні шасі транспортних засобів, що використовуються для перевезення вантажів і належать до відповідних категорій і підкатегорій.

20. Класифікація транспортних засобів та самохідних шасі, перелічених у цій статті, визначається відповідно до законодавством Російської Федерації про технічному регулюванні.»;

Стаття 26. Умови отримання права на керування транспортними засобами

1. До іспитів допускаються особи, які досягли встановленого цією статтею віку, що мають медичний висновок про відсутність протипоказань до керування транспортними засобами, які пройшли у встановленому порядку відповідну підготовку або перепідготовку.

Програми і порядок підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів відповідних категорій і підкатегорій розробляються уповноваженими на те федеральними органами виконавчої влади в порядку, обумовленому Урядом Російської Федерації.

2. Право на керування транспортними засобами надається:

транспортними засобами категорії «M» та підкатегорії «А1″ — особам, які досягли шістнадцятирічного віку;

транспортними засобами категорій «А», «», «З» і підкатегорій «В1″, «С1″ — особам, які досягли вісімнадцятирічного віку;

транспортними засобами категорій «D», «Tm», «Tb» та підкатегорії «D1″ — особам, які досягли двадцятиоднорічного віку;

складами транспортних засобів категорій «ВЕ», «СЕ», «DЕ» — особам, які мають право на керування транспортними засобами категорій відповідно «», «З», «D» протягом не менше дванадцяти місяців;

складами транспортних засобів підкатегорій «С1Е», «D1E» — особам, які мають право на керування транспортними засобами категорій відповідно «З», «D» або підкатегорій «С1″, «D1″ протягом не менше дванадцяти місяців.

3. Особи, які досягли сімнадцятирічного віку, допускаються до складання іспитів на право керування транспортними засобами категорій «» і «З» при дотриманні умов, передбачених пунктом 1 цієї статті.

Російські національні водійські посвідчення видаються зазначеним особам по досягненні ними вісімнадцятирічного віку.

4. Особи, які проходять військову службу, після відповідної підготовки допускаються до складання іспитів на право керування транспортними засобами категорії «D» та підкатегорії «D1″ по досягненні дев’ятнадцятирічного віку.

До досягнення зазначеними особами двадцятиоднорічного віку видані їм за результатами здачі іспитів російські національні водійські посвідчення підтверджують право на керування транспортними засобами категорії «D» та підкатегорії «D1″, належать тільки Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань і органів, в яких федеральними законами передбачена військова служба.»;

Короткий опис статті: здача іспиту в даі Категорії водійських прав тест-драйв відео продаж старих бу автомобілів оголошення іспит пдд онлайн відгуки автовласників про автомобілі краш-тест автоновости автоновинки автофорум

Джерело: Категорії водійських прав РФ та умови їх отримання з 5 листопада 2013

Також ви можете прочитати