Іспити на права. у ГИБДД подорожчають, ДАІ, АвтоВзгляд

31.08.2015

Іспити на «права» в ГИБДД подорожчають

Цей документ, нагадаємо, підготовлений у порядку реалізації положень Федерального закону від 7 травня 2013 р. № 92-ФЗ «Про внесення змін в Федеральний закон «Про безпеку дорожнього руху» і КоАП РФ, яким, зокрема, введено нові категорії та підкатегорії транспортних засобів. Але одночасно з ним повинні вступити в силу і нові програми навчання водіїв, і так званий професійний стандарт водія.

Без програм і стандартів ДАІ приймати іспити не має права, оскільки тільки на їх основі автошколи можуть видати курсантам горезвісне свідоцтво про пройдений ними професійному навчанні.

Хто заважає вчити по-новому?

Але розробка профстандартів була благополучно завалена Минтрудом Росії. і він побачить світло в кращому випадку в кінці цього року. Що ж стосується програм, то успішно розроблені Минобром РФ, що пройшли громадські слухання та узгоджені з усіма відомствами. підтримані професійним співтовариством, вони вже більше місяця мурыжатся в Мін’юсті. хоча, за даними порталу «АвтоВзгляд», вже пройшли всі необхідні експертизи, в тому числі і на корупційність. І якщо без минтрудовского стандарту обійтися поки за рішенням уряду ще можна, то ось без програм — ніяк. Іншими словами, не навчених за ним громадян ДАІ екзаменувати просто не має права. Або змушена буде порушувати закон. Є, звичайно, і інший варіант, за яким уряд країни пригальмує затвердження підготовлених МВС правил в очікуванні рішення Мін’юсту за програмами. Семеро одного почекати, звичайно, можуть, але як довго можна відтягувати модернізацію процесу навчання-екзаменації майбутніх водіїв, особливо якщо згадати, скільки людей щорічно гинуть і отримують каліцтва на наших дорогах, в тому числі і «завдяки» погано навченим і недоэкзаменованным рульовим?

Втім, хочеться вірити, що ця колізія не перетвориться на фарс і нові програми навчання будуть затверджені одночасно з новими правилами здачі іспитів. Але тоді випускників автошкіл чекають і нові випробування.

Почому нині іспити?

треба сказати, що нова і, мабуть, остаточна версія «Правил здачі іспитів на право керування т/з і видачі водійських посвідчень», вперше представлена на громадське обговорення наприкінці минулого року, змінилася не сильно. І для випускників автошкіл тут важливі два моменти. Не тільки кожний із трьох іспитів в ГИБДД (теорія, майданчик і місто) стане платним, але і кожна спроба їх пройти (зараз заплатив 800 рублів держмита — і здавай іспити необмежену кількість разів). При цьому повторна перевірка знань буде проводитися не раніше ніж через 7 днів, а кожна наступна після третьої і подальших невдач — не раніше ніж через 30 днів. Скільки треба буде платити за кожен етап, поки невідомо, але швидше за все, якщо і вийде на більше коло нинішніх 800 рублів, то ненабагато. Інша справа, що всі наступні перездачі вже можуть вилитися в копієчку. Тому при виборі автошколи потрібно серйозно подумати і не йти в ті, де плата за навчання набагато нижче ринкової: там не вчать і нічого не гарантують, хоча це тема окремої розмови .

Інше нововведення також несе матеріальну навантаження, а точніше, розвантаження. Документ дає можливість «абітурієнту» вимагати здачі іспиту на машині ДАІ. Дуже зручно для тих, хто перездає: не треба доплачувати автошколам за позачергове надання транспортного засобу. Хоча цей пункт документа залишається коррупционноемким.

Справа в тому, що в ГИБДД катастрофічно не вистачає власних машин для прийому іспитів. З іншого боку, і автошкола не може гарантувати, що виділить своєму курсанту авто у призначений даішниками день (за новими правилами кожному випускнику призначається свій день і годину, а не як це було раніше групи разом), особливо якщо мова йде про переэкзаменовке. І де брати т/с?

ГИБДД вважає, що можна дозволити надавати їх будь-якій юридичній або фізичній особі. На перший погляд дуже зручно — поруч з екзаменаційним підрозділом завжди знайдеться вільна «тачка». Та ось біда: індивідуал або фізособа, не провідне навчання, а зацікавлена тільки в «цілодобовому» обороті свого автопарку, досить скоро витіснить з екзаменаційних майданчиків-маршрутів транспорт ліцензованих автошкіл. Причому даішники йому в цьому допоможуть, адже вони теж зацікавлені в безперебійності процесу. Ну а далі по накатаній: якщо звернешся за машиною до «правильному» чоловічкові (а він в обов’язковому порядку запропонує через нього «забашлять» інспектору) — здаси, будеш чекати машини від автошколи або даішної — обов’язково срежешься. Тому, як вважає експертне співтовариство, надавати автомобілі повинні тільки організації, що здійснюють ліцензовану освітню діяльність. Інакше для громадян вийде суцільне розорення і не буде жодних стимулів до навчання.

А в іншому претензій до підготовленого і допрацьованою МВС документу немає. Він, зокрема, як і раніше, припускає можливість здачі частини іспитів (теорія і майданчик) в автошколі («випускні» стають «прийомними»), що значно знижує психологічне навантаження на екзаменованих. Правда, цю «привілей» автокурсам треба заслужити і далеко не кожна зможе це зробити, тому що, повторимося, і з цієї точки зору треба вибирати місце навчання акуратно .

Короткий опис статті: гибдд іспит Нові правила здачі іспитів на керування т/з уряд затвердить у березні, але здавати їх ніхто не прийде! водійське посвідчення, автошколи

Джерело: Іспити на «права» в ГИБДД подорожчають — ДАІ — АвтоВзгляд

Також ви можете прочитати