Іспитами в ГИБДД Приморського краю рулить індивідуальний підприємець .

25.08.2015

Іспитами в ГИБДД Приморського краю «рулить» індивідуальний підприємець

Майбутні кандидати у водії змушені платити значні суми невідомо кому і невідомо за що

Пройшов рік з моменту введення нововведень по здачі екзаменів на право водіння. Проект, який планувався — завершено. Тепер автошколи і ГИБДД вже працюють не за графіком, як було раніше, а кожна організація сама по собі: автошколи — тільки вчать, ГИБДД — тільки приймають іспити. І майбутній претендент на права тут виявляється вельми «слабкою ланкою».

Нагадаємо, що рік тому майбутні водії в паніці бігали, щоб знайти можливість записатися в ГИБДД на здачу іспитів, шукали «виходи» на інспекторів — екзаменаторів ГИБДД, щоб заздалегідь домовитися про складання іспиту з водіння, обурювалися необхідністю здавати водіння на «Жигулях». І якщо раніше автошколи намагалися якось опиратися всім цим «нововведенням», то зараз і претензії особливо пред’явити нікому. Автошколи, навчивши майбутніх автовласників премудростям управління автотранспортам, випускають їх » у велике плавання». ГИБДД здійснює прийом екзаменів. Правда, що стосується процедури прийому екзаменів, то люди, яким належить їх здавати, перебувають у досить складній ситуації.

Варто відзначити, що освітній процес тоді гарний і має позитивний ефект, коли він фактично безперервний. Навчання, тестування, практика, здача іспитів, аналіз результатів і робота над помилками у разі невдачі, і знову похід перед суворі очі екзаменатора… Зараз ця безперервність перервана. Після навчання в автошколах майбутні водії йдуть в ГИБДД і там далі діють за власним натхненням, пориву, і що гріха таїти, навіть в залежності від товщини гаманця. В автоінспекції учням пропонують кілька варіантів здачі іспитів — на «Жигулях», на іномарці з автоматичною коробкою передач, а також швидко з комфортом.

Своїми роздумами на цю тему поділилися співробітники автоінспекції, майбутні водії та юристи….

У ході квітневої прес-конференції начальник відділення № 1 міжрайонного екзаменаційного відділу ДАІ УВС по Приморському краю майор міліції Андрій Бабкін дав з цього питання наступні пояснення:

— Кандидат здає або на машині, яку надає автоиснпекция, або за домовленістю з організацією навчальної йому надається транспорт з автоматичною коробкою передач. Ажіотажу з боку населення в цьому питанні немає. На сьогодні у нас відсутні підкатегорії транспортних засобів: «автомат» і « — механічна трансмісія». Обмежень немає. Так що можемо для здачі іспитів виділяти будь-який транспортний засіб категорії «». Заява в момент запису на іспит про те, що кандидат не навчався на механічній коробці передач, — дуже безпідставний. Ще рік тому ввели в експлуатацію «Жигулі». і майбутніх автовласників попереджали, що перспектива прийому іспит на лівому кермі існує. Незважаючи на це, якихось жорстких заходів, обмежень, заборон немає. Розповідь кандидата у водії вніс деякі доповнення в коментарі співробітника приморської автоінспекції:

— Т.к. в автошколах праворульки раніше в пріоритеті, було вирішено використати шанс — здачу на праворульний машині. Був багаторазовий похід в ГИБДД для узгодження всіх нюансів — якою повинна бути машина, куди їхати, де і кого чекати і т. д. Крім того, було укладено відповідний договір з автошколою на надання їх автотранспорту для здачі іспиту — адже машина повинні бути відповідно обладнана, тобто повинні бути передбачені всі педалі управління не тільки для водія, але і для інструктора. Загалом, ГИБДД — не проти, автошкола дала машину, здавай іспит — не хочу. Але хто ж знав, що свої корективи внесе власник автодрому? Виходить, що ГИБДД в цій справі не господар, а звичайний орендар. І орендовану мною машину, просто не пустили на чужій автодром, мотивуючи фразою: «Ви не наші. Договору немає. А зараз платити за оренду вже пізно». Ось так і вийшло: подобається — не подобається, а довелося здавати на «Жигулях».

Як виявилося, нашому співрозмовникові світила перескладання. Довелося знову йти в ГИБДД і записуватися на новий іспит. І ось тут починається надання якісних послуг та підвищений сервіс. Хочеш здати швидко — плати 3 тис. рублів і можеш вирушати на перездачу вже через тиждень — півтори. Хочеш заощадити (адже відомо, що скупий платить двічі), потрапиш на перездачу через півтора місяці.

Як, виявилося, «рулить» цією ситуацією хтось ІП Коробова Наталія Анатоліївна. Саме вона надає консультаційні послуги по здачі кваліфікованих іспитів в ГИБДД на отримання права на керування транспортним засобом та видачі водійського посвідчення, хоча останнім — виняткова функція ГИБДД. Сюди ще доповнюється можливість заповнення заяв (раптом хтось безграмотний прийде), виготовлення необхідних копій, видачі комплекту квитанцій з необхідними реквізитами (при розрахунках видача квитанції і чеки обов’язкова). Ще один цікавий факт — ця дама здійснює підбір компанії для надання навчального транспортного засобу, що відповідає вимогам для прийому кваліфікаційних іспитів. Найдивовижніше, що на договорі немає ніяких координат цієї дами, ІП і все. Тобто якщо в клієнта виникнуть питання щодо якості наданої послуги, то і звернутися з претензіями нікуди. У договорі в розділі «Особливі умови» зазначено, що збитки несе тільки замовник — не зміг прийти, не здав, і навіть якщо укладена угода виконати неможливо.

Як розповідають майбутні водії. ходити здавати можна до нескінченності. Деякі перездають по 5 — 7 раз. Причому, кожен раз — це чергові 3 тис. рублів, внесені в «скарбничку» ІП Коробової. В іншому випадку, чекати своєї черги доведеться місяць-півтора. Але при цьому не варто забувати, що та ж здана теорія дійсна лише три місяці. В іншому випадку, доведеться робити новий захід, чим зараз і займаються деякі майбутні водії. І виходить цікава ситуація — у державної структури, тобто ГИБДД, для роботи з ІП Коробової є і час, і людські ресурси, а от для роботи з пересічними громадянами, які бажають здати іспити — такої можливості немає.

Свої коментарі з цього приводу все на тій же квітневої прес-конференції дав начальник відділення № 1 міжрайонного екзаменаційного відділу ДАІ УВС по Приморському краю майор міліції Андрій Бабкін:

— Враховуючи скарги, пояснюю: при прийнятті кваліфікаційних іспитів стягується держмито в розмірі 800 рублів. Ці гроші йдуть на виготовлення водійського посвідчення. Прийом самих іспитів йде безкоштовно, і ніякі платежі автоінспекція не стягує. Ми — держструктура, і стягуємо тільки держмито. Скільки разів кандидат у водії не перездає іспити — оплата всього лише одна — 800-рублева держмито. Іспити приймаються безкоштовно.

Ось тільки тут має місце недомовленість, що при безоплатній здачі іспитів чекати своєї черги потрібно півтора місяця, а все тому, що всі дні розписані для ІП Коробів і заради платних послуг від населення.

Є ще одне нововведення у всій цій історії. Інтернет, стовпи і паркани міста рясніють оголошеннями типу «НЕ АВТОШКОЛА, гарантія здачі прав — 50 тис. рублів». Як виявилося, ніхто і тут ніякої гарантії не дає.

— Створюється таке враження, що всі змовилися, щоб викачати якомога більше грошей. Після декількох невдалих «походів» за 3 тис. люди починають шукати різні варіанти убыстрения цієї процедури. Але й тут часто чекають розчарування. Шахраїв розвелося предостатньо. Особи, що надають ці послуги, хваляться своїми близькими знайомствами з керівниками різних структур ГИБДД, інструкторами і т. д. Згадуючи численні походи на перездачу іспитів, починаєш їм вірити. Але немає ніякої гарантії, що, віддавши 30 — 50 тис. ти здаси вдало іспит і отримаєш жадані права, — розповідає один з новоспечених водіїв. попався на таку вудку.

— Здавати теорію в ГИБДД не проблематично. В автошколі теоретичні іспити здаються набагато важче — там оптимальний варіант здати або без помилок або з однією помилкою. У ГИБДД можна зробити дві помилки. А ось з водінням — проблема…. Тим, хто не бажає платити 3 тис. руб. автодром і їзду по місту записують на один день. Люди тікають з одного кута в інший, або по декілька годин підряд чекають інспекторів, коли вони звільняться. У разі трьохтисячної оплати автодром здається в один день, а «місто» — в іншій. Як кажуть, дають можливість зібратися з духом і думками. І ще підтверджують смішним листочком. де написано, що я якимось чином, ставши членом «Товариства сприяння підвищенню безпеки дорожнього руху», прибуваю в призначений час або на теоретичний іспит, або на автодром… Яке відношення це саме «Суспільство» має до ІП Коробової, залишається загадкою? — ділилася своїми міркуваннями кандидатка у водії .

» На мою думку, договір, який укладає ІП Коробова, містить в собі пункти, які не відповідають чинному законодавству, яке регулює правовідносини між Виконавцем і Замовником, Споживачем і Постачальником послуг, — коментує ситуацію юрист Галина Антонець. — Розмиті формулювання в предметі договору при нагоді надають Виконавцеві можливість досить вільно трактувати в майбутньому якість і обсяг наданих послуг. Тобто, по суті, обсяг надаваних послуг і їх точний перелік не прописані. У зв’язку з чим, виконання даного договору може дійти до абсурду. Наприклад, вказівка на двері кабінету, де проходять іспити — так само може бути розцінено як послуга за прописані в договорі 3000 рублів. За що ж саме платить споживач — не зрозуміло. Ст. 10 Федерального Закону «Про захист прав споживачів» передбачено обов’язок Виконавця довести повну і достовірну інформацію до споживача, при укладенні договору. Ст. 12 Закону «Про захист прав споживачів» передбачено відповідальність Виконавця за неповну і не достовірну інформацію про наданих послугах.

При цьому, згідно з поясненням деяких споживачів цих послуг, Акт виконаних робіт підписується відразу при підписанні договору, тобто ще до фактичного надання послуг. Якщо це дійсно так, саме підписанням договору, акту і оплатою закінчується надання послуг. Отже, кожен, хто скористався подібного роду «послугами» може вимагати в судовому порядку розірвання договору і повернення грошових коштів, а так само компенсації завданої моральної шкоди.

Крім того, включивши п. 4.1. договору, згідно з яким якщо послуга не відбулася з вини Замовника, то вона повинна бути оплачена Виконавцю у повному обсязі, і, не зазначивши в договорі передбачену законом можливість для Замовника відмовитися від послуг в односторонньому порядку, Виконавець в особі ВП Коробової отримав можливість при невдоволення клієнта вказувати на цей пункт і не повертати гроші юридично не дуже підкованим громадянам. А адже споживач має право відмовитися від послуги в будь-який час за умови оплати фактично понесених Замовником витрат».

Сьогодні ГИБДД нарікає на низьку якість освіти в автошколах. Якщо звернутися до статистики, то за перші чотири місяці 2009 року з першого разу здали іспити 51 — 52% майбутніх водіїв. У 2010 році, коли вже місяць йшли розмови про «Жигулях», неможливості записатися на повтор через створеного ажіотажу, цей показник скоротився на 10%, і перші чотири місяці 2011 року дали взагалі плачевний результат — з першого разу здала тільки 22 %. Мабуть цими цифрами апелюють співробітники ГИБДД, коли говорять про низьку якість освітніх послуг в автошколах. Ось тільки до самого процесу навчання, до ліцензуванню автошкіл, до програми вони не мають ніякого відношення. Але слово не горобець… Правда, тут варто додати, що спочатку був створений дефіцит співробітників автоінспекції, задіяних у прийманні іспитів, посіяна паніка серед людей, а потім з’явилися розмови про неспроможність навчального процесу в автошколах. Вже ходять розмови, що створюються передумови видавити одні структури з ринку, а потім поставити на це місце своїх, потрібних людей .

Залишається гадати: чи зацікавить діловий союз невідомої пані Коробової і ГИБДД відповідні органи?

Короткий опис статті: іспит гибдд

Джерело: Іспитами в ГИБДД Приморського краю «рулить» індивідуальний підприємець | Економіка | Щоденні Новини Владивостока суспільно-політична газета

Також ви можете прочитати