Іспит в ГИБДД без права на помилку?, Тема дня

29.07.2015

Іспит в ГИБДД без права на помилку?, Тема дня

Кандидатів у водії чекають великі зміни. Конкретні вправи на автодромі без права вибору, виконання всіх завдань з першого разу без права на помилку, різномасті міські маршрути – все це може з’явитися в новому регламенті, який готує головне управління по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Фактично розробляється нова методика прийому кваліфікаційних іспитів.

«Зараз існує п’ять основних вправ, які в тій чи іншій комбінації здаються на екзамені в ДАІ. Це змійка, рушання на підйомі, паралельна парковка, розворот в обмеженому просторі (дворик), в’їзд в бокс. Найбільш частою і при цьому найскладнішою є комбінація, що включає так звану гірку і гараж, – говоритьдиректор автошколи «Артес» Сергій Артем’єв. – Зараз все питання в тому, які саме вправи будуть включатися в іспит з нового регламенту і в якій кількості».

Якщо врахувати, що зараз потрібно виконати тільки три вправи, а не п’ять, альтернативи дійсно є. У методиці щодо прийняття іспитів передбачено три варіанти компонування. Наприклад, перший включає зупинку і рушання на підйомі, паралельне паркування заднім ходом і змійку; другий – перші два завдання такі ж, але замість змійки – дворик; і третій – гірку, змійку і в’їзд в бокс. Залежно від можливостей екзаменаційної майданчики екзаменаційний набір визначає або начальник екзаменаційного підрозділу щодня, або сам водій, витягаючи квиток. І другий варіант можливий у тому випадку, якщо автодром дозволяє одночасно організувати прийом по всім перерахованим комбінацій.

За інформацією «Російської газети», ГИБДД пропонує в новому документі прописати, які вправи на іспиті є обов’язковими, і при цьому виключити право навіть на одну помилку при їх виконанні: «Мені здається, це перебір, тому що учні і так на нервах, і багато помилки, які виходять на іспиті, – це породження стресу. Коли є право на невелику помилку, це обнадіює. Перенервував, не вийшло з першого разу – зібрався і зробив, – вважає автомобіліст Василь Маховою. – В теоретичній частині є право на помилку, і тут важливі знання, зубріння в кінці кінців, а не випадок. А практика – це багато в чому випадковість і збіг обставин, і тут не можна надмірно тиснути і позбавляти шансів. Зрештою іспит в місті все розставить на свої місця».

За статистикою ГИБДД Челябінської області, за 2011 рік з вини водіїв зі стажем до двох років відбулося 353 ДТП. Також ви можете ознайомитися з аналізом якості підготовки водіїв в різних автошколах міста, за різними категоріями і з відсотками здачі кожного екзаменаційного етапу, пройшовши по цьому посиланню .

Більше можливостей ідеально виконати завдання є в тому випадку, якщо учень добре знайомий з майданчиком. У Челябінську з нового року автодром ГИБДД працює лише в екзаменаційному режимі: «Зараз на автодромі ГИБДД слухачі автошкіл можуть тільки здавати іспити з попередньо поданої заявки кандидатів. Тренуватися, як раніше, тут вже не можна. Тобто автомобілі запускають на територію за погодженим списком. По своїй школі можу сказати, що це вплинуло на відсоток здачі автодрому з першого разу і не в кращу сторону», – уточнює Сергій Артем’єв.

Виявитися на незнайомій майданчику, яка в будь-якому випадку буде відрізнятися від тренувальної, – це стрес для учнів. Щоб вони не впадали в «культурний шок», автошколи радять своїм підопічним хоча б пішки пройтися по майданчику, подивитися розташування об’єктів, загалом, познайомитися з територією.

«Що стосується закриття автодрому ГИБДД для тренувальних поїздок: можу припустити, що це пов’язано з тим, що одна з функцій Державтоінспекції – прийом кваліфікаційних іспитів, і автодром віддали виключно під це призначення. Але згідно з методикою складання іспиту інспектори повинні надати перед іспитом можливість однієї пробної поїздки, щоб освоїтися. Інше питання, чи робиться це», – говорить провідний спеціаліст відділу ліцензування міносвіти Челябінської області Олег Поленин .

Представники автошкіл пов’язують закриття автодрому ГИБДД для пробних поїздок з набранням чинності закону «Про поліції» і внутрішніми організаційними моментами.

«Російська газета» вказує і на деякі зміни в міській частині іспиту: майбутній водій повинен проїхати по такому маршруту, в який закладені вулиці з різною інтенсивністю руху. З одного боку, це більш повно відобразить навички учня, з іншого – скільки часу буде потрібно на одну людину, щоб подолати такий маршрут. Сумнівно, що при скороченні особового складу у ГИБДД будуть ресурси на подорожі в різні частини міста: «Новий регламент буде обговорюватися в числі багатьох інших питань, пов’язаних з підготовкою водіїв і безпекою на дорогах, в кінці березня в Москві. Зараз можна будувати лише припущення. Яким чином буде проводитися іспит з водіння в місті з урахуванням різної інтенсивності руху? Я вважаю, що Державтоінспекції запропонують переглянути екзаменаційні маршрути так, щоб вони захоплювали вулиці, різні по завантаженості».

Навіть зараз, коли передбачено більше десятка екзаменаційних напрямків, найпопулярнішими виявляються маршрути по вул. Гагаріна або Гіркого – в районах, близьких до обласного ДАІ, при цьому досить складних по насиченості транспортом і кількості пішоходів.

Окрема частина нового документа буде присвячена автоматизованим автодромам і тим нововведенням, які обговорювалися ще рік тому у зв’язку з проведенням теоретичного і «автодромного» іспиту на базі акредитованих автошкіл. Але до березневих зустрічей профільних відомств ця частина залишається не розкритою.

Короткий опис статті: гибдд іспит Кандидатів у водії чекають великі зміни. Конкретні вправи на автодромі без права вибору, виконання всіх завдань з першого разу без права на помилку, різномасті міські маршрути – все це може з’явитися в новому регламенті, який готує головне управління по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Фактично розробляється нова методика прийому кваліфікаційних іспитів. «Зараз існує п’ять основних вправ, які в тій чи іншій комбінації здаються … авто, автомобілі, авторинок, автобазар, челябінськ

Джерело: Іспит в ГИБДД – без права на помилку? — Тема дня

Також ви можете прочитати