Іспит в ГИБДД 2014 здача іспиту в ГИБДД в подробицях

25.07.2015

Іспит в ГИБДД

Іспит в ГИБДД — це перевірка теоретичних знань і практичних навичок людини, яка хоче отримати право керувати транспортними засобами відповідної категорії. Існують єдині правила допуску і прийому іспитів, що діють на всій території Росії. Вони визначаються Постановою Уряду РФ №1396 від 15 грудня 1999 року і деякими іншими нормативними документами.

Допуск і обмеження

До іспиту на керування ТЗ категорії «В» допускаються особи, які досягли 18 років (Постанова Уряду РФ від 14.09.1999 №106). Юнакам, які навчалися водінню за направленням військкомату, дозволяється здавати іспит по досягненні 17 років. «Верхня» вікова межа законом не встановлена. Якщо немає обмежень по здоров’ю, здавати іспит можна скільки завгодно похилому віці. Для отримання допуску потрібно пройти медкомісію на водійські права і представити медичну довідку.

Громадяни Росії здають екзамен тільки за місцем проживання (прописки) або постійної реєстрації (Постанова №106, розділ I-1, п. 12). Якщо російський громадянин ніде офіційно не прописаний і не зареєстрований, рішення про допуск до іспиту приймається на рівні регіонального або загальноросійського керівництва ГИБДД. (Наказ № 782 від 20 липня 2000 р.). На практиці таким кандидатам зазвичай просто пропонують отримати довідку про тимчасову реєстрацію.

Іноземні громадяни можуть бути допущені до іспитів при наявності довідки про тимчасову реєстрацію (Постанова №106, розділ VIII, п. 45).

Підстави для відмови:

 • Несплачені штрафи за порушення ПДР.
 • Видане раніше діюче водійське посвідчення категорії Ст.
 • Позбавлення права керування транспортним засобом по суду.
 • Факт вилучення прав співробітниками ДІБДР (у випадках, коли справа ще знаходиться на розгляді).
 • Факт перебування у розшуку.
 • Протипоказання за станом здоров’я.

Якщо заяву кандидата не потребує додаткової перевірки, рішення про допуск до іспиту приймається у строк від 1 до 15 днів. Якщо необхідна перевірка, термін прийняття рішення збільшується до 1 місяця і може бути додатково продовжений керівником відділення ГИБДД ще на один місяць. Загальний строк очікування не повинен перевищувати 2 місяці (Наказ № 782 від 20 липня 2000 р.).

При відмову в допуску співробітники ДАІ зобов’язані видати кандидату документ, в якому вказана причина відмови та наведені посилання на відповідні пункти правил прийому іспиту (Наказ № 782 від 20 липня 2000 р.).

Необхідні документи

Для отримання допуску до іспиту потрібно представити в ГИБДД:

 • Паспорт.
 • Заяву.
 • Медичну довідку за формою 083/у-89.
 • Квитанцію про сплату держмита. За водійське посвідчення доведеться заплатити 800 руб. за тимчасовий дозвіл – 500 руб.
 • Видане раніше водійське посвідчення (якщо є).
 • Для осіб з реєстрацією — документ, що підтверджує реєстрацію.
 • Дві матових фотографії 3 х 4 см.

(якщо у вашому ГИБДД немає системи автоматизованого виготовлення посвідчень) .

 • Свідоцтво про проходження навчання в автошколі.
 • При здачі екстерном документ про навчання в автошколі не потрібно.

  Якщо кандидат має тимчасову прописку (реєстрацію) або раніше проживав в іншому регіоні, для видачі свідоцтва про закінчення навчання автошкола може вимагати довідку з ДАІ з попереднього або постійного місця проживання. Така довідка не входить в перелік встановлених законом документів, але дозволяє уникнути додаткової перевірки та скоротити термін видачі допуску.

  Спочатку здається теорія — тест з 20 питань, і якщо теоретична частина успішно здана (ви не допустили більше двох помилок), вас допускають до практики. Практична частина включає в себе автодром (закритий майданчик) та місто.

  Зазвичай теоретичну частину складають на комп’ютері або на спеціальному екзаменаційному апараті. Правилами також дозволяється письмовий опитування, але на практиці цей варіант використовують рідко. Квитки однакові на всій території Росії. В кожному квитку 20 питань (4 тематичних блоки). У першому блоці містяться випадково вибрані питання з 1-5 екзаменаційних білетів, у другому — з 6-10, в третьому — з 11-15, в четвертому — з 16-20 квитків. Для відповіді на всі питання кандидату дається 20 хвилин.

  • Відповідати на запитання можна в будь-якому порядку.
  • Від іспиту можуть усунути, якщо кандидат користувався якоюсь літературою або розмовляв з іншими экзаменующимися.
  • Іспит вважається зданим, якщо кандидат допустив не більше 2 помилок.
  • Комп’ютер не показує, правильно чи неправильно ви відповіли на той чи інший питання. Результат видно тільки після відповіді на всі питання.

  Стандартна майданчик включає в себе п’ять вправ: естакаду, розворот, змійку, паралельну парковку і в’їзд в бокс заднім ходом. При здачі іспиту потрібно буде виконати естакаду і два будь-яких інших вправи за вибором екзаменатора. За помилки нараховується певна кількість штрафних балів. При 5 балах за будь-яку вправу це вправа вважається несданным. Якщо кандидат «завалив» одна вправа з трьох, він може виконати його повторно. У разі успішного повторного виконання іспит вважається зданим. При невдачі на 2 або 3 вправах ставиться оцінка «не склав» Бали вважаються окремо за кожну вправу.

  Заключний етап — рух по місту. Екзаменатор вибирає маршрут з переліку заздалегідь затверджених маршрутів (список зазвичай публікується на стенді в ГИБДД). За кожне порушення нараховуються штрафні бали. В даний час на території Росії одночасно діють документи нового і старого зразка. Водій має право сам вибрати вид посвідчення. Документи мають різний колір, розмір і форму. Головна відмінність — нові посвідчення виконуються за європейським зразком і мають штрих-код. Використовуючи комп’ютер, співробітник ГИБДД або поліції може по штрих-коду з’ясувати всю необхідну інформацію про водія.

  У 2009 році керівництвом ГИБДД була затверджена нова методика складання іспиту. Передбачалися деякі зміни, як теоретичної, так і практичної частини іспиту. Особливо сильно повинні були змінитися правила здачі на майданчику. Зокрема, планували запровадити автоматизовані автодроми і 25-бальну оцінку навичок водія.

  Короткий опис статті: іспити гибдд Актуальна на 2014 рік інформація про іспит в ГИБДД: необхідні документи, правила здачі, квитки, вправи на автодромі, маршрути. іспит в гибдд

  Джерело: Іспит в ГИБДД 2014 — здача іспиту в ГИБДД в подробицях

  Також ви можете прочитати