Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів

21.08.2015

Модуль дистанційного керування Alfa ( 2014 ) призначений для дистанційного керування центральним замком і багажником.

Новітня протиугінна система на Білоруському ринку. Велику увагу виробника приділено дизайну брелока.

Автосигналізація ALFA Системи ALFA мають великі меню програмованих функцій, силові виходи на приводи замків дверей в.

АВТОКОНДИЦІОНЕРИ • діагностика • заправка • заміна фільтру салону • промивка системи кондиціонування • заміна підшипника.

WEBASTO(Вебасто) і Eberspacher(Эбершпехер) • діагностика • установка • ремонт • установка пульта • установка таймера.

Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів

Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів
РОЗДІЛ 1

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Положення про порядок прийому кваліфікаційних іспитів на отримання права керування механічними транспортними засобами (далі — Положення) встановлює єдиний і обов’язковий для виконання на території Республіки Білорусь порядок прийому кваліфікаційних іспитів (далі — випробування) на отримання права керування механічними транспортними засобами (далі — транспортні засоби). За результатами складання кваліфікаційних іспитів видаються водійське посвідчення і талон до нього встановленого зразка.

2. Водійські посвідчення надають право керування наступними категоріями транспортних засобів:

«А» — мотоциклами;

«В» — автомобілями, технічно допустима загальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів і число сидячих місць яких, крім сидіння водія, не перевищує восьми;

«З» — автомобілями, призначеними для перевезення вантажів, технічно допустима загальна маса яких перевищує 3500 кілограмів;

«D» — автомобілями, призначеними для перевезення пасажирів і мають більше восьми сидячих місць, крім сидіння водія;

«Е» — складами транспортних засобів з тягачем, що належать до категорій «В», «С» або «D», яким водій має право керувати, але які не входять в одну із цих категорій;

«Трамвай» — трамваями;

«Тролейбус» — тролейбусами.

Водіям транспортних засобів категорій «В», «С» і «D» дозволяється управляти зазначеними транспортними засобами та при наявності причепа, технічно допустима загальна маса якого не перевищує 750 кілограмів.

Для керування транспортними засобами категорій «В», «С» і «D» з причепами, технічно допустима загальна маса яких становить більш як 750 кілограмів, а також сочлененными автобусами водій зобов’язаний мати у посвідченні водія роздільну оцінку в категорії «Е», а для управління зчленованим тролейбусом — посвідчення водія з відміткою на право керування тролейбусом і свідоцтво класної кваліфікації не нижче другого класу.

3. Прийом іспитів, видача і обмін водійських посвідчень здійснюються екзаменаційними підрозділами управління Державної автомобільної інспекції головного управління внутрішніх справ Мінського міського виконавчого комітету, управлінь внутрішніх справ обласних виконавчих комітетів, міжрайонними реєстраційно-екзаменаційними підрозділами Державної автомобільної інспекції відділів внутрішніх справ міських, районних виконавчих комітетів (місцевих адміністрацій) (далі — РЕП).

4. Термін дії водійського посвідчення обмежується десятьма роками з дня видачі, після чого воно вважається недійсним і підлягає заміні.

Водійські посвідчення зразка Міністерства внутрішніх справ Союзу Радянських Соціалістичних Республік (далі — МВС СРСР), видані на території республік колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік (далі — СРСР), в яких не вказаний термін дії, вважаються безстроковими і підлягають обміну за бажанням власника.

5. Водійське посвідчення без талона до водійського посвідчення вважається недійсним.

6. Громадянам Республіки Білорусь дозволяється мати тільки одне національне водійське посвідчення, що видається в Республіці Білорусь.

7. Для отримання водійського посвідчення на право керування транспортними засобами необхідно пройти підготовку (перепідготовку) в навчальних організаціях, які пройшли обов’язкову сертифікацію в Національній системі підтвердження відповідності Республіки Білорусь (далі — навчальні організації), і скласти кваліфікаційні іспити на отримання права керування механічними транспортними засобами.

Документом, що підтверджує проходження водієм підготовки (перепідготовки), є свідоцтво встановленої форми про проходження підготовки водія, в тому числі і свідоцтво про закінчення навчання у навчальних організаціях, розташованих на території країн Співдружності Незалежних Держав, підписана посадовими особами (із зазначенням посади, прізвища) і завірений печаткою РЕП, у зоні обслуговування яких перебуває чи перебувала зазначена організація.

8. Категорія транспортних засобів «В» є вищою по відношенню до категорії «А», категорія «С» — вищою по відношенню до категорій «А» і «В», категорія «D» — вищою по відношенню до категорій «А», «В» і «С».

9. При наявності водійського посвідчення з відміткою про дозвіл керувати транспортними засобами вищої категорії додаткової підготовки на нижчу категорію не потрібно. У цих випадках приймається практичний іспит на испрашиваемую категорію транспортних засобів. Також не потрібно додаткової підготовки для осіб, що мають водійське посвідчення (посвідчення тракториста-машиніста) на право керування тролейбусом, трамваєм, колісними тракторами і бажають отримати водійське посвідчення категорій «А» або «В». У цих випадках здаються теоретичний і практичний іспити.

10. Особи, які пройшли підготовку на отримання водійського посвідчення категорії «С» та успішно склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами цієї категорії, за їх бажанням допускаються до складання практичного іспиту на право керування транспортними засобами категорії «А» або «В» для одночасного відкриття в посвідченні водія категорій «А», «В», «С».

Особи, які пройшли підготовку на отримання водійського посвідчення категорії «В» та успішно склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами цієї категорії, за їх бажанням допускаються до складання практичного іспиту на право керування мотоциклами для одночасного відкриття в посвідченні водія категорій «А» і «В», а пройшли перепідготовку з категорії «В» на «Д» та успішно склали практичний екзамен на право керування транспортними засобами категорії «Д» допускаються за їх бажанням до складання практичного іспиту на право керування транспортними засобами категорії «С».

11. Особи, які закінчили заклади, що забезпечують отримання вищої або середньої спеціальної освіти, програмами підготовки яких передбачено вивчення пристрою і експлуатації автомобілів, допускаються до складання іспитів на отримання водійського посвідчення категорій «А» або «В» без додаткового навчання, а особи, які закінчили такі установи освіти з автомобільним спеціальностями, допускаються без додаткового навчання до здачі іспитів на отримання водійських посвідчень категорії «А», «В» і «С».

13. Прийом іспитів, видача і обмін водійських посвідчень здійснюється РЕП за місцем проживання громадян або за місцем перебування у випадках, якщо громадяни відповідно до законодавства зобов’язані бути зареєстровані за місцем перебування (далі — місце реєстрації). Допускається прийом іспитів у РЕП за місцем знаходження навчальної організації, в якій особа пройшла навчання. Особі, яка успішно здав як теоретичний, так і практичні іспити в РЕП за місцем знаходження навчальної організації, в цьому ж РЕП видається водійське посвідчення.

Військовослужбовцям строкової служби, курсантам закладів освіти, що здійснюють підготовку кадрів за спеціальностями військового профілю, громадянам, направленим на навчання військовими комісаріатами (далі — військкоматами), а також учням установ, що забезпечують здобуття професійно-технічної освіти, прийом іспитів і видачу водійських посвідчень можуть здійснюватися за місцем їх навчання.

14. Водійські посвідчення видаються:

на право керування транспортними засобами, які відносяться до категорій «А», «В», «С», — особам, які склали в РЕП теоретичний і практичний іспити;

на право керування трамваєм або тролейбусом — особам, які склали теоретичний іспит в РЕП і практичний іспит кваліфікаційним комісіям організацій міського електричного транспорту;

у разі перепідготовки на право керування транспортними засобами категорій «С», «D», «Е» — особам, які склали в РЕП практичний іспит.

15. Видача, обмін і повернення водійських посвідчень здійснюються за заявами громадян згідно з додатком 1 до порядку, визначеному переліку адміністративних процедур, виконуваних державними органами та іншими державними організаціями за заявами громадян, затвердженим Указом Президента Республіки Білорусь від 16 березня 2006 року № 152 (Національний реєстр правових актів Республіки Білорусь, 2006 р. № 44,1/7344; 2007 р. № 222, 1/8854).

16. Обмін посвідчення водія і талона до нього проводиться у випадках:

переміни прізвища, імені, по батькові;

встановлення неточностей у записах;

непридатності для користування;

закінчення терміну дії;

за бажанням власника.

17. У разі втрати водійського посвідчення Республіки Білорусь, а також водійського посвідчення зразка МВС СРСР, виданого на території республік колишнього СРСР, що видається тимчасовий дозвіл на право керування механічним транспортним засобом (далі — тимчасовий дозвіл), який дійсний протягом одного місяця з дня видачі. Після закінчення зазначеного терміну видається нове водійське посвідчення з відміткою «Дублікат» без здачі іспитів.

При необхідності дублікати водійських документів можуть бути видані до закінчення місячного строку за рішенням начальника РЕП, а також посадових осіб УДАІ МВС, УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому, УДАІ УВС облвиконкомів, в обов’язки яких входить контроль за діяльністю РЕП.

у Разі втрати талона до водійського посвідчення видача нового здійснюється без складання іспитів.

Дублікати замість втрачених іноземних (виданих на території Республіки Білорусь, за винятком водійських посвідчень зразка МВС СРСР) посвідчень водія не видаються.

18. Водійські посвідчення, видані компетентними органами іноземних держав, чинні на території Республіки Білорусь у протягом трьох місяців з дати в’їзду особи в Республіку Білорусь. Після цього терміну власник іноземного водійського посвідчення для отримання права керування транспортними засобами на території Республіки Білорусь зобов’язаний отримати в РЕП водійське посвідчення Республіки Білорусь. Ця вимога поширюється і на іноземних власників водійських посвідчень, які є громадянами Республіки Білорусь.

Якщо іноземний громадянин, або особа без громадянства отримали в порядку, встановленому законодавством Республіки Білорусь, дозвіл на тимчасове проживання в Республіці Білорусь, їм видається посвідчення водія, строк дії якого не обмежений строком дії дозволу на тимчасове проживання. Іноземне водійське посвідчення при цьому повертається власнику.

Якщо іноземний громадянин, або особа без громадянства отримали в порядку, встановленому законодавством Республіки Білорусь, дозвіл на постійне проживання в Республіці Білорусь, їм видається посвідчення водія, строк дії якого визначається пунктом 4 цього Положення. Іноземне водійське посвідчення при цьому вилучається.

назад до списку

РОЗДІЛ 2

ПРИЙОМ ІСПИТІВ

19. Прийом теоретичного і практичного іспитів на право керування транспортними засобами категорій «А», «В», «С», «В» і «Е», а також прийом теоретичного іспиту на право керування трамваями і тролейбусами проводиться екзаменаційними комісіями РЕП (далі — комісії), створюваними УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому, УТАИ УВС облвиконкомів, у складі не менше двох осіб.

Теоретичні іспити можуть брати співробітники УДАІ МВС, УТАИ ГУВС Мінміськвиконкому та УДАІ УВС облвиконкомів, в обов’язки яких входить контроль за діяльністю РЕП, а практичні — вищеназвані працівники, які мають посвідчення водія відповідних категорій та стаж керування транспортним засобом не менше трьох років.

20. Персональний склад комісії затверджується начальником УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому, УДАІ УВС облвиконкомів і може бути змінена за його розпорядженням.

Голова комісії та його заступник призначаються розпорядженням начальника УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому та УДАІ УВС облвиконкомів. До роботи комісії можуть залучатися:

працівники РЕП, що мають вищу або середню спеціальну освіту за автомобільної спеціальності, а також водійське посвідчення, яке підтверджує право на управління транспортними засобами тих категорій, за яким буде проводитися іспит (за винятком категорій «А», «Трамвай», «Тролейбус»), і стаж управління не менше трьох років;

співробітники УДАІ МВС, УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому, УДАІ УВС облвиконкомів, в обов’язки яких входить контроль за діяльністю РЕП;

представники Міністерства транспорту і комунікацій Республіки Білорусь, органів виконавчої влади, організацій державної форми власності, Білоруського товариства автомотолюбителів, добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту, управлінь освіти обласних виконавчих комітетів, комітету з освіти Мінського міського виконавчого комітету;

представники навчальних організацій, випускники яких в цей день не здають іспити.

25. Апеляція за підсумками здачі іспитів з обґрунтуванням причин незгоди з рішенням комісії вноситься у письмовій формі на ім’я голови комісії у десятиденний строк з дня одержання результату і розглядається у п’ятиденний строк з моменту її подачі.

За підсумками розгляду апеляції екзаменований повідомляється про прийняте рішення в письмовій формі. У разі згоди з доводами екзаменованих і призначення його на перездачу іспиту в його проведенні в обов’язковому порядку бере участь голова комісії і посадова особа, яка не є членом комісії, але володіє необхідним професійним рівнем. Повторний іспит призначається не раніше ніж через сім днів, не рахуючи дня попереднього іспиту.

Апеляція екзаменованих за підсумками перездачі іспиту до розгляду не приймається.

26. Якщо в представленій довідки щодо придатності до управління механічними транспортними засобами або довідці про придатності інваліда до водіння автомобіля (далі — медична довідка) встановлені обмеження на право керування транспортними засобами окремих категорій, що видаються водійському посвідченні обмежувальні позначки на право керування ними не проставляються.

Відновлення дозвільних відміток провадиться в установленому порядку без здачі іспитів.

назад до списку

РОЗДІЛ 3

ВЕДЕННЯ ДІЛОВОДСТВА

27. Особам, які склали іспити, видаються посвідчення водія і талон до нього, серії і номери яких зазначаються у книзі протоколів і видачі водійських посвідчень згідно з додатком 2.

28. Відомості про результати здачі іспитів заносяться до протоколу згідно з додатком 3.

29. Водійські посвідчення заповнюються літерами російського алфавіту та дублюються літерами латинського алфавіту (по батькові власника не дублюється). Талон до водійського посвідчення заповнюється буквами російського алфавіту. Серія і номер талону до посвідчення водія у водійському посвідченні не проставляються.

За бажанням власника водійське посвідчення і талон до водійського посвідчення може заповнюватися літерами російського алфавіту.

30. При видачі водійського посвідчення особам, які мають обмеження в термінах медичного переогляду, у графі «Особливі відмітки» робиться запис: «Без медичної довідки недійсне». У цій же графі можуть зазначатися й інші обмеження і приписи.

31. При видачі водійського посвідчення, що дає право керування трамваєм, тролейбусом в графі «Особливі відмітки» проставляється штамп з написами, відповідними зазначеним категоріям транспортних засобів. Штамп проставляється і в талоні до посвідчення водія.

32. При видачі водійського посвідчення особам, придатним до керування транспортними засобами з ручним керуванням, у графі «Особливі відмітки» проставляється штамп «З ручним управлінням».

33. Допуск осіб до складання кваліфікаційних іспитів на отримання права керування транспортними засобами, а також видача водійських посвідчень на право управління транспортним засобом відповідної категорії здійснюється особам, які досягли віку:

шістнадцять років — для категорії «А», з робочим об’ємом двигуна до 500 кубічних сантиметрів;

вісімнадцять років — для категорії «А», з робочим об’ємом двигуна більше 500 кубічних сантиметрів, категорій «» і «З»;

двадцять один рік — для категорії «D», «Е», «Трамвай», «Тролейбус».

До складання кваліфікаційних іспитів на отримання права керування транспортними засобами категорій «» і «З» допускаються особи, які досягли сімнадцятирічного віку і пройшли відповідну підготовку в закладах освіти, основними освітніми планами яких передбачена підготовка водіїв транспортних засобів, а також особи, направлені на навчання військкоматами.

34. При заміні посвідчення водія або видачі замість втраченого (викраденого) у знову видаються водійському посвідченні в графі «Особливі відмітки» проставляються серія, номер і дата видачі попереднього посвідчення.

35. Видача водійського посвідчення і талона до нього завіряється підписом керівника РЕП і печаткою в талоні до посвідчення водія і свідоцтво про проходження навчання.

36. У разі втрати (розкрадання) водійського посвідчення видаються тимчасовому дозволі замість серії та номера вноситься запис: «Замість втраченого».

37. Знайдені водійські посвідчення і талони до них, замість яких власникам видані дублікати, а також водійські посвідчення і талони до них, замість яких видані власникам інші водійські посвідчення, уважаються недійсними та знищуються РЕП.

38. Талони до водійських посвідчень особам, які раніше їх не мали, видаються без складання іспитів.

39. При видачі нового талону до посвідчення водія, у тому числі замість втраченого (викраденого), в нього переносяться дані про раніше скоєні порушення ПДР, за повторне вчинення яких протягом року передбачена адміністративна відповідальність.

40. Бланки водійських посвідчень і талонів до них, тимчасових дозволів зіпсовані при заповненні, водійські посвідчення і талони до них власників, відсторонених від керування транспортними засобами за висновком медичної водійської комісії організації охорони здоров’я або медико-реабілітаційної експертної комісії, а також незатребувані закінчення двох років після закінчення строку позбавлення права керування транспортними засобами і після вилучення за порушення ПДР або зберігаються в підрозділах ДАІ за якихось інших причин, знищуються в установленому порядку.

41. Матеріали, що послужили підставою до видачі водійських посвідчень і талонів до них (заяви, старі водійські посвідчення після анулювання, квитанції, підтвердження раніше отриманих водійських посвідченнях, екзаменаційні картки), підшиваються в порядку зростання номерів виданих зазначених документів в окремі справи, нумеруються і зберігаються в РЕП протягом двох років.

46. Форма проведення теоретичного іспиту визначається головою екзаменаційної комісії. Особи, які здають теоретичний іспит, має право не пізніше ніж за десять днів до початку іспиту ознайомитися з формою його проведення.

47. Час теоретичного іспиту, проводиться за білетами, становить п’ятнадцять хвилин. Позитивна оцінка «зданий» виставляється в тому випадку, якщо екзаменований допустив не більше однієї неправильної відповіді. Особам, які протягом п’ятнадцяти хвилин не відповіли на запропоновані питання, виставляється оцінка «не здано».

48. Іспит, що проводиться у формі усного опитування з використанням тестових завдань, призначається на підставі мотивованих вимог экзаменуемых, а також за рішенням голови комісії.

49. Час теоретичного іспиту, проводиться у формі усного опитування з використанням тестових завдань, становить 30 хвилин. Відповіді на запитання даються екзаменованих у письмовій формі та оцінюються в процесі усної співбесіди претендента з членами екзаменаційної комісії.

Оцінка «зданий» виставляється у випадку, якщо екзаменований правильно і аргументовано відповів як мінімум на дев’ять запитань тестового завдання.

50. Перед початком іспиту члени комісії зобов’язані проінструктувати претендента про порядок прийому іспиту і пропонованих вимогах до нього.

Екзаменованих забороняється:

в класі для прийому іспитів книги, записи, мобільні телефони, пейджери, електронні записні книжки та інші засоби зберігання та передачі інформації;

розмовляти під час проведення іспиту.

Користувач, який порушує пред’являються до нього вимоги, усувається від подальшої участі у здачі іспиту, що є підставою для прийняття комісією рішення про те, що іспит не складено.

У свою чергу екзаменованих після закінчення іспиту має право отримати роз’яснення з приводу допущених ним помилок.

51. Результати теоретичного іспиту фіксуються в екзаменаційній картці теоретичного іспиту згідно з додатком 4, оформляються протоколом, який засвідчується підписами членів комісії і оголошуються екзаменованих не пізніше 30 хвилин після закінчення іспиту.

назад до списку

ГЛАВА 5

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ІСПИТУ

52. Приймання практичного іспиту здійснюється на транспортному засобі тієї категорії, на яку користувач бажає отримати право управління:

«А» — на двоколісному мотоциклі без бокового причепа;

«В» — на легковому автомобілі;

«З» — на вантажному автомобілі з технічно допустимою загальною масою не менше 7000 кілограмів;

«D» — на автобусі, місткість якого не менше 20 сидячих місць і довжина не менше 7 метрів, за винятком автобусів довжиною менше 7 метрів, зареєстрованих в ДАІ як спеціальних «навчальних» до 1 липня 2006 р.;

«Е» — на складі транспортних засобів з тягачем, що відносяться до категорії «С», і напівпричепом або причепом, які мають не менше двох осей з відстанню між ними більше одного метра; для транспортного засобу категорії «В» — на легковому автомобілі з причепом, які мають технічно допустиму загальну масу більш як 750 кілограмів, категорії «D» — на сочлененном автобусі.

53.Транспортний засіб, призначений для проведення практичного іспиту (далі — навчальний автомобіль), повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення, гальма, дзеркалом заднього виду для екзаменатора, а також розпізнавальними знаками відповідно до вимог ПРАВИЛ дорожнього руху.

54. Складання практичного іспиту навчальними групами здійснюється на навчальному автомобілі навчальної організації. У разі потреби даний навчальний автомобіль може бути використаний для прийняття практичного іспиту у экзаменуемых, що здають його в індивідуальному порядку.

55. Практичний іспит на навчальному автомобілі приймається в два етапи — на автодромі (закритому майданчику) і на випробувальному маршруті в умовах реального дорожнього руху. При суміщеній підготовки на право керування транспортними засобами категорій «В», «С» кожен з етапів практичного іспиту приймається на різних транспортних засобах (наприклад, на автодромі — легковий навчальний автомобіль, на маршруті — вантажний і навпаки).

Приймання практичного іспиту після закінчення строку позбавлення права керування транспортним засобом в осіб, позбавлених права керування транспортними засобами всіх категорій за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних коштів, психотропних, токсичних або інших одурманюючих речовин, або за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, а так само ухилення від проходження перевірки (огляду) на предмет визначення стану алкогольного сп’яніння або стану, викликаного споживанням наркотичних коштів, психотропних, токсичних або інших одурманюючих речовин, здійснюється на транспортному засобі тієї категорії, яким особа керувала в момент порушення.

56. Автодром повинен мати такі обов’язкові елементи:

ділянка з підйомом (ухил не менше 16 відсотків);

бокс для постановки транспортного засобу на стоянку заднім ходом;

бокс для постановки транспортного засобу на стоянку бічною стороною з застосуванням заднього ходу;

ділянка для розворот при обмеженій ширині проїжджої частини.

57. Розміри елементів для приймання практичного іспиту на першому етапі визначаються з урахуванням параметрів транспортних засобів, призначених для приймання практичних екзаменів, згідно з додатком 5.

58. Випробувальний маршрут повинен передбачати можливість перевірки навичок керування транспортними засобами в наступних умовах:

проїзд регульованих і нерегульованих перехресть;

виконання двох лівих поворотів або одного розвороту на перехресті;

проїзд по дорозі, що має дві і більше смуги для руху в одному напрямку при їх наявності;

проїзд перехрестя по дорозі, що перетинається головною дорогою;

перестроювання на ділянці дороги, яка має дві або більше смуги для руху в одному напрямку;

проїзд пішохідних переходів і зупиночних пунктів маршрутних транспортних засобів.

59. Час руху на випробувальному маршруті для кожного претендента має становити не менше двадцяти хвилин. Прийом іспиту може бути припинений достроково у разі отримання екзаменованих оцінки «не здано».

Вибір маршруту руху визначається екзаменатором.

60. Для визначення навичок керування транспортними засобами на першому етапі враховується виконання екзаменованих наступних елементів:

подолання підйому (естакади), зупинка автомобіля на підйомі, рушання з місця і продовження руху. Елемент виконується на транспортному засобі з механічною трансмісією, за винятком транспортних засобів категорії «D»;

заїзд заднім ходом в бокс. Маневр здійснюється заднім ходом з поворотом в бокс, розташований перпендикулярно до напрямку руху, за одноразове включення передачі заднього ходу;

діагональна парковка (постановка автомобіля бічною стороною в бокс). Маневр здійснюється правою стороною автомобіля заднім ходом в бокс, розташований паралельно напрямку руху, за одноразове включення передачі заднього ходу;

розворот на ділянці обмежених розмірів за одноразове включення задньої передачі.

61. З наявних чотирьох елементів екзаменованих, які складають перший етап практичного водіння на право керування транспортними засобами, здається один.

Для кожної навчальної групи, вид елемента визначає голова комісії. Для осіб, що здають іспит не в складі навчальної групи, вид елемента визначає голова комісії або екзаменатор.

На виконання елемента дається дві спроби. Не зараховується виконання елемента при торканні обмежувачів, зупинці двигуна з вини учасника тестування, на підйомі — неплавний рушанні з місця або відкату при рушанні з місця більш ніж на тридцять сантиметрів. У цих випадках практичний іспит триває з вихідної позиції.

Контроль за виконанням елементів здійснюється екзаменатором візуально або з допомогою технічних засобів.

62. На другому етапі оцінка «зданий» виставляється у випадку проїзду заданого маршруту без аварійних ситуацій і за умови, що користувач не набрав більше двадцяти штрафних балів.

Типові помилки на другому етапі екзамену з практичного водіння розділені на значні й незначні. У відповідності з цією класифікацією за вчинення кожної помилки екзаменується нараховуються штрафні бали: за значну — п’ять, за значну — два.

63. Перелік типових значних помилок складають:

1. Ненадання переваги в русі учасникам руху, які мають таке право;

2. Виїзд на смугу зустрічного руху або на трамвайні колії зустрічного напрямку;

3. Проїзд на заборонний сигнал світлофора або регулювальника;

4. Невиконання вимог дорожніх знаків або дорожньої розмітки;

5. Порушення правил маневрування;

6. Порушення правил обгону чи зустрічного роз’їзду;

7. Перевищення більш ніж на десять кілометрів на годину встановленої швидкості руху;

8. Виїзд на перехрестя при утворився затор, який змусить водія зупинитися;

9. Порушення правил проїзду залізничних переїздів;

10. Порушення правил користування зовнішніми світловими приладами (в темний час доби).

64. Перелік типових незначних помилок складають:

1. порушення правил зупинки, в тому числі при заборонному сигналі світлофора або регулювальника;

2.

66. Якщо екзаменований успішно здав перший етап практичного іспиту і не здав другий етап, то при повторній здачі практичний іспит починається з другого етапу. Позитивна оцінка, отримана на першому етапі практичного екзамену, вважається дійсною протягом дії позитивної оцінки з теоретичного іспиту.

У разі складання лише практичного іспиту позитивна оцінка, отримана на першому етапі, вважається дійсною протягом трьох місяців.

При проведенні другого етапу практичного іспиту в екзаменаційному транспортному засобі повинні перебувати екзаменованих (кандидати) і екзаменатор. Допускається присутність власника транспортного засобу або його представника за умови перебування його на сидінні, з якого не здійснюється доступ до дублюючим органам управління.

67. Результати практичного іспиту заносяться в екзаменаційну картку по водінню транспортного засобу згідно з додатком 6 і оформляються протоколом, який засвідчується підписами членів комісії і співробітника, який приймав іспит. Результати іспиту оголошуються екзаменованих не пізніше 30 хвилин після закінчення здачі.

68. Перевірка навичок керування мотоциклом здійснюється на спеціальному майданчику, приблизна схема якої наведена у додатку 7.

69. Екзаменований повинен виконати наступні елементи:

рух по прямій з переключанням передач з нижчих на вищі і навпаки;

управління на мінімальній швидкості, не опускаючи ніг з підніжки («колейная дошка»);

виконання поворотів і розворотів малого радіусу (габаритний «коло», «змійка», «вісімка»).

70. Практичний іспит припиняється з оцінкою «не здано », якщо екзаменований не виконав елементи «колейная дошка» або «вісімка», а також допустив дві помилки з нижчеперелічених:

заглушив двигун при рушанні з місця;

при зупинці з працюючим двигуном не зміг вимкнути передачу.

71. Результати практичного іспиту заносяться в екзаменаційну картку з водіння мотоцикла згідно з додатком 8.

72. Екзаменатора забороняється під час прийому іспитів подавати команди, виконання яких може призвести до порушення ПДР.

73. Перевірка дотримання методики приймання практичного іспиту на випробувальному маршруті в умовах реального дорожнього руху здійснюється працівниками УДАІ МВС, УДАІ ГУВС Мінміськвиконкому, УДАІ УВС облвиконкомів, в обов’язки яких входить контроль за діяльністю РЕП, що мають водійські посвідчення відповідних категорій і стаж у

Короткий опис статті: здача іспиту в даі Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів

Джерело: Іспит в ДАІ Республіки Білорусь: правила прийому та перелік документів

Також ви можете прочитати