Іспит на отримання водійських прав за новими правилами. Юридичні статті.

31.07.2015

Іспит на отримання водійських прав за новими правилами

редактор ІА «Клерк.Ру»

Спеціально для Клерк.Ру

ДАІ розробила проект наказу «Про затвердження Адміністративного регламенту надання Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації, державної послуги з прийому кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень».

Документ затверджує порядок здійснення процедур, пов’язаних з прийомом кваліфікаційних іспитів, видачі і заміною водійських посвідчень, визначає їх послідовність і терміни виконання, критерії прийняття рішень і відповідальність посадових осіб екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції, а також порядок оскарження їх дій в досудовому порядку.

Імовірно, застосування на практиці нового адміністративного регламенту, дозволить як пред’явити підвищені вимоги до підготовки майбутніх водіїв, так і скоротити загальний час, що витрачається громадянами на отримання послуги з приймання іспитів і видачу водійських посвідчень.

Так, регламент встановлює, що прийом громадян в цілях надання держпослуг може здійснюватися в порядку загальної черги, з допомогою електронної системи управління чергою, а також за попереднім записом з використанням Єдиного порталу держпослуг. При цьому тривалість очікування заявником черги при поданні заяви про надання державної послуги, а також при отриманні результату надання адміністративної послуги не повинна перевищувати однієї години.

Для попереднього запису з використанням порталу держпослуг заявник, заповнивши необхідні реквізити заяви, має право вибрати відповідний підрозділ Державтоінспекції, а також дату і час прийому з запропонованого розкладу звернень з урахуванням графіка роботи та завантаженості екзаменаційного підрозділу.

При наявності в екзаменаційному підрозділі технічних можливостей заявник через портал може направити і електронні копії всіх необхідних документів. У свою чергу співробітники екзаменаційного підрозділу зобов’язані не пізніше ніж за добу до обраного заявником часу сповістити його про можливість прийому або йому надсилається мотивована відмова.

Як і раніше, іспит на право керування транспортним засобом буде складатися з двох частин — теоретичної та практичної. Згідно з новими вимогами, основне теоретичне екзаменаційне завдання формується автоматизованою системою з бази затверджених квитків шляхом вибору випадковим чином 4 груп питань з різних квитків. Перестановка питань між групами не допускається. Кожна група складається з 5 питань.

Додаткове завдання може складатися з 5 або 10 запитань — в залежності від числа допущених екзаменованих помилок. Питання вибираються з тих же груп питань, при відповіді на які кандидатом у водії допущена помилка або не дано відповідь. Послідовність відповідей на питання завдання вибирається ним самостійно. Для відповіді на питання основного завдання кандидата у водії надається 20 хвилин, для відповіді на питання додаткового завдання з 5 питань — 5 хвилин, для відповіді на питання додаткового завдання з 10 питань — 10 хвилин.

Додаткове завдання з 5 питань призначається в тому випадку, якщо у відведений час кандидат у водії відповів неправильно, або взагалі не відповів на питання 1 основного завдання. Якщо екзаменований відповів неправильно на 2 питання основного завдання, додаткове завдання буде складатися вже з 10 питань.

Якщо кандидат неправильно відповість на три питання основного завдання або на один додатковий питання, іспит буде вважатися несданным. Крім того, випробування буде вважатися проваленим, якщо екзаменований користувався якоюсь літературою, технічними засобами або перемовлявся з іншими особами. Нагадаємо, в даний час кандидат має право на дві помилки. Заявник, який не склав теоретичний іспит, до практичного іспиту не допускається.

Практичний іспит приймається в два етапи. Перший етап приймається на автодромі, другий — в умовах реального дорожнього руху. У заявників, які бажають отримати право на категорії «за», «За», «D» приймається теоретичний іспит, а також перший і другий етапи практичного іспиту на категорії «BE», «CE», «DE» — перший і другий етапи практичного іспиту. Для категорії «А» достатньо скласти теоретичний іспит і перший етап практичного іспиту.

При проведенні іспиту в кандидата у водії перевіряються первинні навички керування транспортним засобом, включаючи правильність початку руху і зупинки в позначеному місці і маневрування в обмеженому просторі переднім і заднім ходом. Також перевіряється вміння водія користуватися органами управління, дзеркалами заднього виду, ременями безпеки.

При проведенні іспиту для отримання права на керування транспортними засобами категорій «за», «За», «D» виконується комплекс випробувальних завдань з чотирьох етапів (маневрів). До них відносяться зупинка і початок руху на підйомі з зупинкою на узвозі, повороти на 90 градусів, розворот і парковка, а також паралельна парковка заднім ходом. Нагадаємо, зараз комплекс практичних завдань включає п’ять маневрів.

Підсумкова оцінка «Здав» за перший етап практичного іспиту виставляється, якщо кандидат отримав оцінку «Виконав» за всі випробувальні завдання передбачені комплексом для конкретної категорії транспортних засобів. Оцінка «Не здав» виставляється, якщо кандидат після початку іспиту відмовився від виконання випробувального завдання або не виконав хоча б одне з випробувальних завдань, передбачених для конкретної категорії транспортних засобів, а також у разі, якщо він перевищив загальний час виконання комплексу випробувальних завдань.

Оцінка «Виконав» виставляється, коли кандидат у водії при виконанні випробувального завдання не допустив помилок або сума штрафних балів за допущені помилки становить менше 20. Згідно з документом типові помилки класифікуються як грубі, середні і дрібні. Згідно з цією класифікацією, за вчинення кожної помилки кандидата у водії нараховуються штрафні бали. При цьому за грубу помилку нараховується 20 балів, за середню — 10 балів, а за дрібну — 5 балів.

Повторний іспит як теоретичний, так і практичний, може бути призначено не раніше ніж через 7 днів, але не пізніше 60 днів з дня проведення попереднього іспиту. Позитивна оцінка, одержана заявником на теоретичному іспиті, вважається дійсною протягом трьох місяців.

Регламентує новий порядок і розмір державного мита за видачу водійських посвідчень. Так, за видачу національного посвідчення водія, у тому числі замість втраченого або стало непридатним, виготовляється з витратних матеріалів на пластиковій основі заявнику доведеться сплатити 800 рублів, за видачу міжнародного водійського посвідчення, в тому числі замість втраченого або стало непридатним — 1000 рублів. Видача тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, у тому числі замість втраченого або стало непридатним буде коштувати 500 рублів.

Очікується, що нові правила вступлять в силу вже з лютого 2013 року.

Думка авторів матеріалів може не збігатися з думкою редакції.

Короткий опис статті: гибдд іспит Сайт являє чітко структуровану, тематичну інформацію для директорів та керівників компаній, бухгалтерів, юристів, банкірів, програмістів. Власні новини та аналітика від служби новин klerk.ru. Дуже якісний за складом аудиторії форум. банківські новини директору юристу бухгалтерський облік програміст аудит форум податкова система податки менеджер податкове законодавство

Джерело: Іспит на отримання водійських прав за новими правилами / Юридичні статті / Юристу / Клерк.Ру

Також ви можете прочитати