Іспит : ГІЛЬДІЯ АВТОШКІЛ

08.08.2015

Будь-який каприз за ваші гроші

Розміщено в рубриці Новини

В МВС припускають, що введення державного мита окремо за кожний іспит простимулює майбутніх водіїв відповідальніше підходити до навчання.

?Законопроект в даний час проходить процедуру громадського обговорення на Єдиному порталі для розміщення інформації про розробку федеральними органами виконавчої влади проектів нормативних правових актів та результатів їх громадського обговорення.

У зв’язку з прийняттям Федерального закону від 7 травня 2013 р. № 92-ФЗ «ПРО внесенні змін у Федеральний закон «Про безпеку дорожнього руху» та «Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення», встановлюють новий порядок приймання іспитів для отримання права на керування транспортними засобами і видачею водійських посвідчень, МВС Росії підготувало проект федерального закону «Про внесення змін у ч. 2 Податкового кодексу Російської Федерації в частині встановлення диференційованої ставки державного мита за вчинення органами внутрішніх справ юридично значущих дій, пов’язаних з прийомом іспитів на водіння транспортних засобів», розроблений на виконання плану законопроектної діяльності Уряду Російської Федерації на 2014 рік.

У МВС сподіваються,що введення державного мита окремо за кожний іспит буде стимулювати кандидатів у водії більш якісно готуватися до іспитів.Також законотворці вважають, що пропоновані зміни дозволять вдосконалити систему складання іспитів і навести порядок допуску до керування транспортними засобами у відповідність з сучасними вимогами міжнародних норм і стандартів, що, в свою чергу, матиме позитивний вплив на стан аварійності, в тому числі за участю молодих водіїв.

Коментар голови правління НП «Гільдія автошкіл» Сергія Лобарева:

Ініціатива МВС зрозуміла і не позбавлена здорового глузду. За даними Державтоінспекції, в 2013 році відомство зафіксувало 10,1 млн спроб здати на права – у когось це виходить з першого разу, хтось йде на перездачу. При цьому за той же період було видано 2,2 млн. водійських посвідчень – лише 25 – 30 % учнів здають на права з першого разу. Якщо припустити, що вартість однієї спроби буде становити 800 рублів, то сума 8,1 млрд. рублів вражає.

Якщо зібрані за оплату держмита кошти підуть на облаштування та безпеку доріг, підвищення ефективності роботи ГИБДД, зменшення черг в екзаменаційних підрозділах, в яких будуть обладнані кафе і туалети, будівництво горезвісних навчальних майданчиків та автодромів для водіїв-початківців, це буде просто чудово. Однак твердження, що грошова складова підвищить якість підготовки водіїв, суттєво вплине на їх готовність до іспитів, викликає сумніви. Багато хто просто від хвилювання або поганого самопочуття в день іспиту не зможуть здати з першого разу. Негативну роль може зіграти людський фактор. Іспит, який приймає комп’ютер, здають 90 – 95 % кандидатів у водії. У той же час на іспиті, який приймає інспектор ДАІ, відсоток здачі в три рази нижче.

Твердження, що введення плати за здачу іспиту підвищить безпека на дорогах, викликає сумніви. Якщо іспит приймається не за хабар, недоучки на дороги не виїдуть. Проте кількість бажаючих безкоштовно потренуватися на екзамені в ДАІ, поменшає.

Подивимося, як будуть розвиватися події після введення плати за іспит, тоді і можна буде робити висновки.

Короткий опис статті: іспити

Джерело: іспит : ГІЛЬДІЯ АВТОШКІЛ

Також ви можете прочитати