Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

17.02.2017

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

April 21, 2015

При надходженні в дитячий садок, будь-який навчальний заклад або для надання інформації про конкретної особистості в державні органи може знадобитися характеристика на дитину з дитячого садка. Зразок складання може змінюватися в залежності від місця надання характеристики, якостей малюка (наприклад, коли у дитини недорозвинення мови, інвалідність) та необхідної інформації.

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Для яких цілей може знадобитися характеристика?

Характеристика дитини дошкільного віку може знадобитися в різних випадках. Але для кожного з них повинна бути створена повна картина життя дитини, його якостей характеру, переваг і недоліків, а також умов виховання. Неправильно оформлена характеристика може значно вплинути на сприйняття дитини у навчальному закладі або рішення суду.

Характеристика для навчальних закладів

Характеристика розвитку дитини найчастіше потрібно при вступі маляти в дитячий садок або школу. Вона дає можливість визначити рівень підготовки малюка, його характер, темперамент і соціальні відносини із ровесниками, батьками і вихователями).

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Характеристика дітей з ОНР

Якщо у дитини виявлені проблеми з розвитком, характеристика надається для медичної комісії. Особливо якщо мова йде про прийняття рішення про переведення в групу з логопедичною ухилом або інший спеціалізований навчальний заклад, велику роль відіграє характеристика на дитину з дитячого садка.

Зразок її заповнення має свої особливості, в ній потрібно обов’язково вказати конкретні приклади проблем. При цьому важливо врахувати, що рішення приймає не тільки лікар-логопед, але і в обов’язковому порядку дитячий психіатр, який спілкувався з малюком.

Характеристика для держустанов

Дитяча характеристика на дитину може знадобитися і для надання її в суд або опікунські ради. В таких характеристиках обов’язково необхідно вказати, як розвиваються відносини між батьками й дитиною (наприклад, достатньо мати або батько займаються вихованням, і немає у них алкозалежності та інших шкідливих звичок).

Хто займається складанням характеристики?

У написанні характеристики беруть участь вихователь, логопед і дитячий психолог.

Завданням вихователя є опис загальних поведінкових факторів конкретної особистості, її здатності справлятися зі складними ситуаціями, швидко адаптуватися до нових обставин або колективу. А також опис загальних відомостей, які містить характеристика на дитину. Зразок переліку пунктів, які необхідно включити в характеристику:

 1. Ім’я, прізвище та по батькові.
 2. Дата народження.
 3. Місце народження та місце фактичного проживання.
 4. Склад сім’ї.
 5. Частота відвідування дитячого садка і частота пропуски (по хворобі, сімейним обставинам та інших факторів). При пропуску за станом здоров’я обов’язково вказується, яким захворюванням це було обумовлено і на який термін.

Логопед аналізує мовні здібності та правильність вимови, після чого ставить при необхідності діагноз і призначає курс занять. В особливих випадках можливе направлення дитини на спеціалізовану групу або навчальний заклад.

Психолог може як складати персональну характеристику по своїй сфері, так і доповнювати основну, яка написана вихователем. Перш ніж визначити здібності дитини, проводиться тест. Він полягає в малюванні людини дитиною. Потім психолог по малюнку аналізує психічний стан особистості та особливості характеру.

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Освітлення всіх аспектів життя малюка забезпечує саме характеристика на дитину. Зразок її виконання може відрізнятися в деяких пунктах, але загальна картина повинна давати повну інформацію про особистості.

Основні моменти написання характеристики для дитячого садка

При надходженні в дитячий садок тощо опис складають батьки. Необхідно, щоб була як можна більш повної характеристика на дитину з дитячого садка. Зразок її повинен включати в себе максимальну кількість якостей, які найбільш характерні для дитини. До них можна віднести:

 • Режим дня — батьки повинні вказати, коли дитина лягає спати, прокидається, час їжі, прогулянок і рухливих ігор.
 • Особливості харчування — наявність алергічних реакцій на певні продукти, уподобання дитини і продукти, які він категорично не вживає в їжу.
 • Захоплення — улюблені ігри, заняття. Важливо вказати, чи відвідував малюк розвиваючі школи для дітей або інші дитячі заклади, які справи дитина може і любить виконувати, а якими категорично відмовляється займатися.
 • Характеристика дитини дошкільного віку повинна містити відомості про здібності дитини спілкуватися з однолітками, його стосунки в компанії, здатності затівати ігри або підтримувати інших дітей.

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

 • Здатність дитини самостійно виконувати нескладні доручення та гігієнічні процедури. Частіше при вступі в садок від дитини потрібні вміння самому їсти, одягатися, переодягати піжаму, вмиватися, відвідувати туалет.
 • Поведінка в складних ситуаціях — наприклад, реакція дитини на критику чи заборони. Це може бути істерика, плач, маніпулювання, протести та інше.
 • Посидючість малюка і його здатність швидко переключати увагу між різними видами діяльності.

Психологічна характеристика

Психологічна характеристика дитини включає в себе, крім основних відомостей, наступні пункти:

 1. Швидкість адаптації до змін обстановки або колективу і взаємодія зі своєю групою.
 2. Латерализация дитини. Залежно від провідної руки малюка можна робити висновки про його сильних і слабких сторонах характеру, багатьох характеристиках його темпераменту і навчальних схильності (математик чи філолог).
 3. Спосіб найкращого сприйняття інформації дитиною (може бути зоровий, слуховий, тактильний або мати порушення сприйняття).
 4. Уважність дитини і його пам’ять — швидко засвоює отриману інформацію і ступінь його зацікавленості певними предметами.
 5. Особливості поведінки дитини під час ігор.
 6. Навички в побуті — здатність до виконання поставлених завдань і досягнення необхідного результату.
 7. Соціальні якості — товариськість, комунікабельність, відкритість для нових знайомств, лідерські здібності.

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Можливі недоробки при складанні характеристики

Недостатню увагу до такого важливого кроку, як написання дитячої характеристики, може спричинити за собою серйозні проблеми зі сприйняттям дитини в новому навчальному закладі і його стосунки з однолітками. До недоліків можна віднести:

 • Відсутність деяких обов’язкових пунктів.
 • Характеристика виконана у невідповідності з вимогами (особливо коли вона потрібна для опікунських органів або медичної комісії).
 • Відсутня інформація про здібності дитини сприймати навчальну інформацію.
 • Не важливі моменти розписані дуже докладно, в той час як відсутній важливий інформаційний блок.

Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Тільки при ретельному спостереженні та оцінці поведінкових реакцій може бути створена повноцінна характеристика на дитину з дитячого садка. Зразок її написання також повинен бути повністю вивчений, це допоможе уникнути недоліків при складанні.

Короткий опис статті: характеристика на дитину з дитячого саду зразок Характеристика дитини дошкільного віку може знадобитися в різних випадках. Але для кожного з них повинна бути створена повна картина життя дитини, його якостей характеру, переваг і недоліків, а також умов виховання. Неправильно оформлена характеристика може значно вплинути на сприйняття дитини у навчальному закладі або рішення суду. характеристика на дитину з дитячого садка зразок характеристика дитини дошкільного віку характеристика на дитину зразок

Джерело: Характеристика на дитину з дитячого садка: зразок складання

Також ви можете прочитати