ГИБДД провалила іспит

06.09.2015

ГИБДД провалила іспит

На вимогу Генеральної прокуратури ГИБДД відкликала власну методику екзаменації водіїв, що передбачає автоматизацію процесу. У методиці, за словами експертів, були « спірні моменти», але відкликали її з формального приводу.

ГИБДД Росії розіслала по підрозділам офіційний лист про відкликання « Методики проведення кваліфікаційних іспитів на водійські права. Це зроблено на вимогу Генпрокуратури. Таким чином, безрезультатно закінчилася спроба Державтоінспекції модернізувати систему навчання і екзаменації водіїв. Раніше, в кінці листопада, Федеральна антимонопольна служба « завернула» вимоги до автошкіл, які передбачали цілий ряд технічних нововведень.

Про те, що систему підготовки водіїв і прийому іспитів треба міняти, керівники держави говорять вже не перший рік. Ще в 2005 році Володимир Путін назвав процес отримання прав « поставленим на комерційний потік» і доручив ГИБДД вдосконалити його. Однак у 2009 році його наступника Дмитра Медведєва знову довелося звернути увагу на « дефіцит кваліфікованих викладачів, слабке технічне оснащення автошкіл, недобросовісний підхід до іспитів і відсутність будь-якої відповідальності за підготовку випускників». Ознайомившись зі статистикою, за якою більше третини порушень здійснюються водіями, недавно отримали права, президент восени минулого року доручив МВС і Міносвіти « готувати пропозиції щодо впровадження сучасних методик, для того щоб іспити на водіння були більш точними».

У 2009 році 17% водіїв в анонімних опитуваннях зізнавалися, що свої права просто купили.

Виконуючи доручення Путіна і Медведєва, ГИБДД в 2008-2009 роках підготувала нові вимоги до автошкіл і нову методику приймання іспитів для власних працівників. Однак, як розповів « Газете.Ru» керівник автошколи « Ех, прокочу» Олег Уранцев, брав участь в обговоренні нових норм, вироблена держструктурою система вимог для більшості автошкіл виявилася неможлива.

За його словами, вони мали на увазі ліцензування лише тих автошкіл, у яких в наявності виявиться автодром « з перехрестям, залізничним переїздом і світлофором». Крім того, передбачалося обладнати майданчики « системами автоматичної фіксації екзаменаційного процесу з допомогою записуючого обладнання», до записів яких повинна була мати доступ ГИБДД. І, нарешті, потрібно застосовувати пристрій « Психокомплекс» для контролю психічного стану майбутнього водія. « Ці вимоги включали в себе « корупційно небезпечні моменти, фактично розраховані на вузьке коло компаній. Ми звернулися у Федеральну антимонопольну службу, яка вимагала скасувати їх. У листопаді 2009 року нові вимоги до автошкіл були скасовані – але, на жаль, разом із зазначеними спірними пунктами були скасовані і розумні, усувають недоліки у сучасному процесі навчання водіїв».

Правда, після скасування вимог до шкіл « автоматичні автодроми» і « системи відеоконтролю» залишилися в методиці прийому іспитів, якою повинна була керуватися сама ГИБДД. Ця методика була прийнята автоінспекцією влітку і повинна була вступити в силу повсюдно в 2011 році. При цьому в окремих регіонах, які володіють відповідною технічною базою, нові іспити дозволялося вводити достроково.

Ті ж автошколи, побоюючись, що їх просто намагаються змусити перейти на автоматизовані автодроми іншим способом, звернулися в Генпрокуратуру з проханням почати перевірку екзаменаційної методики.

Генпрокуратура не стала заглиблюватися в нюанси і просто констатувала, що « Методика», по суті, є « нормативним правовим актом», який ГИБДД самостійно приймати не може. А повинна спочатку зареєструвати у Мін’юсті, отримати урядове схвалення і так далі.

Як пояснили « Газете.Ru» в прокуратурі, вже в середині січня методика керівником ГИБДД Кірьяновим була відкликана. Втім, в самій Державтоінспекції, як і раніше, не можуть коментувати дану ситуацію. Офіційна відповідь про подальшу долю методики отримати не вдалося.

Зараз, за словами Олега Уранцева, в області підготовки і екзаменації водіїв є плутанина:

« Ми навчаємо за правилами, розробленими у 2009 році спільно з Міносвіти. А ГИБДД приймає іспити за своїм мало не від 2000 року. В результаті виникає безліч протиріч. Наприклад, для навчання на категорії DE у нас є автобус з причепом, ми можемо навчати тільки на ньому. А ГИБДД, в свою чергу, може приймати іспити тільки на автобусі з « гармошкою». І таких нюансів зараз маса. Тому коли накопичиться критична маса незадоволених, що потрапили у безвихідь, керівництву автоінспекції так чи інакше доведеться зістиковувати нормативи. Нам залишається тільки чекати», – констатує експерт.

gazeta.ru

03.02.2010, переглядів (537)

Короткий опис статті: іспит гибдд ГИБДД провалила іспит ГИБДД провалила іспит

Джерело: ГИБДД провалила іспит

Також ви можете прочитати