FAQ, Як здати іспит. Корисні поради з виготовлення шпаргалок, Faqlife.

31.07.2015

Як здати іспит. Корисні поради з виготовлення шпаргалок

11.02.2008 рада від malako

Шпаргалками хоча б раз користувалися всі. За даними соціологічних опитувань, регулярно шпаргалками користуються 98% студентів. Не дивно, що у кожного поважаючого себе студиозуса є свої фірмові секрети, способи та технології використання і виготовлення шпаргалок. І, звісно, напередодні сесії навряд чи хто відмовиться поділитися настільки корисними напрацюваннями. Звичайно, в одній статті всього не опишеш, проте можна спробувати зібрати найціннішу інформацію воєдино.

Що можна зробити протягом семестру, щоб полегшити собі долю на екзамені.

Мова зараз піде не про те, що потрібно вчитися, писати всі лекції, відповідати на всіх семінарах, здавати в строк всі колоквіуми і так далі. Це все зрозуміло, але «кому це потрібно і хто це витримає?», як говорилося в старому одеському анекдоті. Якщо Ви все це робили, шпаргалки Вам навряд чи знадобляться, тому що здача іспитів для Вас навряд чи становить проблему. Якщо ж ні, є кілька нехитрих способів.

По-перше, привчіть викладачів до того, що Ви – людина з дивацтвами. Скажімо, що Ви завжди сидите, виставивши перед собою долоню чи лікоть, прикриваючи зошит від усього світу. Або що Ви вічно ламаєте по 10 олівців за пару. І на іспиті така поведінка нікого не здивує.

По-друге, по можливості вносите максимум навчального матеріалу (лекції, відповіді на семінарські питання, шматки підручника) в комп’ютер. Можна домовитися з друзями, що за один предмет відповідаєте Ви, за іншою – Петя, за третій – Вася. Навряд чи до іспитів у Вас буде повний матеріал по всьому курсу, але хоч щось, та відкладеться, а зменшувати шрифт на комп’ютері простіше, ніж писати маленькими буквами.

Види шпаргалок і способи їх використання.

Але ось, семестр пролетів (як завжди, стрімко і непомітно), і знову попереду сесія, до іспитів зовсім не багато часу, і шкодувати про те, що не зроблено протягом семестру, звичайно, можна, але марно. Пора робити шпаргалки.

За великим рахунком, все, чим користуються студенти, можна розділити на три великі групи: шпаргалки, «бомби» і підручники. Про те, як непомітно пронести підручник і списати з нього в аудиторії, краще знають школярі та студенти останніх курсів. Про це мова сьогодні не піде. «Бомба» — це вже готову відповідь, написаний на зошитовому аркуші нормальним почерком. Ідея в тому, щоб зробити вигляд, ніби цей текст писався не вдома з підручника або з лекції, а безпосередньо на іспиті з голови. Це найвдаліший спосіб за умови, що відомі точні формулювання квитків. Головна складність тут в тому, щоб непомітно вибрати потрібний папірець і дістати її зі схованки. Якщо дістати вдалося, далі можна не турбуватися. Посилено робіть вигляд, що дописуєте її ж, потім беріть свою «бомбу» і йдіть відповідати разом з нею. Видів же власне шпаргалок придумано безліч:

1. Класична. Це маленький папірець, на якій коротко і схематично написана відповідь на запитання чи складні для запам’ятовування елементи (дати, терміни, формули). Мінуси такої шпаргалки насамперед у тому, що матеріалу на неї поміщається мало, а списати із неї складно. Способів вдосконалити її багато: має сенс, наприклад, обклеїти листочок з обох сторін прозорим скотчем, щоб не шаруділа. Такі шпаргалки, на відміну від просто паперових, легко скріплювати між собою пластиром, і таким же способом прикріплювати, наприклад, до руки під манжетою.

2. Рулон чи гармошка. Це довгий, але вузький листочок, скручений в трубочку чи складений «гармошкою». Деякі умільці роздруковують матеріал на туалетному папері. У разі занадто пильної інтересу до Вашої персони, попросіться вийти, демонструючи чистий шматочок тієї самої туалетного паперу і скаржачись на разыгравшуюся від нервів діарею. Найімовірніше, викладач змилується і випустить. Але зловживати не варто.

3. Досягнення цивілізації. З часів пригод Шурика студенти прагнуть використовувати всілякі досягнення технічної науки для списування. Можна заздалегідь послати самому собі десяток смс-повідомлень, можна використовувати hand’s free (непомітний слуховий апарат, підключений до мобільного телефону або плеєра), електронні записні книжки та інше, та інше. Електронні записники особливо популярні на предметах, які допускають використання калькулятора, тому що в цьому випадку не викликають підозри.

4. Методична література. Багато іспитів допускають і навіть схвалюють використання різноманітної додаткової літератури – таблиці, схеми, методички, історичні атласи тощо Якщо дозволяється приносити свої, то текст акуратно пишеться прямо «між рядками» методички. Якщо ж література видається просто у аудиторії, то дуже зручно, наприклад, покласти на атлас шпаргалку будь-якого іншого типу і уважно вивчати її, як ніби Ви розглядаєте карту і намагаєтеся розібратися у всіх деталях.

5. Комп’ютерна шпаргалка. Робиться заздалегідь в текстовому або графічному редакторі. Важливо не переборщити з розміром шрифту: він, звичайно, повинен бути дрібним, але так, щоб Ви, не напружуючи очей, розбирали все, що написане, з відстані близько півметра. Фон можна зробити під колір шкіри, колір тексту – під колір одягу. Якщо матеріалу багато, зробіть для зручності використання гід, інакше на пошук потрібної інформації піде занадто багато часу.

6. Інші. Видів шпаргалок є безліч, описати їх усіх, напевно, неможливо. Це спеціальні олівці «з секретом», і пачки з-під сигарет з «розумним» вмістом, і написані відповіді на дошці прямо позаду викладача (іноді цей спосіб спрацьовує, оскільки викладач просто не дивиться на дошку, стежачи за тим, що відбувається на задніх партах), і багато, багато інших.

Нарешті, найголовніше.

Перед тим, як Ви приступите до виготовлення «шпори», зверніть увагу на кілька нехай загальних, але тим не менш дуже важливих моментів.

Перше. Ніколи не думайте, що ви розумніші за викладача. Будьте морально готові до того, що викладачі завжди все бачать і розуміють що відбувається, вони також були студентами і також писали шпаргалки. Якщо у Вас не відібрали шпаргалку у процесі списування, то це означає, що викладач все зауважив, але вважає, що, раз вже Ви потрудилися заздалегідь, отже, щось таки знаєте, або буде запитувати Вас більш упереджено. Тому пам’ятайте — нахабність, звісно, друге щастя, але нахабніти треба у міру. Неповаги до собі жоден викладач не потерпить.

З першим правилом тісно пов’язане друге. Вкрай неефективно використовувати чужі «шпори». З одного боку, Ви втрачаєте величезної переваги – той, хто робив шпаргалку, хоч за щось, але чіплявся оком, так що якась інформація осіла в голові. З іншого боку, кожен робить «маленького помічника» для себе, а не «для того хлопця», тому структура, логіка і скорочення можуть бути Вам незрозумілими. Тому завжди намагайтеся робити шпаргалки самостійно, хоча б в частині курсу. Якщо все ж вдаєтеся до допомоги одногрупників, принаймні, прочитайте (пробіжіть очима) текст до входу в аудиторію. Найприкріше – ситуація, в якій шпаргалка на іспиті є, а розібратися в ній не виходить.

Третє. Якщо Ви не вмієте тримати себе в руках, приборкувати свої нерви і в будь-якій ситуації виглядати і вести себе, як ніби так і треба», краще вже зубрити, шпаргалка тільки Вас погубить. Якщо у Вас тремтять руки, в яких стрибає нещасна шпаргалка, якщо Ви червонієте і бліднете, варто лектору повернутися у Вашу сторону — не спокушайте долю.

Отже, що б не сталося, постарайтеся не втрачати присутність духу і почуття гумору. Нерідко це рятувало студентів у найбільш несприятливих ситуаціях.

Короткий опис статті: як здати іспит 0Шпаргалками хоча б раз користувалися всі. За даними соціологічних опитувань, регулярно шпаргалками користуються 98% студентів. Не вуз,школа,шпаргалки,іспит,питання,відповіді,поради

Джерело: FAQ — Як скласти іспит. Корисні поради з виготовлення шпаргалок — Faqlife.uk

Також ви можете прочитати