Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

28.06.2016

Дорожні знаки для дітей

Як тільки ваш малюк почне ходити далі, ніж дитячий майданчик біля будинку, то він неодмінно помітить дорожні знаки. Найбільш частовстречаемыми знаками для дітей стають: «Пішохідний перехід», «Діти», «Місце зупинки трамвая», «Місце зупинки автобуса», «В’їзд заборонений». Допитливий дитина побачить і інші знаки, адже доводиться іноді і подорожувати з татом чи мамою.

Діти, які ще не вміють читати, не будуть звертати увагу на написи на штендерах або вітринах, а от прості і яскраві знаки дорожнього руху обов’язково привернуть їхню увагу.

Я вважаю, що вчити дитину дорожнім знакам потрібно з раннього віку. З якого? Так з тих самих пір, як малюк стане переходити з вами дорогу або їздити на авто. Чому б не розповісти дитині про те, що таке «Зебра» і чому біля неї стоїть гарний знак чоловічка, крокуючого по смужках. До того віку, ка дитина почне ходити в дитячий садок і в перший клас, він вже буде знати основні дорожні знаки.

Сьогодні я хочу показати вам картинки «Знаки дорожнього руху». До кожної картинці зі знаком буде представлено докладний і просте пояснення.

Картинки для дітей — Дорожні знаки

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Пішохідний перехід» — це інформаційно-вказівний знак.

Він вказує на місце наземного переходу проїжджої частини вулиці. Встановлюється такий знак біля спеціальної розмітки для пішоходів — «зебри».

Зверніть увагу дитини, що є ще один такий же знак, але трикутний. Він попереджувальний (трикутний) знак, який також називається «Пішохідний перехід». Він не позначає місце переходу для пішоходів, а попереджає водія про наближення до переходу.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Підземний пішохідний перехід» — це інформаційно-вказівний знак. Цей знак вказує на місце підземного переходу проїжджої частини вулиці. Встановлюється біля входу в перехід.

Якщо у вас по дорозі в садок або в школу є підземний перехід, то обов’язково покажіть його дитині.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків
«Місце зупинки трамвая» — це також інформаційно-вказівний знак. Він інформує вказує нам на те, що в цьому місці зупиняється громадський транспорт.

цей знак Встановлюється впритул до посадочної майданчику — місця очікування транспорту для пасажирів.

Батьками слід пояснити дитині, що цей дорожній знак, також як і попередній, важливий як для пішоходів, так і водіїв.

Пішохід за нього зорієнтується де знаходиться зупинка, а водій буде уважний, тому що на зупинках можуть бути люди (особливо діти).

Розповідаючи про це знаку, обов’язково повторіть дитині як слід вести себе малюкам на зупинці (не можна бігати, вибігати на проїзну частину).

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків
«Місце зупинки автобуса» — це також інформаційно-вказівний знак. Він інформує вказує нам на те, що в цьому місці зупиняється автобус.

цей знак Встановлюється впритул до посадочної майданчику — місця очікування транспорту для пасажирів.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків
«Велосипедна доріжка» — це розпорядчий знак. Дозволяє рух лише на велосипедах і мопедах. Іншим видам транспорту заїжджати на неї не дозволяється. По велосипедній доріжці можуть рухатися і пішоходи, якщо немає тротуару або пішохідної доріжки.

Якщо ваша дитина вже вміє кататися на велосипеді, то вам слід пояснити йому, що їздити він може на своєму велоконе тільки у дворі будинку. І та, де є ось такий знак.

Велодоріжки створені спеціально для велосипедистів. Можливо у вас в місті є такі зони для катання на велосипедах.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Пішохідна доріжка» — дредписывающий знак. Іноді на вулицях влаштовують таку спеціальну доріжку, призначену тільки для пішоходів .

На цій доріжці треба дотримуватися загальні правила поведінки для пішоходів: дотримуватися правого боку; не заважати іншим пішоходам.

Дітям слід пояснити, що не можна влаштовувати ігри на пішохідній доріжці, кататися на санках. Їздити на велосипеді по пішохідній доріжці теж заборонено.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«В’їзд заборонений» — це заборонний знак. Всі заборонні знаки червоні.

Цей знак забороняє в’їзд будь-яких транспортних засобів, у тому числі і велосипедів на ділянці дороги, перед яким він встановлений.

Дія його не поширюється лише на громадський транспорт, маршрути якого проходять по даній ділянці. Велосипедист, побачивши цей знак, повинен зійти з велосипеда і вести його по тротуару, дотримуючись правила руху пішоходів.

Нагадайте дитині, що якщо він сам везе свій велосипед, а не їде на ньому, то він вважається пішоходом.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Рух на велосипедах заборонено» — ще один заборонний знак.

Цей знак забороняє рух на велосипедах і мопедах. Встановлюється він у місцях, де рухатися на велосипеді може бути небезпечно.

Зазвичай цей знак розміщують на вулицях з великим рухом транспорту.

Слід пам’ятати, що на автомагістралях їзда на велосипеді заборонено, навіть якщо не стоїть заборонний знак.

Я вважаю, що цей знак і правила пов’язані з їздою на велосипеді повинен знати кожна дитина, адже діти так люблять кататися і при можливості захочуть проїхати по автодорозі.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Діти» — застережливий знак.

Цей знак попереджає водія про можливу появу дітей на дорозі. Встановлюється він поблизу дитячого закладу, наприклад, школи, оздоровчого табору, ігровий майданчики.

Але батьки повинні попередити дитину, що цей знак не означає місце для переходу дороги дітьми! Тому дитина-пішохід повинен переходити вулицю в тому місці, де пішохідний перехід дозволений і є відповідний знак.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

«Рух пішоходів заборонено» — заборонний знак.

Цей знак забороняє пересування пішоходів. Встановлюється він у місцях, де рухатися пішки може бути небезпечно.

Цей знак часто використовують для тимчасового обмеження руху пішоходів, наприклад, на час проведення дорожніх робіт або ремонту фасадів будинків.

Слід пам’ятати, що на автомагістралях та проїжджої частини доріг рух пішоходів заборонено завжди, навіть якщо не встановлений заборонний знак.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

Звичайно, в цій статті розповідається не про всіх дорожніх знаках. Але ті, які ви побачите на наших картинках — знаки найбільш часто зустрічаються пішоходами.

Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків
Якщо ж ви хочете навчити дитину всім знакам, то можна скачати картинку і роздрукувати кожен дорожній знак. З допомогою цих саморобних дорожніх знаків можна грати з дитиною, а заодно і вчити його.

Просто виріжте знаки, приклейте їх до сірників або зубочисткам, встановіть підготовлені пластилінові власники та розставте на іграшковій трасі.

Нехай малюк сам котить свою машинку і розповідає вам що за знаки він зустрічає на шляху.

Коментарі до статті «Дорожні знаки для дітей»

Короткий опис статті: знаки дорожнього руху Вивчаємо з дитиною дорожні знаки. Найпоширеніші знаки на дорозі. Скачай1 роздрукуй гру дорожні знаки. картинки дорожні знаки дітям

Джерело: Дорожні знаки для дітей. Картинки з описом знаків

Також ви можете прочитати